MTZ Belarus

Ja imam problem sa kardanom na 1025 ,zamenio lente nastelovo iste al kad povucem rucicu u kabini onaj klip sto ih prekretom zateze isto kao da nedovoljno zategne i onda na malo vecem opterecenju stane mi kardan.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Kardan na 1025 je malo specificniji, mora malo detaljnije da se pozabavi sa njim.
 
Pozdrav svima ljudi, zanima me vase misljenje o belarus traktoru 921.3r kao drugoj jakoj masini u dvoristu. Imam dva imt 539 sa bugarskim motorima,oni su univerzalci za prskanje, sejalice,vestak i drljanje,rakovica 76s radi oranje,kultiviranje i prevoz,imt 5016 oranje i tanjiranje a u planu je kupovina i par prikolica da moze da bude i za vucu u teskim uslovima. Razmisljao sam o ovom 921.3r da pripomogne imt 5106 ali ako imate neke primedbe o njemu ponudite mi neki iz belarus game jaci ali da ima standardno tj nase kacenje da nisu euro kuke da ne moram menjati i mehanizaciju. Svidja mi se zbog odnosa tezine i snage,zbog podizne moci na zadnjim polugama,zbog okretnosti jer mi je malo dvoriste i najbitnije male su parcele kod mene
Jel vam bas treba traktor 90 konja ili trazite nesto jace.
Jel vam se nesto konkretno dopada na tom modelu kad gledate bas njega.
Od koliko ks vam treba traktor i koliko mislite da potrosite na njega, da znam sta da vam preporucim.
 
Jel vam bas treba traktor 90 konja ili trazite nesto jace.
Jel vam se nesto konkretno dopada na tom modelu kad gledate bas njega.
Od koliko ks vam treba traktor i koliko mislite da potrosite na njega, da znam sta da vam preporucim.
Treba mi jedan jaci i tezi od rakovice za rad u paru sa imt 5106 za teske poslove,da ne moram da kupujem nove prikljucke za njega,da bude univerzalac takoreci. Video sam jednog uzivo u lozoviku kod prijatelja i kod njega je jedini na imanju sa imt 539 i bas mi se svidja napisao sam zbog cega u prethodnom postu. Najverovatnije ce biti kupovina preko kredita a sto se tice cene idem od 25000 do 30000evra. Sta mi vi preporucujete?
 
Ako treba da ide u paru sa 5106 u teskim poslovima a i da radi malo transporta ja bih pre uzeo 1021.
Menjac prost, solidan izbor brzina, hidraulika jaka, motor dosta jak.
 
Razlika desetak konja,podizna moc je veca za 300kg na 1021,motori relativno slicni,razlika u zapremini 50cm3,razliku u tezini ne znam. Da li se isplati kupovina po vama 1021? Da li ste vi Nebojsa imali kontakt sa 921.3 i kako se taj vama cini traktor,da li ih ima po Vojvodini,sta su im mane ako ste se susreli sa njima?Ne odbacujem drugi samo cisto delimo misljenja.
 
Razlika desetak konja,podizna moc je veca za 300kg na 1021,motori relativno slicni,razlika u zapremini 50cm3,razliku u tezini ne znam. Da li se isplati kupovina po vama 1021? Da li ste vi Nebojsa imali kontakt sa 921.3 i kako se taj vama cini traktor,da li ih ima po Vojvodini,sta su im mane ako ste se susreli sa njima?Ne odbacujem drugi samo cisto delimo misljenja.
Taj 921.3 je malo preradjeni 892.
Klasican motor 4 cilindra na 1800 obrtaja, menjac klasican 18/4,razlika je ta mono blok hidraulika,kabina i tako neke gluposti ostalo je isto.
1021 je dosta jaci traktor, bez neke kile celu tonu tezi sto nije mala stvar.
Ja bih pre uzeo u razmatranje 1021 ili 1025, sve zavisi od posla koji ce obavljati.
 
Taj 921.3 je malo preradjeni 892.
Klasican motor 4 cilindra na 1800 obrtaja, menjac klasican 18/4,razlika je ta mono blok hidraulika,kabina i tako neke gluposti ostalo je isto.
1021 je dosta jaci traktor, bez neke kile celu tonu tezi sto nije mala stvar.
Ja bih pre uzeo u razmatranje 1021 ili 1025, sve zavisi od posla koji ce obavljati.
Jesi siguran da je teži 1000 kg? Moj 892 sa punim rezervoarima ima 4740 kg...
 
Onda je onaj ko je pisao specifikacije retardiran, nemam drugo objasnjenje.
Ne znam dal ce moci da se procita na slikama al tako pise.
bafd24ae29cec8681947730dd02d9d4b.jpg
d770f95132646019f97ae7bad89598f6.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh