MTZ Belarus

Očistite one žice i kontakte što se šrafe na alternator i kod rezervoara ulja hidraulike očistite kontakte gde se šrafe žice.
 
Prosto volim ove rusvaje, crklo djubre, sreca pa je spoljni, namestis i nastavis da sejes
5595f81f34f5ba8fd90f5a68fcd677d4.jpg
5786162a36e88c3f723a6ec4725bf077.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Imam pitanje u vezi volana na rusu.
Ne znam kako se kod vas okrece ali ja nesto nisam odusevljen.

Ne ide lako kao na imt-u , kombajnu zmaj , zapadnim traktorima ( od prilike poredim sa masinama koje sam vozio).

I nekad kao da se umrtvi, kao da se zapuca i onda treba malkice jace okrenuti pa opet ide lako, ali ne lako kao na nabrojanim masinama.

Da nije orbitrol u pitanju?
Pumpu sam stavio novu.
A na orbitrolu cini mi se da ne vidim onaj sraf za rasteretni ventil.

Ovaj je orbitrol




Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
36375f516aa3ed9c711b2ffec8acdbd8.jpg
 
Poslednja izmena:
I kod mene na 982 volan ide dosta teško. Rečeno mi je ovde da je to tako fabrički, da je pumpa slaba i da ne može ništa da se uradi.
I ja nešto razmiljam da postoji lak način da se to poboljša. Što kažeš šelovanje sigurnosnog ventila možda? Na pumpi ili na orbitrol? mora da može nešto da se uradi. Nije ta pumpa tako slaba i mala, i nije tom klipu potrebna neka velika sila da pomera točkove.

Sad rezmišljam ...ma sigurno nije zbog slabe pumpe jer je otpor volana isti i na ravnoj površini i u oranju.

Znači ima neka fora garnt. Pomaži te ljudi ko zna šta treba činiti!?!
 
Poslednja izmena:
Kod mene na 82.1 volan ne ide teško ali dosta teže nego na bivšem IMT-u 560 (koga je rus zamenio). Na IMT-u ide ekstremno lako. Znači nije mi problem da se volan teško okreće već da pumpa volana stalno curi. Tri puta je menjana, poslednju smo rasklopili i na staklu šmirglali deknu ali bez uspeha. Navodno je problem u novom tipu pumpe (ili nosača) koja ima malo "mesa" za dihtung pa tu uvek probije.
 
Kod mene na 82.1 volan ne ide teško ali dosta teže nego na bivšem IMT-u 560 (koga je rus zamenio). Na IMT-u ide ekstremno lako. Znači nije mi problem da se volan teško okreće već da pumpa volana stalno curi. Tri puta je menjana, poslednju smo rasklopili i na staklu šmirglali deknu ali bez uspeha. Navodno je problem u novom tipu pumpe (ili nosača) koja ima malo "mesa" za dihtung pa tu uvek probije.
Eeee ovo prvi put cujem, kakav novi tip pumpe, gde ima premalo mesa, koje ulje curi, moze neka slika, stvarno bih voleo da vidim.
 
Ljudi relativno prost sistem, pumpa, orbitrol, klip, nema neke pameti, ako je sve ispravno nema razloga da na jednom ide tesko a drugom lako.
Problem je sto su ovi nasi irvasi pakovali sve i svasta, treba videti na traktoru koji ima dobar tj lak volan sta ima od komponenti tj kakav orbitrol i kakvu pumpu i mora da radi normalno.
 
Nazad
Vrh