MTZ Belarus

Vidim da si u nedoumici. Ja imam 1025.3 i 820 ravan most. Ovaj drugi bi rado menjao za 1021.3. Sa 820.2 rasipac donder 1500l, prskaicu 1000l, sejalica irtem 6 reda i sve to bi islo sa 1021.3 fantasticno. Ove godine koristim uske pneumatike prvi put i to ide sasvim korektno. Jedina mana je sto su zadnji uski tockovi 38, a originalni na 820 34 i nije zbog prenosa dobro da se ukljucuje prenja vuca , jer postoji mogucnost da se nesto polomi u prenosu. To sve bi se resilo sa 1021.3 jer on ima 38 zadnje tockove i to bi pasovalo odlicno. Kod 820.2 je problem hidraulika koja sve te masine koje koristim tesko nosi, spada i mora stalno da se odize. 1021.3 ne bi imao tih problema.
A zašto priključke ne kačiš na 1025.3 ?
 
Neko je par stranica ranije spomenuo MTZ za druga tržišta. Imao sam priliku 2010. godine da kupim jedan takav, radilo se o modelu MTZ Progres 100, radjen za Švedsku i Norvešku. Koja je to fantazija od traktora bila, još ne mogu da ga prežalim ali otac nije htio, kaže ko će naučiti da šalta kroz tolike brzine. Imao je skroz drugačiju kabinu sa odličnom izolacijom, Grammer sjedište, hidrostatički volan (nije uopšte imao onu budžu naprijed što fabrički ide), široke gume i naprijed i nazad sa drugačijim felgama, poluge hidraulike sve uz desnu ruku, poluga mjenjača koja se okreće i pomjera smao naprijed-nazad (malo zakreneš, ono škljocne i imaš dvije brzine i tako sa lijeva na desno), reduktor i reverzer (dakle 18 naprijed i 18 nazad), klimu, kvačilo i kočnice hidraulične, poluge nazad sa automatskim kačanjem i kuglama, hidraulični toplink (sve u istoj boji), automatsku kuku , klateću poteznicu i gore kuku za dvoosovinku, pomoćne cilindre hidraulike, turbinu i ravno 100KS, sve fabrički. Sjećam ga se kao da sada stojim pored njega. Neću ga prežaliti dok sam živ.

EDIT
6500 eura je bio da se proda. Najviše mi žao jer sam imao pare, tražio traktor da kupim. Otac nije htio njega i uzme je*eni Hurlimann.
 
Zato sto malo malo spali lamelu,a i ploca i zamajac nisu imuni.sa plugom 3 brazde u zemlji krenuti par puta i vec znas sta te ceka.drugar novog bio kupio,pa muke vecito...a nije siledzija.menjao je i korpu u dve godine,opet isto.
Iste traktore ima i jedna firma u blizini,e tek tu kukulele sa njima.naravno tu vozi ko stigne.
 
Izvini ali ja tebe ne razumem, pa zar nije smisao foruma razmena mišljenja i iskustava na određenu temu. Meni lično su komentari @nebojsa100 bili od koristi, (čitajući ovu temu stekao sam utisak da čovek zna o čemu priča), a ovaj tvoj komentar meni ne vredi apsolutno ništa, lično bi mi više značilo da pročitam još nečije mišljenje, zašto ovaj, a ne onaj drugi i obrnuto. Svako ko je ikad boravio na nekom forumu malo duže zna da tu može da naleti na svakakve komentare i mišljenja, ali ako ima malo iskustva (da nekažem mozga) lako će napraviti selekciju onoga što mi je korisno, a šta ne
Ok, nemam problem sa tim, o mišljenju je već sve rečeno. Upravo zato sam i izneo primer jednog stručnjaka sa mišljenjem o 1221.3. Mišljenje na osnovu tehničkih karakteristika o svakom traktoru na svetu imam ali ga ne iznosim jer je to jako neozbiljno posebno jer znam koliko ne znam. Pravim greške o mašinama koje dobro poznajem, šta bi tek bilo o mašinama koje ne poznajem.
Parafraziraću Tomu Akvinskog: Ne boj se čoveka koji je površno probao nekoliko traktora, boj se onog što je detaljno isprobao samo jedan i stekao ''mišljenje'' ...
 
Zato sto malo malo spali lamelu,a i ploca i zamajac nisu imuni.sa plugom 3 brazde u zemlji krenuti par puta i vec znas sta te ceka.drugar novog bio kupio,pa muke vecito...a nije siledzija.menjao je i korpu u dve godine,opet isto.
Iste traktore ima i jedna firma u blizini,e tek tu kukulele sa njima.naravno tu vozi ko stigne.
Sa tim traktorima treba raditi kao sa ARmaTracom 1104, plug obavezno puštati u kretnji da se sačuva lamela i kvačilo.
 
Sto se tice koriscenja i kvarova i svega vezanog za traktore je relativna stvar zavisi od coveka do coveka,za jednog je jedan nacin eksploataciji normalan, za drugog je to manijacki, za treceg opet nesto trece itd.
Evo kolega tvrdi i ima losa iskustva sa 1021 tj sa kvacilom ja kazem da nema tu nekih problema al ajde ovako, ima problem, sto se ne vidi zasto ima problem, dal je u pitanju vozac, dal je u pitanju konstrukcija greska, dal je los deo, dal je neki peti djavo.
Ako kvacilo strada jednom nema veze, ajde ako strada i drugo opet ajde da kazemo doslo je do propusta nekog negde pa se opet desilo ali ako se nesto ponavlja treba traziti uzrok.
Ajde da uzmemo da je ovde konstrukcija greska(ja tvrdim da nije), celo kvacilo je slabo za te konjice, resenje, prepravljenja sinter lamela sa oprugama, kamionska korpa i lezaj Druk bez odrzavanja,sredjen zamajac kako treba aj da vidim kad ce to da izgori, moze da otkine pola menjaca ali kvacilo nece popustiti, znaci sta, resenje postoji za svaki problem al to zadovoljstvo kosta kao 3 normalna kvacila i sta mi radimo u 99% slucajeva, zamenimo lamelu i teraj dalje i eto sra..... za koji sat opet.
To je isto kad ja pitam coveka hoce ove delove za manje para ali losije ili ove za vise para a daleko bolje a on mi kaze te jeftinije jer mu je skupo a svi dobro znamo da je za rusa odrzavanje dzabe(gledajuci neke druge marke).
 
Da me neko pogrešne ne razume, jako je teško porediti dva ili više traktora, posebno ako se nema veliko iskustvo sa istima. Svakodnevno imam 10 tel. poziva i stotine poruka na društvenim mrežama gde ljudi traže poređenje određenih traktora. Nekom je Rakovica 65 bolja od Fendta, nekom je Rus neprevaziđen ali je to sve nerealno jer ti ljudi nemaju iskustva sa traktorima koliko oni misle i mišljenje je skroz irelevantno.
Daću vam jedan primer. Zove me čovek iz okoline Smed. Palanke i pita koji bih mu niskobudžetni traktor preporučio od 110-140 ks. Pošto tu nema velike mudrosti, kažem Yto 1304 i .... Taman da kažem Mtz 1221.3 , koji je po meni odličan traktor, ne samo za tu kategoriju, on me prekine i počne priču kako je imao 3 godine 1221.3 , da je to isto sranje kao i Yto 1304, da mu je trošio 40 litara u oranju...Ne provalim ja odmah o čemu se radi, kažem to nešto nije u redu, možda teška zemlja, problematičan plug 4 brazde...Kaže on da je orao sa Vogelom 3 brazde, ide 4 km/h i raspada se traktor. Ja budala opet, rekoh, da nije pumpa nešto pobrljavila, turbina, otkud znam. Konačno mi on otvori oči, inače sam Nebojši pričao za ovaj slučaj. Uglavnom, kaže on meni da za njega oranje nije ispod 45 cm dubine, da je 1221.3 kršina, da se usere na 50 cm dubine:unsure::unsure::unsure: i da je tu Rajka 65 vukla 2x40 plug na toj dubinio_Oo_Oo_O
Sad zamislite da naletite na njega i pitate za iskustvo sa 1221.3 ?
Odakle je taj mozda ga znam ? :D ( ako kazes da je Azanjac ima da krenu vicevi samo tako -> seoski rivalitet, mada vrvt je tamo negde iz Basina ili okoline posto ih tamo vise poznajes.. xD )

Inace, po ovim mojim krajevima a verujem i sire, ima dosta ljudi kojima ne moze da se dokaze nista, nece jednostavno da slusaju i za sve su najpametniji i muce se ceo zivot nema tu nista da se menja tako je cukun deda radio pa tako i on.. Ali sa druge strane ima i onih koji samo ne znaju, ali zele da nauce i nauce vremenom, sad kad pogledam pre nekoliko godina dok se nisam upustao previse u poljoprivredu dok su fudbal, skola i sojke bili na prvom mestu i ja sam bio tako tupav za svasta nesto, sreca pa sam takve prirode da vodim da naucim i da unapredim stvari ali ima nas raznih.. :LOL:
 
Hoce ?,mislis jedan od 50 traktora ?,jer ja iskreno nzm da sad 82ke imaju problem sa menjacem...
Inace lep 1222,a 82-ka klasicno moraju zeznuti sa tom usr... kabinom,sta nisu i na njega stavili novi tip ?.
 
Hoce ?,mislis jedan od 50 traktora ?,jer ja iskreno nzm da sad 82ke imaju problem sa menjacem...
Inace lep 1222,a 82-ka klasicno moraju zeznuti sa tom usr... kabinom,sta nisu i na njega stavili novi tip ?.
Kabina nije obicna,ima napretka...menjac deluje slucne gradje 1025,pumpa sa desne strane fino pristupacna,reverzer,OJACANE POLUGE,vuce,blokade na dugme...sve u svemu sasvim korektno.
 
Izmesten razvodnik, komande hidraulike sa desne strane.
E o ovako necemu sam pisao pre par dana, skoro isti kao 923 kog sam radio, samo ovaj sto sam radio ima i onu euro kabinu.
 
i ovi modeli ce stici kod nas za kolko god 2..5...10..a mozda i nikad ili ako i nekad stignu cene ce biti verovatno evropske
 
Ne kužim zašto ne daju mogućnost da se naruči?! Netreba biti na lageru, ali tko hoće bar bi mogao naručit...
 
Imaju i oni sve više konkurencije! Biće prinudjeni.
Moraće najkasnije kad nekoliko kupaca bude zahtevalo novi model!
 
Nazad
Vrh