MTZ Belarus

Taj ga ofarbao bolje nego ovi u Agropanonci :D.Ako prihvati na probu,tj rad sa njim na njivi ,tanjiraca,plug ,bar sat-dva da se sve zagreje dobro pa vidis kolko tolko realniju ''sliku'' masine ,a ovako samo na gledanje to neka hvala,ja ne bih traktor tako kupovao,polovan.Ti mu platis naravno gorivo i nesto ekstra za tu probu,naravno ne dzaba.
To bi bilo najbolje kod kupovine, ali ovi preprodavci nemaju ni masinu u dvoriste, ne mozes ni probati....ali super ti je savet svakako, hvala ti
 
Najbolje je kupiti direktno od vlasnika.Na forumu mislim da imamo članove iz svakog mogućeg mesta u Srbiji pa nije ni problem da se raspita o nekom traktoru ili mašini.
 
Najbolje je kupiti direktno od vlasnika.Na forumu mislim da imamo članove iz svakog mogućeg mesta u Srbiji pa nije ni problem da se raspita o nekom traktoru ili mašini.
Dobar traktor iz sela ne ide! i ne stiže uopšte u oglase, ja čekam dva 577 kod mene u selu, vlasnici dali zemlju u arendu ali neće da prodaju traktore, svima sam napomenuo da sam zainteresovan. Odustao sam od kupovine one 82 iz Agropanonke posle Rodićeve PP, i puno sam mu zahvalan na toj poruci !
Ipak nemam baš nikakvih iskustva sa tim traktorom, vozio sam se u jednom i za menjanje brzina će mi trebati vremena da skapiram ..
Gledam ovih dana nov da kupim, ali nisam pametan da li čekati jesen i možda neki popust ili će im cene ići još gore, ili možda sačekati sledeću godinu ....
Zvao sam danas, cena za nov 82.1 je 20,590 eur sa Pdv-om.
 
Ljudi to sto je roba od domacina tesko da je neka Garancija dobre masine, slozicete sa samnom da nas ima raznih.
Ima ljudi kod kojih su i rusi suvi kao barut a ima nazalos i onih koji i JD uspeju da uniste "dobrim" odrzavanjem.
Kad kupujete masinu povedite nekog ko se u njih razume, dal je to majstor ili je to neko ko radi svaki dan sa njima nije preterano vazno.
Svaka masina moze dosta da pokaze i u samom dvoristu, a na njivi i da ne pricamo.
Kod motora obratiti paznju prvo vizuelno, curenja, opste stanje i izgled, obratiti paznju na rad, obratiti paznju na dim iz auspuha, beo, crn, na duvanje na iber, vodu tj vazduh u hladnjaku, pritisak ulja hladan, vruc itd.
Menjac, prvo probati sve brzine, obratiti paznju na zvukove, lupanja.
Rusa obavezno zaleteti u devetoj i oduzeti naglo gas da se vidi dal "mumla" sto bi moj otac rekao.
Probati prednju vucu, lupis tegove u drvo, ubaci u prvu i ukljucis vuci i sve ti bude jasno.
Kvacilo proveriti dal lepo odvaja ili ne.
Hidraulika malo teze moze da se proveri bez merenja pritiska ali nije strasna stvar i ako je u problemu.
Pogledati gume i vizuelno stanje traktora i sta tu jos ima.
Ko moze tu sta mnogo da sakrije.
 
Ne mora da zove Nebojsu jos manje da plati, moze da povede bilo koga ko se razume u masinu koja se kupuje,dal je plug, tanjiraca ili traktor ne bitno je, recimo dobar traktorista moze da kaze mnogo o traktoru kad ga provoza samo
 
Najbolje je kupiti direktno od vlasnika.Na forumu mislim da imamo članove iz svakog mogućeg mesta u Srbiji pa nije ni problem da se raspita o nekom traktoru ili mašini.
Ja radim 15 ha a moj komsija1.5ha. Da li bih smeo da preporucim njegov traktor nekome? Ne smem. Nismo SVI posteni g.Maticu,i ja sam naleteo tako na imt 5106,**greška zinulo jer nije videlo veci imt od 539 a trebao mi je jak traktor a okolo nigde strucnog coveka(majstora tipa stare skole sto cuje traktor na uvce) kupim ga i 3 godine sam ga vracao u radno stanje ali da ga danas prodajem dajem garanciju za njega. Nekako sam skeptican za kupovinu polovnog i ja pre gledam da pazarim novi ali puste finansije i zato sam pitao clanove foruma za misljenje,bolje vas sto ih imate i znate im svku manu nego opet da jedem g....a.
 
