MTZ Belarus

Ne znam, ne razumem se ali ono kad je na bas malom leru i kako dajem gas tako se i kazaljka lepo penje.
Za pocetak krug dva, pa cu dalje pratiti. Nema ni meni logike rastaviti zbog nizeg pritiska.
Lepo zavrces dok "nateras" pritisak na 4.5 kad je hladan pa lepo odes da radis, kad se ugreje lepo spustis na ler ako ima iole normaln pritisak samo pun gas i polako.
 
U njemu he koma trans flow 20 50.
Samo budi siguran u ispravnost tog sata koji si stavio, probas da podignes pritisak pa vidis, ako se iole unormalio tj na leru bude preko keca kad je vruc samo pun gas i polako a ako ne bude onda cutis i vozis i polako spremas pare jer i da skines karter i zamenis pumpu i letece tesko da ces nesto dobiti time.
 
Ручка по мало рус уље није страшно али лажу кад кажу да не троши ни грама.Мој је дошао са 2500рч и трошкарио је од старта мало у орању се то да приметити
 
Spremio sam preko 30 jutara ni milimetra nije svukao sa sipke. Desio se onaj kurslus dok sam stavljao manometar,a vikend nema de da se kupi i resim da sa minimumom idem u pripremu i tako sam uradio mozda i preko 30 jutara i nije se nigde pomerilo. Sad od zamene do zamene normalno da ode, ali ne trosi na dnevnom nivou.
Npr pred oranje smo zamenili kupio 15l, vozio robu,orao,djubrivo,suma.... dosulo se 3 litre jer mi je oko 2l ostalo u kanti kad sam dosipao pre par dana.
 
Probaj lukoil avantgarde ultra 15/40 ,moj za preko 4k rs ne trosi to ulja,neki minimum ,ali ne dolivam nista od zamene do zamene,250-300 sati.Prosle godine sam i presao na 340 sati od zamene,sto nije preporucljivo i tad jeste poceo troskarati vise ulja.
 
Д

Добио сам то да могу да погледам летеће лежајеве и цев од пумпе...
Cev od pumpe na rusu ne napukne pa da gubi neki deo pritiska, ona u 99,99% slucajeva pukne u dva dela i gubi sav pritisak, sto se lezajeva letecih tice x puta su zamenjeni i jedni i drugi zbog loseg pritiska da se proba povecati malo pa se nikad nista nije dobilo, uzaludan posao bude u 99% slucajeva.
 
Ja sam jednom odvijao taj sraf na kucistu rotacionog filtera cisto da vidim sta i kako,ispod njega je za srafciger sraf koji steluje ventil ,valjda,ne mozes videti nista nije pristupacno,mora onaj kratki srafciger.Uglavnom motor je bio ugasen,i to je bilo jako labavo,nije pruzao nikakav otpor na srafciger kad sam probao malo zavrnuti,uglavnom nisam nista dirao,koliko sam za probu zavrnuo kao ,toliko sam i vratio.Sve iznad 2 bara radnog pritiska ugrejanog motora je po meni dobro,i na leru da ne pada ispod 0.7-1 bar.

59:23 ,to je taj sraf ispod koga se steluje pritisak ?.
.


 
Poslednja izmena:
Spremio sam preko 30 jutara ni milimetra nije svukao sa sipke. Desio se onaj kurslus dok sam stavljao manometar,a vikend nema de da se kupi i resim da sa minimumom idem u pripremu i tako sam uradio mozda i preko 30 jutara i nije se nigde pomerilo. Sad od zamene do zamene normalno da ode, ali ne trosi na dnevnom nivou.
Npr pred oranje smo zamenili kupio 15l, vozio robu,orao,djubrivo,suma.... dosulo se 3 litre jer mi je oko 2l ostalo u kanti kad sam dosipao pre par dana.
па о томе ти причам кад узореш 25-30јутара он поједе 2-3лит уља није то пуно али јебеш га није баш да не троши ништа
 
Na 30kj spremanja ako pojede 3lit ulja onda je on jednom nogom u grobu a drugom na kori od banane. Svojevremeno sam sa 82,1-820 spremao dnevno po 25-27kj sa 2,9m spremacem i za taj dan nisu trosili ni 0,5 litara ulja a ne 3 litre. Kada bih uradio dnevno 29-30 kj onda bi mi nestalo goriva na putu do kuće...
 
Nazad
Vrh