MTZ Belarus

Onda je onaj ko je pisao specifikacije retardiran, nemam drugo objasnjenje.
Ne znam dal ce moci da se procita na slikama al tako pise.
bafd24ae29cec8681947730dd02d9d4b.jpg
d770f95132646019f97ae7bad89598f6.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Gledaš pogrešan traktor, to je 892 grbavi, to nije za poređenje. Ravan most ne sme više od 150-200 kg biti razlika.
 
Specifikacije su od ova dva traktora, od 1021 i od 921.3v jer od r nema specifikacije na sajtu.
4363872ab5d4e1b487fada7b45657dc7.jpg
4d6ff82784a327b483588c554cec72af.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Znam da je kao otrov skupo, zato sam i rekao a i maska nije ispod hiljade.
Jel nije mogao da mu pomogne propeler u termostati na 70c
Jeste pomoglo. Ja sam stavio termostate na 70 jos na prvom servisu,napravio sam 4500 sati,nisam imao nekih velikih problema,redovno izduvavanje i teraj. Ali jednostavno je mali hladnjak za >35C,i onda mora da se ide brzina sporije i tad je veca potrosnja i ne iskoriscen traktor. Ovaj hladnjak je veci za 60% i nema da razmisljam ako nekad neko vozi umesto mene da li ce da ga pregreje ili ne.
 
Jeste pomoglo. Ja sam stavio termostate na 70 jos na prvom servisu,napravio sam 4500 sati,nisam imao nekih velikih problema,redovno izduvavanje i teraj. Ali jednostavno je mali hladnjak za >35C,i onda mora da se ide brzina sporije i tad je veca potrosnja i ne iskoriscen traktor. Ovaj hladnjak je veci za 60% i nema da razmisljam ako nekad neko vozi umesto mene da li ce da ga pregreje ili ne.
Ma daleko od toga da hladnjak nije bolje i trajno resenje al sto bi jedan moj drug rekao "boli majku mu" 😀😀, salu na stranu lepa je cifra al dobro sad moze da se tera kako god i kad god.
A pitao sam jer sam pre neki dan bio na jednom terenu gde je 1221 orao sa tri brazde na +40 i to ga nije vozac zalio, i bas sam pitao gazdu kako je stanje sa temperaturom kaze covek 85 ne prelazi kad je najtoplije, a stavljen je samo drugi propeler i termostati.
 
'Ладњак и нешто гумене галантерије за "Руса" - стоше'сет'иљада!? :eek:

....те 'ебо да те 'ебо!!!!

Мање-више вагон кукуруза за 'ладњак!
 
Taj 921.3 v i r se razlikuju u gumama, felnama i prednjem mostu, sve ostalo je isto koliko sam ja video ma da mozda i gresim.
A ja sam uporedio taj 921 i 1021 jer je covek pitao za 921 a ja sam mu predlozio 1021 jer je po meni ozbiljniji traktor.
 
'Ладњак и нешто гумене галантерије за "Руса" - стоше'сет'иљада!? :eek:

....те 'ебо да те 'ебо!!!!

Мање-више вагон кукуруза за 'ладњак!
Za rusa su poskupeli delovi drastično zbog cene gvozdja al koliko sam ja uspeo da pohvatam svi ce podici cene bar za 50% ako vec nisu.
 
Taj 921.3 v i r se razlikuju u gumama, felnama i prednjem mostu, sve ostalo je isto koliko sam ja video ma da mozda i gresim.
A ja sam uporedio taj 921 i 1021 jer je covek pitao za 921 a ja sam mu predlozio 1021 jer je po meni ozbiljniji traktor.
Ok, napisao si da je samo malo prerađeni 892 pa sam zbog toga reagovao, malo prerađeni 20 % lakši...
 
Ok, napisao si da je samo malo prerađeni 892 pa sam zbog toga reagovao, malo prerađeni 20 % lakši...
Ne kazem ja da ti nisi u pravu ali kad procitas specifikacije to jeste 892 sa monoblokom i drugacijom kabinom i maskom.
A mozda su lose napisali kilazu ali razlika u velikim i malim tegovima, razlika u komplet zadnjem delu, razlika u kabini(ova na 921 mi izgleda nekako laksa) izmedju 1021 i 921 dovodi sigurno do razlike u kilazi u korist 1021.
Ako je kilaza za 921.3v model tacna a pise 4000kg neka dodamo razliku u prednjem mostu 150kg i razliku u gumama jos 150kg za r model to je opet 4300kg a 1021 opet 4910k, nije mala razlika.
 
Ne kazem ja da ti nisi u pravu ali kad procitas specifikacije to jeste 892 sa monoblokom i drugacijom kabinom i maskom.
A mozda su lose napisali kilazu ali razlika u velikim i malim tegovima, razlika u komplet zadnjem delu, razlika u kabini(ova na 921 mi izgleda nekako laksa) izmedju 1021 i 921 dovodi sigurno do razlike u kilazi u korist 1021.
Ako je kilaza za 921.3v model tacna a pise 4000kg neka dodamo razliku u prednjem mostu 150kg i razliku u gumama jos 150kg za r model to je opet 4300kg a 1021 opet 4910k, nije mala razlika.
I 200 kg tegova...921.3 v ima samo 250 kg napred a normalan RM ima 450 kg. U specifikacijama piše 200 kg tegova napred, mislim da je 250 kg...
 
Ja sam gledao taj 921 taj se pravi u nekom drugom zavodu i gabaritno je manji od ovih "stamdardnih rusa" gume ne možeš upakovati druge nit je za tepke poslove niti za lake neki pokupaj između, odustao sam od kupovine iskreno pre bi uzeo 82 nego njega.
 
Други завод? Да није Бобрујск, тамо где праве оне смешне мале "Белорусе"?
 
Други завод? Да није Бобрујск, тамо где праве оне смешне мале "Белорусе"?
Ne znam ime zavoda,negde sam iskopao snimak na jutjubu da je u pitanju neka fabrika u Kazahstanu i evo od jutros od 8h dreždim da ga nadjem. Isteruju ih kompletno nove i pakuju na kamione ili sta vec i teraju ih negde. Slicna fora kao sto se kod nas spaja 82 i ti modeli,znate bolje od mene
 
Nazad
Vrh