MTZ Belarus

Kad je reč o antifrizu, dok sam radio na imanju imali smo 5 ursusa 1224, 3 iz 86 g (zajedno stigli) i 2 iz 90g i jedan od ova tri nikad nije trpeo antifriz u sebi, znači stalno ga je izbacivao iz sistema i ujesen kad počnu mrazevi ispuštaj i sipaj vodu svako jutro, e sad i ja imam 2 820 belarusa i jedan baš ne trpi antifriz, čim postigne temperaturu 80 i više stepeni on izguriva antifriz gore na čep (prelivno crevo) dok sa vodom ne, dok drugi rus ništa sve normalno i zimi i leti je u njemu antifriz.Ovaj što izbaciva antifriz on se brže zagreje i postigne radnu temperaturu a ovaj drugi sporije, e sad šta se tu dešava i zbog čega mamina ga landara znala.
E tog jednog ursusa muci nesto sto je nas mucilo par godina...neodgovarajuci dihtung glave.radi,ali ne pravilno.vrv je tako i sa 82.
 
Na forumu postoji nešto čega nigde nema: on-line radionički priručnik, detaljan, bolji nego fabrički!
 
Jel se sipa samo u menjac pa ono samo ode do diferencijala ili se sipa i nazad negde,posto sam ispustio na 2 mesta ulje?
 
Jedan malo redji rusvaj, al meni jako zanimljiv, ima zanimljivih komponenti na njemu.
59def44ed390707a5215f8d2b927e9a0.jpg
5875098f7430c44d4fb74aa6e3995a49.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nešo ajde uslikaj tu tvoju "stopu" ispod zvona ,onako lepo da može da se iskopira iz više uglova. Fala unapred.
Nisam trenutno blizu al slikacu pa cu postaviti sliku ma da nema ni potrebe.
Plocevima 6mm isecena u trougao, tri vodovodne cevi od po 40cm,jedan sprajc ili podupirac ili kako se vec gde zove isecen na meru tj visinu koja mi je odgovarala za moj posao, drugar sve to povario i gotovo.
 
Jedan malo redji rusvaj, al meni jako zanimljiv, ima zanimljivih komponenti na njemu.
59def44ed390707a5215f8d2b927e9a0.jpg
5875098f7430c44d4fb74aa6e3995a49.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Kanda malo ulja iscurilo? :)

Nebojša aj me primi da ti budem šegrt? Jes da si verovatno mladji od mene ili tu negde al nema veze...

A zato nemaš vojvodjanski akcenat. Ti si tu kod Surčina. Ni mi iz ovog dela Južnog Banata ne otežemo. Ovi iz Srednjeg i Sevrnog (da se ne ljude al tako je) možeš 3 rečenice reći dok on jednu završe. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Kanda malo ulja iscurilo? :)

Nebojša aj me primi da ti budem šegrt? Jes da si verovatno mladji od mene ili tu negde al nema veze...

Kanda malo ulja iscurilo? :)

Nebojša aj me primi da ti budem šegrt? Jes da si verovatno mladji od mene ili tu negde al nema veze...

A zato nemaš vojvodjanski akcenat. Ti si tu kod Surčina. Ni mi iz ovog dela Južnog Banata ne otežemo. Ovi iz Srednjeg i Sevrnog (da se ne ljude al tako je) možeš 3 rečenice reći dok on jednu završe. :)
Ako cemo precizno nije iscurelo ni malo ulja vec cista voda jer je to imao u sistemu a mrzelo me bas vodu da skupljam tako da je zavrsila na zemlji.
Sto se tice segrta ne treba mi, hvala na ponudi, treba mi jedno dva tri dobra majstora ako moze.
I nisam iz Surcina, ja sam rodjeni Zemunac 😂, pravi kao iz vica 😂.
 
Nazad
Vrh