MTZ Belarus

Kod prvog paljenja rus je počeo da prilično dimi, a posle petnaestak minuta kad se ugreje prestane da dimi. Po zvuku motor radi normalno i u tih prvih petnaestak minuta dok se ne ugreje. Proverene dizne, štelovanje ventila, paljenje - sve dobro. Tako mi je preneseno, nije moj traktor. Ima li neko ideju šta bi moglo biti razlog tom dimu dok je hladan motor?
 
Можда има воде па док не избаци... да није нека гумица на Стублинама,или Стублина,глава,дихтунг утврдити дали губи воду.
 
U lebe mekani, pa sta sve ti Rusi mogu!!!! Nismo ni svesni kako dobre traktore teramo
Зезај се ти, али ја заиста завидим због тога што "Беларус" има толико велику, како кажу, "базу корисника". Ја бих био срећан к'о куче да је мој "Фотон" макар трећину популаран и расклапан и склапан колико "Баларуси" код својих власника, тако да нема проблема који не може да се реши или остане без потребних резервних делова.
 
Kad smo već kod dima, Da li mi neko može reći koliko bi izneo kompletan remont 82 iz 2004, prednji most, motor, menjač, diferencijal, hidraulika još funkcioniše. Do sad ništa nije otvarano ima 6300 sati.
 
Kad smo već kod dima, Da li mi neko može reći koliko bi izneo kompletan remont 82 iz 2004, prednji most, motor, menjač, diferencijal, hidraulika još funkcioniše. Do sad ništa nije otvarano ima 6300 sati.
Zavisi.
Sta se moze iskoristiti od starih delova.
Kog kvaliteta delovi se budu stavljali.
Dal bi radili sami ili placali majstora.
Sve u svemu ogroman raspon i razlika u ceni.
 
Traktor je u funkciji. ima lufta u prednjem diferencijalu, vodenoj pumpi, i alternatoru. Ima malo aksijalnog lufta u radilici, malo teže pali zimi, neravnomerno radi ali pritisak ulja i trošenje ulja su još u normali i nešto zveči u korpi. Na mestu, kada je ubačen u zeca, čuje se zvečanje u menjaču, i lupkanje kao da je negde okrnjen neki zub, kočnica jedna blokira a druga slabo hvata. Zadnja hidraulika je suva ali zato pušta ulje negde na razvodniku. Sve u svemu, orao je i tanjirao jesenas i još nas nikad nije izneverio. Hteo bi da se sredi dok nije nešto otišlo. Znači da se sve rasturi i sastavi. Beloruse još nisam rastavljao, tako da bi morao da radi majstor. Neka ozbiljnija ulaganja u njega do sad nisam imao, tako da ne mogu reći koja je cena i kvalitet delova.
 
Opet kazem tacna cena bi se mogla znati tek bude u komadicima, da se vidi sta moze da se iskoristi a sta mora novo pa onda da vidimo sta od delova bi hteli da stavite u traktor tj kog kvaliteta delove.
Evo jedan primer vodena pumpa ima da se nabavi za 25e pa do 70e,jako veliki raspon cena delova postoji tako da i cena tog remont bi mogla jako da varira.
 
I da bolje ako imate u planu vec da ga radite onda ga bolje radite pre nego kasnije, dok jos ima sta da se iskoristi iz njega.
 
Hvala na odgovoru. Mada hteo sam da kažem da li se uz neku njegovu realnu cenu od 7-8000e isplati ulagati u njegov remont?
 
Sve zavisi dal hocete da ga vozite jos x godina i da vas opet sluzi bez problema ili hocete da ga prodate za pola godine.
Takav remont se sigurno isplati ako ce ostati kod vas jos par 5,6 godina u suprotnom ne jer takav remont celog traktora moze da odnese 3,4 hiljade ako se radi sve i sa pravim delovima.
 
Kad se to kod nas nikad nezna, ali nešto će ipak trebati da se uradi. Hvala na odgovoru, i sad ostaje da se vidi šta će da se radi.
 
A nekad su da li JD ili MF novi proizvodjeni sa start sprejom, znaci fabricki im se ugradi start sprej.

mislim da je imao i t40 tvornički ugrađeno..... za njega čak i piše, u nedosttatku dizela uzeti 70% ulja i 30% benzina...... pa piše i za neke minuse, koliko u dizel treba dodati benzina i tako....
 
Izvini što tek sad odgovaram, morao sam da pitam kakav je dim i evo šta su mi rekli: "dim je svetliji ali nije baš beo, onako sivkast".
Dizne, pumpa, paljenje,ventili uopsteno sve vezano za sagorevanje.
Pitanje kakav je motor, koliko ulja trosi i itd itd.
Tesko je tu dati neki konacan odgovor jer moze biti sto djavola, mora da se krene nekim redom, znam da ste napisali da je sve gledano na traktoru i da je opet isto al ja pisem sta bi sve moglo biti i neki red kojim bi trebalo krenuti.
 
Krenuh danas da zakacim kardan na rusa pa me doceka zanimljiva situacija.
Na rusu kardan sa 8 nuteva, a na kardanu sa 6 .

Jel postoji kakav prelaz sa 8 na 6?Prvi put vidim da nije klasicni na rusu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh