MTZ Belarus

Ha ha pa i on mora od nečeg da živi
Kombinati su propali jbg
30e je klip!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Da li je neko stavljao teleoptikov mehanički (sa kapilarnom cevi) termometar na rusa, tako da sonda dođe na mesto onog električnog davača u glavi? Da li mora da se pravi drugi reducir, višlji od originalnog teleoptikovog, zbog dužine same sonde na kraju klapilarne cevi. Za ruski (mehanički) sat za temperaturu postoji namenski reducir koji je višlji od teleoptikovog, ali ne znam da li je to zbog spoljnog navoja za ruski termometar u odnosu na unutrašnji kod teleoptikovog reducira, ili zbog toga što nema mesta u glavi i sonda mora da se podigne malo?
 
Tokar mi napravio reducir iste dužine ko što je bio na manometru, samo je drugi navoj narezo. Ništa posebno. Manometar za IMT (mislim da je indijski).
 
Proverio sam sad na glavi, ima mesta (tj. dubine) za teleoptikovu sondu sa reducirom koji dolazi sa termometrom.

Nego da postavim pitanje i ovde, pre će ga Nebojša ovde videti nego u nekoj drugoj temi. :) Koje crevo je bolje za povezivanje mehaničkog manometra za merenje pritiska ulja u motoru, pravo hidrauličko ili teflonsko? Pravim nosač za mehaničke satove (manometar i termometar) sa desne strane instrumnent table, pa crevo treba da pravi krivine i prođe između dva tapacirunga gde izlaze ručice za kipu. (rus je 820 sa velikom kabinom)
(Ono gumeno crevo sa metalnom pletenicom okolo koje se koristi za gorivo neću da stavljam, takođe neću ni one bakarne cevi koje sa nastavljaju sa parčetom pomenutog creva.)
 
Hidraulicno crevo je maltene vecno na takvom mestu,imam na jednom traktoru ugradjeno umesto pletenog.
Inace bakarna cev se ne mora nastavljati,sto bi moralo ?.Uzme se potrebna duzina i samo se odrade krajevi,kao na kocnicama auta ili od auto gasa,slicno.
 
Pravili smo svasta, u principu izbegavaj te samo ono kinesko pancirno djubre, ono puca sad pa sad.
Moze i to hidraulicno samo je malo nezgodno jer je tvrdo, malo ga je teze usmeriti kuda treba al je stvarno vecno.
Stavljali smo dosta puta i ono do 20 bara i radi posao sasvim lepo.
 
Po meni najbolje rešenje su lampica ili sat sa el.davačem bez cevi i creva koja kad tad popuste i naprave ozbiljne probleme ako se ne reaguje na vreme.
 
Ostaće i električni sat, a dodajem i mehanički jer su ti ruski električni satevi jako nepouzdani.
 
Тај индијски сам ја ставио на 820 на место у глави мотора а ел ушрафио у кућиште термостата.Без редуцира тј у сату је био упакован редуцир.
 
Kod mene je otisao davac kod elektronskog sata za pritisak ulja,i nikad to nisam ni sredio,stavio mehanicki sa nekog kamiona i to radi odlicno.Elektronski je sigurniji po pitanju pucanja cevi-creva,ali opet po meni,skoro jednako toliko je nesigurniji po pitanju tacnosti ako zakaze davac nesto.Kod mehanickog ako je kvalitetan,sam sat je maltene vecan,ovaj sto ja koristim sa kamiona ima jedno 50-60 godina,i dalje je tacan.
 
Davac ako ima onu plastiku moze se desiti da pukne ona pa tu izbacuje ulje, lampica se ne pali a ulje samo lije, sto rekao Milenko, ne pitajte kako znam.
Svi radimo po mraku i ostajemo kasno u noc, s' vremena na vreme uvek treba izaci napolje i pod lampom telefona obici oko masine.
Cev ako pukne u kabini dobro je, ali napolju isto moze biti problem.
Ja imam metalne cevi na svim traktorima, desavalo se od vibracije i ona da pukne, tako da nista nije vecno.
Ove pancirne hidraulicne za velike pritiske deluju odlicno...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Najbezbednija je žica sa strujom a za njom ide bakarna cev. Inače mi se bilo desilo da je pukla ona nesretna gumena spojnica na uljanom hladnjaku i iscurilo je nesto vise od 7 litara ulja dok je vozač primetio da "se kiša nešto razmazuje po šoferki". I to je Rus preživeo bez posledica. A na jednom mi je ta cev sa metalnim opletom od pritiska ulja pukla ispod kabine i rezultat je bio uhvaće i okrenut ležaj na radilici.
 
Mogu da dodam da metalni blatobrani na prednjim točkovima puno znače da se primeti da nešto curi.. Često sam baš po njima skontao da, se nešto dešava..
 
Najbezbednija je žica sa strujom a za njom ide bakarna cev. Inače mi se bilo desilo da je pukla ona nesretna gumena spojnica na uljanom hladnjaku i iscurilo je nesto vise od 7 litara ulja dok je vozač primetio da "se kiša nešto razmazuje po šoferki". I to je Rus preživeo bez posledica. A na jednom mi je ta cev sa metalnim opletom od pritiska ulja pukla ispod kabine i rezultat je bio uhvaće i okrenut ležaj na radilici.
Ja imam fobiju od tih gumenih spojnica.

2014.



2020.

 
Ja promenuo ove godine preventivno sve ta kratka gumena creva nakon 15 godina ,nikad nisam imao problema sa tim,stara malo ispucala bila spolja.
Pleteno crevo je golo go...,bakarno sam mislio da je najbolje ali kazete vibracije pa pukne,onda najbolje je od hidraulike za koje sam mislio da je odma posle bakarnog.Znaci klasicno 200+ bari hidraulicno crevo tanje ,sa upresovanim krajevima da odgovaraju i to je maltene vecno.
 
Nazad
Vrh