MTZ Belarus

Ima i druga fora neko sa foruma rece a ja koristim upalim kardan i traktor da rade, izbacen iz brzine i povucena rucna i zavicem se dole kod levih stepenoca i levom rukom malo dam pa oduzmem gas a desnom kljicem nategnem maticu za prebacovanje i to odradim za par sekundi deo postupak.
 
Moj ima antifriz u njemu,kakve je razlike jel fendt ili belarus ?,kad je ispravan sistem hladjenja zasto ne bi mogao antifriz ?.
 
Kolega malo sarkazma, 90% (cast izuzecima) vlasnika rusa ima recenicu " rus je to" a odrzavanje tj ne odrzavanje ide po toj filozofiji, antifriza obicno ima do prvog ispustanja istog iz nekog razloga i onda cista cesmusa.
 
Kad je reč o antifrizu, dok sam radio na imanju imali smo 5 ursusa 1224, 3 iz 86 g (zajedno stigli) i 2 iz 90g i jedan od ova tri nikad nije trpeo antifriz u sebi, znači stalno ga je izbacivao iz sistema i ujesen kad počnu mrazevi ispuštaj i sipaj vodu svako jutro, e sad i ja imam 2 820 belarusa i jedan baš ne trpi antifriz, čim postigne temperaturu 80 i više stepeni on izguriva antifriz gore na čep (prelivno crevo) dok sa vodom ne, dok drugi rus ništa sve normalno i zimi i leti je u njemu antifriz.Ovaj što izbaciva antifriz on se brže zagreje i postigne radnu temperaturu a ovaj drugi sporije, e sad šta se tu dešava i zbog čega mamina ga landara znala.
 
Nazad
Vrh