MTZ Belarus

Nebojsa, a 820 i 82.1 sta je bolje za lake poslove? Znaci setva 6r sejalica rasipac 1200L, prskalica 600-800L, spartanje, itd... I jel imaju oni sinhonizovan menjac(makar i uz doplatu)? Brat ima 820 krci menjac straota, jos pogotovo iz vecih u manje brzine.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Ako je sinhron menjac obavezna stavka onda samo 920,to je 82ks al sinhron, nema krcanja, a sto se tice 820 ili 82.1 onda je bukvalno sve jedno, to su pa skoro isti traktori.
 
Какви су ти 920 за орање једном сам чуо да нису баш за орање као немају баш неки велик избор брзина?
 
Mi ga imamo 20 godina, kupljen nov. Trapezni most. Radio sve pod punim opterećenjem 3*35cm plug. Tanjirača vučena 32 diska. Spremač 4m. Rasipač sa 1300kg veštaka od pre par godina. Radi kao sat. Menjač ko u autu ide lako 4 brzine. Brz ko metak sa 16.9 gumama. Nema zamerki sa naše strane. Bilo je sitnica od kvarova. Od nešto ozbiljnijeg da kažem. Unutrašnji ležaj na poluosovini.
Došlo je ulje u njemu kao pekmez trebalo je 24h da se iscedi 60L ulja iz diferencijala kada je otvaran tada zbog ležaja .
 
Zasto je onda 1021 jeftiniji od 1025? Koliko sam iz price skontao na jedan 1021 proda se tri 1025. Maksimalna brzina 1021.3 vs 1025.3?
 
Mi ga imamo 20 godina, kupljen nov. Trapezni most. Radio sve pod punim opterećenjem 3*35cm plug. Tanjirača vučena 32 diska. Spremač 4m. Rasipač sa 1300kg veštaka od pre par godina. Radi kao sat. Menjač ko u autu ide lako 4 brzine. Brz ko metak sa 16.9 gumama. Nema zamerki sa naše strane. Bilo je sitnica od kvarova. Od nešto ozbiljnijeg da kažem. Unutrašnji ležaj na poluosovini.
Došlo je ulje u njemu kao pekmez trebalo je 24h da se iscedi 60L ulja iz diferencijala kada je otvaran tada zbog ležaja .
Daleko od toga da je 920 bas los traktor, nisu ni posebno kvarljivi vec ima negde problem da nema adekvatnu brzinu za odrzdjenu operaciju(oranje, tanjitanje) zavisi od zemljišta.
 
Zasto je onda 1021 jeftiniji od 1025? Koliko sam iz price skontao na jedan 1021 proda se tri 1025. Maksimalna brzina 1021.3 vs 1025.3?
Ako treba da pogadjam onda tu razliku verovatno pravi menjac, a mozda i gresim.
Prednji trap i motor su isti, menjac, srednje kuciste i diferencijal se razlikuju na ta dva modela.
E sad dal je zbog neceg od tog ili je neka druga zavrzlama ne bi znao da kazem.
 
Da li je po vama bolji model 1021 ili 1025 i koja je razlika izmedju onih sa oznakom .3 iza naziva modela (1021.3 i 1025.3) u odnosu na one bez oznake .3 iza naziva.
 
Ja kada sam trazio (polovan) je bilo bitno da ima monoblok. Ipak je dosta ozbiljnije odradjeno
Sve ostalo su "male" razlike.
Ne treba bezati ni od jednog ni od drugog, stvar navike je.
Meni se zadesio 1025 sa monoblokom.
Za sada..bez greške
Pitanje je samo koliko dugo
 
Ja kada sam trazio (polovan) je bilo bitno da ima monoblok. Ipak je dosta ozbiljnije odradjeno
Sve ostalo su "male" razlike.
Ne treba bezati ni od jednog ni od drugog, stvar navike je.
Meni se zadesio 1025 sa monoblokom.
Za sada..bez greške
Pitanje je samo koliko dugo
Koliko sam ja uspeo da vidim novi su svi sa monoblokom?
 
Sta je kome bolje to mora da odluci onaj koji ce ga voziti, razlike su male ali i nisu male, pa bi najbolje bilo da ko moze proba oba modela pa odluci sta mu vise lezi.
Razlika u .3 modelima je interkuler, turbo, pumpa, dizne, osetna razlika u snazi u korist .3 modela
 
Novi svi imaju monoblok al 1025 je opet ogrnicen poluosovinam tj veca je mogucnost nekog pucanja usled preopterecenja, na 1021 to je skoro pa nemoguce.

Pa ja bi ga najviše vozio, ali ja iskustva nemam. Prevashodno bi se koristio traktor za oranje i pripremu setve.
Ako sam dobro shvatio ovi sa .3 su bolji bez obzira da li 1021 ili 1025.
 
Sad kontam da je 1021>1025. Dobro je sto nemam novaca pa necu ni kupovati uskoro.
Vidi i u pravu si i nisi, onaj ko ima 1021 hvali njega i kontra a imam i par slucajeva gde imaju ljudi oba pa je i tu prica sarena, jednom odgovara ovaj jednom onaj, kao sto sam napisao zavisi kako kome lezi i sta treba da radi.
Po meni najbolje bi bilo menjac 16/4 kao na 1025 a dif. od 1021 al to onda dodje bukvalno 1221 sa 4 cilindra.
 
Pa ja bi ga najviše vozio, ali ja iskustva nemam. Prevashodno bi se koristio traktor za oranje i pripremu setve.
Ako sam dobro shvatio ovi sa .3 su bolji bez obzira da li 1021 ili 1025.
Kao sto je vec pisano imaju i jedan i drugi i prednosti i mane,a ako nemate iskustva a pricamo o novom traktoru onda odete pa provozajte oba modela pa vidite sta vam vise lezi, i jedan i drugi ce zavrsiti posao, nijanse su u pitanju.
A sto se .3 modela tice prednost ima je ta snaga, po nekim knjigama 5ks al u praksi mislim da je to vise.
 
Vidi i u pravu si i nisi, onaj ko ima 1021 hvali njega i kontra a imam i par slucajeva gde imaju ljudi oba pa je i tu prica sarena, jednom odgovara ovaj jednom onaj, kao sto sam napisao zavisi kako kome lezi i sta treba da radi.
Po meni najbolje bi bilo menjac 16/4 kao na 1025 a dif. od 1021 al to onda dodje bukvalno 1221 sa 4 cilindra.
Ako dobro razumem praktično su isti traktori samo je pitanje da li je bolje žrtvovati menjač zarad diferencijala ili je bolje odreći se difenencijala zarad boljeg menjača.
@nebojsa100 Hvala na odgovorima.
 
Nazad
Vrh