Eeee nazalos to je ziva istina, normalnog coveka koji zna svoj posao je jako tesko naci, ne pricam samo o mehanici vec uopsteno za majstore.
Radio sam tj jos radim radionicu i dvoriste i svasta nesto oko kuce verujte mi da su mi budale koje kakve pokidale zivaca da je to neverovatno.
U dvoristu 4 traktora i posle kisa su svi mogli da rade ugar,neka,lakse mi je sam ,nemam vise zivaca isto kao Vi za budale. Mogao sam da priupitam par ,,drugara,, da krenemo da mi pripomognu da im PLATIM ali bi mi se to obilo posle o tintari,jer svi to posle zaborave da nisu isli dzabe sa tobom i ne mogu da oduzim se posle,cimanja cele godine i uvek se baksuz desi kad mi je najteze neko me zove da mu vratim uslugu.
 
Kombajn je poslednji put radio 2003.i stojao u garazi do ovog proleca. Kako je kome sta trebalo dolazili i skidali,deda nije bio tezak covek pa da mu ne pozajmi jer je znao sta je muka kad masina stane u sezoni jer je u lepsim vremenima imao 3 svoja i 2 ortacka. Niko nista nije vratio od delova,deda umro nije ni docekao da ga popravim i isteram iz garaze,svi sto su uzimali delove ja sam nesto izvukao od njih ali niko nije hteo da dodje samo da mi prica kako da ga sastavim jer sam kupio nove i na kraju sam nasao majstora 40km od sebe koji ga je sastavio i upalio.
 
Ti danas nemas vise ni kvalitetnog coveka da sednes,popricas,popijes kafu sa njim a kamoli majstora. Sto bi se reklo oni su vrsta u odumiranju
 
Veliki problem nastaje kad ljudi hoce u sve nos da guraju, radi svoj posao i uzivaj, kad bi svako radio svoj posao mnogo bi nam bolje bilo.
Evo ja sam ima skoro problem sa betoniranjem, dosla ekipa da odradi nekih 115 kvadrata betona za radionicu, 20 kubika betona izrucili iz miksera,uspeli samo da za razvuku ne i da ga ispeglaju i beton zakucao,ostao kao svinje da su ga rovile, i majstori kazu jebi ga desilo se, dosli drugi majstori preko tog betona jos jedan i gotovo, mladji majstor ima 67 god a stariji 72, uradili ga ljudi da ne verujes.
Tako i sa rusima, juce kolega prica kako mu je neki pametni rekao da 920 ne treba kupovati jer se kvari menjac a 952 treba uzeti jer je dobar i ne kvari se manjac a na oba traktora isti menjac a 952 10 ks jaci, nema budala pametija nego lupa gluposti o stvarima o kojima nema blage veze.
 
Najbolje je kupiti direktno od vlasnika.Na forumu mislim da imamo članove iz svakog mogućeg mesta u Srbiji pa nije ni problem da se raspita o nekom traktoru ili mašini.
Kad si već spomenuo, jel ima neko iz Beške? Toliko selo a ne sećam se da sam video nekog ...Ako su te cene za ove šerpe, koliko onda ja da tražim za moj sa 1000rh ?
 
Ima ali nisu aktivni.Dosta članova nema upisanu tačnu lokaciju pa je i to jedna od stranputica.Dosta ljudi samo čita forum bez učešća u diskusijama itd.U redu je da se u selo proda dobra roba ali samo u slučaju da nisi balvan (ne trn 😂) u očima ostalih meštana. 😂 Da se obogatiš na nekome ili ne daj Bože nekoga za.ebeš, gde to dođe.
 
Tražili smo, nisi ispratio tu akciju.Mesec i više dana je stajalo obaveštenje na početnoj stranici foruma i nije urodilo plodom.Neki su pretili tužbama, neki upisali tačnu lokaciju, neki napustili forum i tako dalje i tako bliže.
 
Tražili smo, nisi ispratio tu akciju.Mesec i više dana je stajalo obaveštenje na početnoj stranici foruma i nije urodilo plodom.Neki su pretili tužbama, neki upisali tačnu lokaciju, neki napustili forum i tako dalje i tako bliže.
E imas da cujes svasta.... pa ja mogu da budem samo iz mog Skobalja nemogu nikako biti iz Smedereva. Ako neko od clanova foruma treba da ti posalje nesto postom,koju adresu ces mu dati leba ti?!?!?🤣petra petrovica 666 smederevo(naselje Skobalj 15km od centra smedereva ali strogi centar)jbg. Ok,nemam nista protiv nikog ali malo mi smesno
 
Nazad
Vrh