MTZ Belarus

Nebojša... (pitanje je i drugima naravno) jel znaš šta bi moglo biti kod 892 kad diže temeraturu pri oranju, tanjiranju... Ne mnogo ali moram ponekad da stanem da ga ohladim što nije bio slučaj dok je bio nov. Takodje mislm da termostat nije problem.
Jednom je ćaletu prokuvo... istero vodu na čep hladnjaka, ali izgleda da nigde nije probilo drugde. bar ne meša ulje i vodu, Ebem li ga.
Da li zna neko šta bi tu mogao biti problem ako ga i ima?
Gde ti je tablica registracije?
 
Гледај како стоји вода док је хладан,не сме да бућка и тера напоље. Код мене је био продуво на првом а није мешао воду и уље грејо се и теро воду напоље
 
Nebojša... (pitanje je i drugima naravno) jel znaš šta bi moglo biti kod 892 kad diže temeraturu pri oranju, tanjiranju... Ne mnogo ali moram ponekad da stanem da ga ohladim što nije bio slučaj dok je bio nov. Takodje mislm da termostat nije problem.
Jednom je ćaletu prokuvo... istero vodu na čep hladnjaka, ali izgleda da nigde nije probilo drugde. bar ne meša ulje i vodu, Ebem li ga.
Da li zna neko šta bi tu mogao biti problem ako ga i ima?
Kao sto su vec ljudi napisali moze biti svasta nesto,glupost kao zapriljan hladnjak, labav remen( verujem da ste to proverili) preko kamenca u hladnjaku (ako nije antifriz u njemu) a moze biti i nesto dosta ozbiljnije.
Ako je pregrejan vec jednom pitanje je sto je se i taj put pregrejao.
Koliko je to velika temperatura kad morate da stanete da se ohladi?
Ako je elektronski sat obavezno i njega prekontrolisati.
 
Hvala svima na odgovorima.
Moguće da registracija ometa protok vazduha ... ostalo bi trebalo da je OK. Čist je hladnjak spolja i remen je zategnut.
E sad ... da li negde unutra nešto oprstuiše protok vode , ebem li ga. Da li postoji način da se to proveri?
 
Hladnjak unutra tek kad se skine pa se rastave gornja i donja kada onda se vidi, najbolje je za svaki slucaj odneti ga nekom ko radi hladnjake da ga ocisti.
 
Šta bi se moglo sipati da očisti malo sistem?
Kao da je neka rdja unutra negde.
Ispustili smo nekoliko puta al ima još malo.
 
Moze li neko da mi objasni ili postavi link ka objasnjenju, gde se na Belarus 1025 brzina obrtaja za prikljucno vratilo prebaca na 1000 takodje mi potrebno objasnjenje gde se dotezu lamele za priklucno vratilo kada dodje do proklizavanja. Veliko HVALA !!!
 
Moze li neko da mi objasni ili postavi link ka objasnjenju, gde se na Belarus 1025 brzina obrtaja za prikljucno vratilo prebaca na 1000 takodje mi potrebno objasnjenje gde se dotezu lamele za priklucno vratilo kada dodje do proklizavanja. Veliko HVALA !!!

Moze li neko da mi objasni ili postavi link ka objasnjenju, gde se na Belarus 1025 brzina obrtaja za prikljucno vratilo prebaca na 1000 takodje mi potrebno objasnjenje gde se dotezu lamele za priklucno vratilo kada dodje do proklizavanja. Veliko HVALA !!!
Da kazemo sa donje leve strane srednjeg kucista postoji cetvrtak za 17 kljuc, raspustite sraf(14mm glava) koji je osigurava i prebacite kljucem, ako nece da uzubi zaverglajte traktor na sekundu da se smakne samo zub sa zuba i resen problem.
Ako kardan na 1025 forsirate do maksimuma a stari tip kardana imacete malo problema sa njim, kardan je slab za taj motor.
A steluje se ispod poklopca na zadnjem delu diferencijala, poklopac nije tesko naci jer idu dve sajle u njega, kad se skine ispod su leptiri.
 
Da kazemo sa donje leve strane srednjeg kucista postoji cetvrtak za 17 kljuc, raspustite sraf(14mm glava) koji je osigurava i prebacite kljucem, ako nece da uzubi zaverglajte traktor na sekundu da se smakne samo zub sa zuba i resen problem.
Ako kardan na 1025 forsirate do maksimuma a stari tip kardana imacete malo problema sa njim, kardan je slab za taj motor.
A steluje se ispod poklopca na zadnjem delu diferencijala, poklopac nije tesko naci jer idu dve sajle u njega, kad se skine ispod su leptiri.
Hvala ti druze, pogledacu sutra, inace planiram sa njime da pokrecem dvoredni silo kombajn, njima je potrebno 1000 obrtaja na kardanu, inace traktor je 2010. god.
 
Ja sam pre neki dan prebacivao na 1221 ,kao što Nebojša kaže ključ 14 otpustiti maticu i četvrtka je na 1221 ključ 22 mislim da sam koristio. 540 obrtaja se dobija kad se četvrtka zarotira kontra od kretanja kazaljke na satu a 1000 obrtaja kad je u pravcu kretanja kazaljke na satu.
 
Hvala ti druze, pogledacu sutra, inace planiram sa njime da pokrecem dvoredni silo kombajn, njima je potrebno 1000 obrtaja na kardanu, inace traktor je 2010. god.
Nema na cemu, obrati paznju kad budes radio sa tim kardanom, uglavnom motor ne oseti opterecenje a kardan stane,cim prokliza dva puta lente su zavrsile karijeru.
Valjalo bi podici malo pritisak na menjacu iz predostroznosti.
 
Nazad
Vrh