MTZ Belarus

Mislim da Nebojsa preteruje sa tim cenama delova, po meni nije realan.
Meni npr je otisla pumpa na rusu, zapravo nije ni otisla nego oblajzne navoj na drukalici i da ne budzim teflon nazovem Zorica i pitam cenu drukalice kaze nema samo drukalica mora cela i to zadovoljstvo kosta 1500din + postarina. Ne znam di nadje tako skupu za 4000. :D :D
 
Iskreno za tu cenu ne bi dugo razmisljao vec bi prepravio na neku dostupniju pumpu. Ali mi i dalje deluje neverovatno da je 650e.
Drugo sumnjam da je crkla zbog ostavljenog kontakta jer ona ionako radi non stop kad je motor upaljen
Verovatno bi vecina prepravila al problem je sto su ti svi traktori relativno novi i pod garancijom a bas izgubiti garanciju Zbog prepravki pitanje koliko je to pametno.
 
Mislim da Nebojsa preteruje sa tim cenama delova, po meni nije realan.
Meni npr je otisla pumpa na rusu, zapravo nije ni otisla nego oblajzne navoj na drukalici i da ne budzim teflon nazovem Zorica i pitam cenu drukalice kaze nema samo drukalica mora cela i to zadovoljstvo kosta 1500din + postarina. Ne znam di nadje tako skupu za 4000. :D :D
ја сам узео овакву цена смејурија целих 1150дин ево гура већ две године

belarus46.jpg
 
Хоће да балаве те као на слици...Колега Олалија је променио на трактору који сам купио од њега,стално је балавила скинуо сам је и ставио његову оригинал коју је мајстор скинуо без везе ево и дан данас ради са њом без трунке флисовања...мада сам је ја мало дорадио😉
 
Nego hoće ulje da mi curi na sastavu šolje filtera. Kako to rešiti. Ne sećam se šta sam radio prošli put... mislim da je bilo neko privremeno rešenje. Jel ide tu neka gumica koju je ćale izgubio ili ne?
Imas dihtung ako mislimo na istu stvar,izmedju solje i kucista te centrifuge kao,dihtung je kao o ring gumica da kazem,oko 3 mm sirine koliko i solja,malo jace,verovatno se zalepio za kuciste dole pa ga ne vidis,ostrusi stari ,nabaci novi uz tanak film silikona na obe strane,bude suvo ko barut posle.Ja to menjam svaki put kad cistim centrifugu,ne volim kad masti nigde.Tj kod rusa bar tu ispod kabine muke zive odrzati suvim,ali bar ne mora biti mastan nigde vise.
E sad vidim spominju se ac pumpe za rusvaja,i na mog pocela da brljavi malo,vidim masno je od goriva,ne mogu skontati odakle curi,jel gumica ode na toj drukalici ili na nekom drugom mestu ?.Dizel kad negde curi on zamasti okolo jos po desetak cm u precniku.
 
Na belorusu sam 2 puta menjao ac pumpu za 13 godina koliko je traktor kod mene.Uzimao sam u AP i placao po 100e(bošova) tako da Nebojsa ne preteruje sa cenama kako neke kolege kazu.Pumpa je ceska na rusu
 
Na belorusu sam 2 puta menjao ac pumpu za 13 godina koliko je traktor kod mene.Uzimao sam u AP i placao po 100e(bošova) tako da Nebojsa ne preteruje sa cenama kako neke kolege kazu.Pumpa je ceska na rusu
Verujem da se kolega N. A salio po pitanju novca.
Sto se pumpice tice zavisi za koji model traktora i godiste.
Za motorpal pumpu je skuplja ac pumpa i to dosta al ima i za nju Ukrainska varijanta koja je 3 puta jeftinija.
 
Što se tiče pumpe AC pumpe na armi prodavci savetuju da kad se ugasi traktor izvadi se ključ iz brave da ne ostane kontakt uključen. Ja tako radim.
 
Ако се остави може и да се добро угреју каблови на анласеру. Па још и промене боју и ухватиш руком да видиш шта се дешава...
 
Због хаварије на инсталацији. Тешко је окретао анласер, а тек ставили нове акумулаторе. Е сад тај трактор је тако радио ко зна колико. Није могао да се угаси на кључ већ само гурањем полуге гаса. После неколико сати опет да упалимо он завија. Немогуће. И да видим шта се дешава ухватим се за каблове и опекнем се као никада до тад.
Превезао мајстор на директно паљење и гас.
 
ту је настао неки кратак спој имао сам сличну ситуацију са инсталацијом , добро је да си приметио , трактор се запали за час
 
И мени се чини леви доњи треба ми још један извод за другу приколицу зато питам јер хоћу да направим прикључак на првој (позади)где ћу прикопчати другу и из кабине киповати.
 
Nazad
Vrh