MTZ Belarus

Можеш сипати деци два уља слободно свакако елементи пуштају па ће временом то уље нестати вероватно сипаш ЕД?Ако сипаш нешто масније немаш једа:)
 
Napravio sam ja glupost danas, skinuo burence da strugar napravi za manometar mehanicki crevo iii presa im u kvaru nikako da naprave i na brzaka kresnem traktor da vidim jel AC radi kad je opalio ulje napolje....do pinedeljka ga vozim na minimumu.
 
Znam gde je uzeto jer sam ja kupio, kod jednog od brace Ukrainaca.
Ako treba neka detaljnija informacija poslacu na pp da ne reklamiramo nikog.
ja cekam da mi jave kad ga opterete kako treba kako ce se pokazati ma da mislim da nebi trebalo biti nekih problema.
 
Podize tabanalo od 2t ali ide samo na zadnjim tockovima tako da ipak nece raditi sa njim ako ga ne prepravim u vučenu mašinu.Slika je napravljena pri kretanju unapred kada prednji tockovi nemaju funkciju:
edb020c407df45262a56a88d331310e9.jpg
 
Podize tabanalo od 2t ali ide samo na zadnjim tockovima tako da ipak nece raditi sa njim ako ga ne prepravim u vučenu mašinu.Slika je napravljena pri kretanju unapred kada prednji tockovi nemaju funkciju:
edb020c407df45262a56a88d331310e9.jpg
To moze da se resi jos jednim redom tegova ali realno ta masina nije za njega.
To je manje vise 50% tezine traktora, moje misljenje je da mu je to mnogo.
 
Da li je potrebno toliko masivno tabanalo? Što kažeš, prepravi ga u vučno i nema da opterećuje hiraulik a ni gume.
 
@daner
Samo da te informišem da u istom kućištu svi proizvođači pumpi stavljaju nekoliko(obično 5-7) različitih zapremina.
Recimo može biti 2,5 , 3,2, 4, 6, 8 cm3, sve u istom kućištu. Dakle, može da bude i tri puta veći protok za isto kućište, što automatski znači i tri puta već potreba pogonska snaga.
Tako da, ako si stavio višu veličinu kućišta, može se desiti da imaš i 5-7 puta veći prorok što uopšte nije zanemarljivo za pogonski sistem.
Treba biti oprezan sa ad-hok/otprilike varijantama kod hidraulike.
Postoji prilično jednostavna metoda da se odredi zapremina pumpe po obrtaju, i može se izvesti i kod kuće u radionici..
Time se može predvidivije inovirati..:osmeh:
 
@nebojsa

Iz razloga sto je stara riknula, a iritira me kad na leru hocu brze da namotam pa volan ko da secka,nema dovoljnu kolicinu ulja.
Sad nema tih problema.

Pumpa je od 105 ks rusa

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao sto je kolega Mirosti napisao nije bas to tako jednostavno,pitanje koliko je to pametno, ako na leru mota lagano kako se ponasa na punom gasu, koliku kolicinu ulja onda gura, kakav je orbitrol itd itd.
Al dobro ako je problem resen i nisu se javili neki novi onda odlicno.
 
Mog 892 nije moglo motati na leru. Promenom orbitrola problem je resen. Kupljena je i nova pumpa medjutim nju nisam jos ni montirao jer očigledno nije bio problem do nje. Ne bi ni menjao orbitrol da nije procurilo ulje iz njega pa mi je logično bilo od njega krenuti a ne od pumpe. Tabanalo necu prepravljati u vuceno jer Case 105 ga lepo nosi i radi sa njim. Za tih 3-5 dana godisnje sto ga koristim necu to raditi,za sada. A i ako bi to uradio dodao bih na njega sigurno jos 300-400kg gvoždja.
 
Jos jedna zanimljivost:tumosan od 80 ks je podigao tabanalo i radio ceo dan sa njim. Nije imao ovakvih problema u transportu kao 892.
 
Kao sto je kolega Mirosti napisao nije bas to tako jednostavno,pitanje koliko je to pametno, ako na leru mota lagano kako se ponasa na punom gasu, koliku kolicinu ulja onda gura, kakav je orbitrol itd itd.
Al dobro ako je problem resen i nisu se javili neki novi onda odlicno.
Nebojša ti znaš sigurno... Pitao sam već ovde... Kada menjam davač pritisak ulja jel curi mnogo ulja ili može da se zameni na brzinu bez da napravim veliki nered?

Takodje gde da naručim deo?
 
Nebojša ti znaš sigurno... Pitao sam već ovde... Kada menjam davač pritisak ulja jel curi mnogo ulja ili može da se zameni na brzinu bez da napravim veliki nered?

Takodje gde da naručim deo?
Davac na centrifugi odvrnete kompletan onaj elektricni, kupi se reducir koji se uvije na njegovo mesto zatim crevo pa sat, a ulje nece da curi, reducir imaju svi ukrainci, crevo moze da napravi bilo ko i sat kupite koji hocete.
 
Који тип давача имаш за који сат ?
Ovakav . Samo nije kontak isti već ide na onu standardnu buksnu. Sat je elktronski (mislim da su su svi elektronski isti?)
Gde da ga naručim? Jel će odgovarati i ovakav ako ne nadjem taj sa klasičnom buksnom?
Davac na centrifugi odvrnete kompletan onaj elektricni, kupi se reducir koji se uvije na njegovo mesto zatim crevo pa sat, a ulje nece da curi, reducir imaju svi ukrainci, crevo moze da napravi bilo ko i sat kupite koji hocete.
Ček, vi mi preporučujete da zamenim za mehanički? I ako je to možda bolja opcija ne bih baš toliko da se zezam.
Samo hoću da zamenim el. davač (automat kako negde piše)
 
Nazad
Vrh