MTZ Belarus

Pitanje za majstora ili Nebojšu. Može i neko drugi ako je imao sličan problem.
Traktor kad upalim neće da primi gas. Radi neravnomerno. Filter zamenjen,gorivo ide normalno. Ac pumpa radi. Šta može biti problem? Nekad i po pola sata neće da primi normalan gas. Inače u radu sve u redu,ima snage.
1025,2004.god.
 
Poslednja izmena:
Ako teze pali i ne dimi odma cim pocne da vergla onda hoce ventil na pumpa da ga zeza, izgubi pritisak u pumpi ali to je prvih lupam desetak sekundi, cim navuce gorivo mora da prekine i da radi lepo ali ako nece pola sata da radi kako treba moze samo PVP da je u problemu.
 
On upali lako i hladan i vruć. Nekad destak sekundi neće da primi gas,nekad odmah radi normalno. Ali sad nikako da sastavi. I to malo dok prima gas dimi,ali neće da podigne obrtaje
 
Da ima vazduha moze upaliti ali ce jedva raditi na leru i to neravnomeran gas,ovo pod uslovom da negde manje vuce vazduha.Pre neki dan sam imao nesto slicnu situaciju,na njivi prskam na crno neku parcelu i odjednom pocne da gubi obrtaje,izbacim iz brzine ugasim kardan i on na leru nekako radi ali jedva i to ako drzim gas skoro do kraja,cim pustim gas on se ugasi.Ja nisam znao sta je,jer drzim sistem goriva veoma cistim,nikad me nije zezala prljavstina u sistemu za 15 godina.Idem oko traktora gledam jel negde nesto curi,sve suvo ko barut....Sts cu pocnem od ac pumpe,drukam gorivo,goriva nema tj jedva da je islo,a bilo preko 60lit u njemu.Odem sa druge strane skinem sraf dole na grubi filter,curi cista nafta....Onda sam skinuo dovodno crevo sa grubog filtera i gle cuda cujem blago pucanje rezervoara kako se sire xd.....Odem nazad i kako sam odvrtao cep rezervoara goriva to je uvlacilo vazduh kao crna rupa jbt.Reko jbmt cep ,sav sam motor i ruke izmastio od goriva a problem je bio jednostavan,a ja stavio neki drugi cep jer fabricki je pustao malo goriva i sve bude prljavo nazad.
 
Hoce da "brlja" kad ima malu kolicinu vazduha, ne dovoljnu da ga ugasi al opet preveliku da lepo radi al opet da je to brljao bi stalno ne samo prvo paljenje.
 
Ostavio ga sat vremena. Upalim i posle dva-tri minuta,primi gas. Nastavio da radim posle normalno. Imam još nekih petnaestak sati da radim u naredna dva dana. Nadam se da ću uspeti to da završim,pa onda posle setve pumpa da se proveri.
Nebojša,hvala! :ppozdrav:
 
Ja sam imao taj problem kad cale zamenio jedno crevo od filtera do bospumpe pa stavio malo duze,pa crevo uvio nekako da je jedan deo isao malo vislje od filtera,kad sam odvrnuo i stavio krace,bez problema pali i prima gas

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam imao takav slučaj puklo crijevo koje ide od grubog filtera oko motora do pumpe .puklo sa zadnje strane motora do kabine i kako motor drnda malo vuče zrak a malo normalno radi i isto radi dugo na leru neće da primi gas
 
Ostavio ga sat vremena. Upalim i posle dva-tri minuta,primi gas. Nastavio da radim posle normalno. Imam još nekih petnaestak sati da radim u naredna dva dana. Nadam se da ću uspeti to da završim,pa onda posle setve pumpa da se proveri.
Nebojša,hvala! :ppozdrav:
Meni puklo crevo na povratu od pumpe do rezervoara i zamenim ga i posle godinu dana na holenderu tom na dnu rezervoara pocelo da kaplje gorivo,ja mislio platne i menjao platne i nema sta nisam radio i opet isto, sve dok se nisam zagledao i dobro svetlo koristio i video da na sred holendera pusta malo gorivo jedva se vidi i sliva se.
 
De se na rusu nalazi kabal mase koji daje masu kabini ? Cini mi se da gubi kontakt.
I drugo pitanje de kupiti kvalitetan prekidac svetala za poziciju i kratka ?
 
Sa sklopke mase minus kabel (okrugli) se spaja sa pljosnatim kablom (koji ide na šasiju) na izvodu sa kabine (poslednja slika), tako da je tu i masa za kabinu.
Ja sam sve te kontakte dobro očistio jer me je zezao obrtomer, ali nije tu bio problem. Obrtomer me i dalje me zeza. Kad se da gas i motor ode na velike obrtaje obrtomer dobro pokazuje, ali kad se pusti gas i motor ode na male obrtaje ili ler onda kazaljka obrtomera divlja, skače i pokazuje preko 2000 o/min. Najverovatnije je problem u kontaktu na alternatoru, a možda ima i neki poseban kabel za masu od instrument table.

 
I ja imam problema sa obrtomerom!
Km sat radi. Sve zice na mestu al bukvalno divlja, uglavnom pokaze 500 obrtaja više.
moraću probati drugi sat/traktor
 
Nazad
Vrh