MTZ Belarus

Jel možeš malo detaljnije objasnit šta si izbacio, šta si ubacio, prepravio...?

Mi smo ove zime prepakovali kočnice. Koči dobro. Ostalo je još da ih detaljno uštimamo po preporuci iz rad. priručnika što će bit idući tjedan.
Nemoj da ih pretezes , ja kad sam radio na 1221 izmjenjao sve i jako sam ih stegnuo , odmah poslije toga isao jedno 20km a kocio jedno 50 puta , dobar put pa onda rupa na putu , i kocnice kad se zagrijale pocele polako same kociti , kad sam izasao na asfalt i raspalio , vidim nesto ne valja , kad je pocelo da smrdi , pritisnem kvacilo a traktor koci ne ide slobodno.

Otpustio kocnice , nisam ih mjenjao ali poslije nastimao da koce skroz dolje dok nisu sjele a onda ih ponovo stelovao da koce skroz dolje kad se pritisnu papuce kocnice.

Vjerojatno moja greska , trebalo kad sam izmenjao sve lamele i medju ploce i nove diskove celjusti, a 1221 ima 3 lamele , trebalo je malo slabije stelovati dok ne legne sve odnosno da koci u donjoj trecini a ne u gornjoj trecini kad se pritisnu papuce kocnice.
 
Znam o čemu pričaš. Tako mi je jednom jedan majstor uz sve ostale radove radio i kočnice. Pretego ih tako da su se pregrijale na probnoj vožnji do susjednog sela. Sad ću ih naštimat na točnu kilažu i mjeru do koje papuče propadaju na toj kilaži. I radne i ručnu, sve školski.
 
Izmenjao sto sam video i cuo od kolega Nebojsa 100 koji mi je pomogao video pozivom, pomogao je i kolega Danger. Na kraju sam skinuo i kocnice, promenio semeringe 50*70 ili kako se vec pise, oprao obloge u nafti, naspricao sprejem za kocnice pa onda krpom prebrisao i polako sve vratio na mesto. Nadam se da ce dobro raditi.
Jos jednom hvala svima na pomoci.
 
Неће радити јер си облоге опрао у нафти при кочењу ће се грејати и пуштати нафту коју су упиле при прању...бензин да нафта Ед не или нове облоге...
 
  • Like
Reagovanja: aca
Vicecu, za sad dobro koci, prost je mehanizam jako. Jedino me blokada jebala, al i to je reseno.
E sad ako dalje ne bude kocio kao pre moci cu preko leta da uradim sve kompletno polako. Ipak je problem bio do semeringa 50-70 tu je pustao ulje, sad je sve ok.
 
da preduhitrim Radoslava 😀
Hahah klasika "Ja nisam kočio to su ovi drugi". Da mi je 5€ svaki pud kad čujem to. :) Šta god da se popravlja uvek je neko drugi pokvario. :)

Radiš Nebojša svaka čast. Kad si čistio diskove ja mislio ubrzan video. Ja bi ovo otego na 2 dana :)

Jel može desna kočnica da se šteluje na 92. bez skidanja točka?

Nego skratiste gumama život za 2 sezone dok ste svi isprobali. :)
 
Poslednja izmena:
Неће радити јер си облоге опрао у нафти при кочењу ће се грејати и пуштати нафту коју су упиле при прању...бензин да нафта Ед не или нове облоге...
Dosta majstora bi reklo da netreba prati obloge u nafti, ali jedan moj stari mehaničar je imao teoriju da potapa i nove lamele ili pakne u naftu neko kraće vreme.
Tvrdio je da tako formiraju pravi koeficijent trenja i dosta duže traju.
Ja to nisam nikada radio, ali mislim da ima logike, iako je na prvi pogled čudno.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Hahah klasika "Ja nisam kočio to su ovi drugi". Da mi je 5€ svaki pud kad čujem to. :) Šta god da se popravlja uvek je neko drugi pokvario. :)

Radiš Nebojša svaka čast. Kad si čistio diskove ja mislio ubrzan video. Ja bi ovo otego na 2 dana :)

Jel može desna kočnica da se šteluje na 92. bez skidanja točka?

Nego skratiste gumama život za 2 sezone dok ste svi isprobali. :)
Hvala za pohvale 😀.
Radimo tako jer uglavnom moramo jer je skoro uvek guzva i navikli smo da kad radimo da radimo, zavrsimo posao i idemo dalje jer drugi ceka.
Moze da se dosteluje kocnica al je malo zajebano odvrniti kontra maticu, mora da se nadje pravi kljuc i pravi ugao da bi moglo da se pridje, iz tog razloga se na snimku vidi da stelujem samo levu kocnicu, desna se namesti na odredjenu meru a onda se leva po njoj steluje.
 
Moze da se dosteluje kocnica al je malo zajebano odvrniti kontra maticu, mora da se nadje pravi kljuc i pravi ugao da bi moglo da se pridje, iz tog razloga se na snimku vidi da stelujem samo levu kocnicu, desna se namesti na odredjenu meru a onda se leva po njoj steluje.
Pitam zato što sam ja kod mene štelovao pa sam odustao od desne. Činimi se da je manje zezanje skinuti točak nego se ovako mučiti. I što kažeš posle levu poravnaš po njoj. Sačekaće to dok ne kupim udarni pa da ga probam. Sad mi je preče na IMT 560 da rešim desnu stranu. Ono što ne vraća pa se ubaci dodatna opruka. (Ne znam jel si radio IMT? U suštini isto ko na Rusu samo iz nekog razloga ne vraćaju diskovi sa tim fabričkim oprugama čak i kad se stave nove.)
Takodje mi se lamele toliko pojele da je izgleda kuglica ispala iz ležišta (Možda nije to videću kad otvorim) i zablokral točak. Posle se odblokirao i nije bilo problema ali moram to da uradim pre sezone.

Neko reče ovde kovane nasadne nastavke da koristim za udarni. Koje i gde da kupim?
 
Da ti nije pukla cev u karteru od uljne pumpe? Imao sam isti slucaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh