MTZ Belarus

Arkadije je ovde u pravu, kod mene je u vazdušnom filteru bila obična zemlja a u uljnom kao smola, kao neki lepak...
 
I to se nameće kao logičan zaključak,jer da nema vazdušnog filtera sva prašina bi ulazila direktno u stublinu i pomešana sa gorivom prilikom paljenja nebi bila sasvim izbačena na izduv već bi se taložila na ventle i sl. i vremenom u vidu čađi i mikro-nano-piko opiljaka metala dospevala u ulje.
U vazdušnom filteru sa uljnom posudom uvek i izgleda da je talog zemlja pošto nema zagrevanja i habanja metalnih delova,dok je u motoru to sve prisutno i prašina, čađ i opiljci stvaraju drugačiju strukturu mulja-taloga.
 
Baš to sam hteo reći, znam jednog koji je samo skidao poklopac, obriše malo krpom i vrati, nije ni znao da treba skidati samu centrifugu, ili kako se već vika taj rotirajući deo koji sakuplja prljavštinu..
 
Zna li ko gde ima da se kupi kajla za ovo
Poluga od razvodnika hidraulika.
Od kad sam kupio traktor nekako mi previse lufta ima rucica za dizanje, razbucam sve danas kad ono ovaj deo se okrece oko osovinice, kajle ni na posteru.I nije original sraf.
Nekome pre spalo vratio bez nje i vozi misko.
02ae155313352bf39236f0406090fd58.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kupi kajlu neku malo vecu i brusilicom je napravis na meru,koliko puta sam tako radio za kojekakve osovine i slicno.
Edit:Majku mu tek sad vidim da si vec odgovorio...zaboravio sam refresh page :p.
 
Jel ko prebacivao komandu dizanja poluga od napred na onu rucicu sa strane?

Sad kad je razbucan rus sevaju mi ideje, ali da ne izmisljam toplu voduako ne neko radio da pusti sliku ako ima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Radio sam pre 20 -setak godina .Da li imaš onaj razvodnik ispod sedišta ?Ako nemaš moraš prvo njega da staviš ,tada imaš duple komande.Ona komanda kod volana je dobra za dizanje a ova sa strane za lagano spuštanje.
 
Ma ja se razmisljam da napravim sistem poluga da eliminisem onu gore rucicu.
Smara kad spustam masinu u plivajuci, imam dugacke ruke a opet kratke za tu namenu
Moram se pruziti napred da bih ubacio i polozaj.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kao sto sam vec napisao, ako smatrate da ne treba vi nemojte.
To je isto kao kada bi menjao ulje u motoru a u vazdušnom filteru ne!
Zašto čistiti centrifugu ili talog iz mokrog vazdušnog filtera i u njega sipati novo ulje do označenog nivoa?!
Mnogi će reći TO NIJE ISTO!
A u čemu je razlika?
Zašto suvi filter izduvavate?!
Čak šta više svaki dan, a teško očistiti centrifugu, kao što reče @nebojsa100 ?!


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Kad već spominjete filtere , da i ja nešto priupitam :
Jel neko menjao vazdušne filtere na 1221.3 nekim kvalitetnijim , ovi ruski su baš loši .
 
Nazad
Vrh