MTZ Belarus

Ovakav . Samo nije kontak isti već ide na onu standardnu buksnu. Sat je elktronski (mislim da su su svi elektronski isti?)
Gde da ga naručim? Jel će odgovarati i ovakav ako ne nadjem taj sa klasičnom buksnom?

Ček, vi mi preporučujete da zamenim za mehanički? I ako je to možda bolja opcija ne bih baš toliko da se zezam.
Samo hoću da zamenim el. davač (automat kako negde piše)
можеш са редуциром да оставиш тај електро. и додаш механички и у исто време имаш два сликаћу ти како то изгледа и шта ти треба
Редукција за обадва сата
IMG-20210228-164455.jpg
IMG-20210228-164505.jpg

Мислим да је корак навоја 1.0мм ставиш холендер и црево на њега од механичког и заврнеш у центрифугу а одгоре заврћеш онај електро давач од комбинованог сата. Сат намонтораш негде у кабини
 
Poslednja izmena:
Ovakav . Samo nije kontak isti već ide na onu standardnu buksnu. Sat je elktronski (mislim da su su svi elektronski isti?)
Gde da ga naručim? Jel će odgovarati i ovakav ako ne nadjem taj sa klasičnom buksnom?

Ček, vi mi preporučujete da zamenim za mehanički? I ako je to možda bolja opcija ne bih baš toliko da se zezam.
Samo hoću da zamenim el. davač (automat kako negde piše)
Izvinjavam se, moja greska, ja sam se nesto prebacio.
Kupite nov davac u AP i zamenite bukvalno za dva min.
Inace sam uvek za mehaniku kod ruskih traktora, struja im nije jaca strana.
 
E to mi treba,Koliko sam čita treba da ima i leva i desna starna ali nisam siguran.Moj brzinomer je radio mesec dana i počeo da brljavi još meseec dana i onda prestao.
 
Nismo se razumeli, ovo sto sam slikao je davac koji signalizira da li je menjac u brzini. Meni je crko davac i nisam mogao da upalim traktor.
 
Imam pitanje za vlasnike rusa i rasipaca tipa Donder sa jednosmernim cilindrom, kako rukujete na uvratinama i u ttansportu kad zatvarate i otvarate rasipac .
 
Današnja prva ozbiljnija proba traktora 1221.3 nakon pojačavanja na pumpi, zatvaranje brazde.
Mašina je Pecka teška drljača sa 6m (šestmetara) zahvata, klinovima 30x30 mm (doduše malo potrošenih vrhova) i bez rotora koje još nismo montirali, u žurbi.
Odmah se vidi da traktor ne da ima snage nego je to smešno u odnosu na pre. Dešavalo se da se u pojedinim trenucima nagura kubik zemlje ispred drljače kad naiđe na neki breg i da se pritom ništa ne primeti u opterećenju traktora niti usporava. Radna brzina 11-12 kmh opušteno, da nije pun gas. Prvi put ima i duple točkove koji verovatno doprinose da bolje vuče, ali sve u paketu je zaista velika razlika. Preporučujem i majstora i zahvat još jednom, šteta što ima i negativnih iskustava kod Tome Krivokuće, ja sam evo na sreću dobro prošao:





 
Владо што не свучеш тај разор на увратинама мајку му његову па онда терај ко човек
 
Владо што не свучеш тај разор на увратинама мајку му његову па онда терај ко човек
Ma uradim to inače obavezno nego je ovo em kratko, em svuda okolo drvo, vinograd, ili ograda pa je onda "prij...mo" ovako na brzaka, jer se u suprotnom više okrećem i ugazim sve. Prvog dana se rade ovakve njive i špicevi, po tradiciji :)
 
Davaci su ti od gore na ploci ili ti poklopcu kucista diferencijala,a rezervar goriva sluzi kao cebe da se preko zime nesmrznu,jos ako je tocak nabacao zemlje veoma lako ces ih pronaci,imas dva komada,levi i desni
 
можеш са редуциром да оставиш тај електро. и додаш механички и у исто време имаш два сликаћу ти како то изгледа и шта ти треба
Редукција за обадва сата
IMG-20210228-164455.jpg
IMG-20210228-164505.jpg

Мислим да је корак навоја 1.0мм ставиш холендер и црево на њега од механичког и заврнеш у центрифугу а одгоре заврћеш онај електро давач од комбинованог сата. Сат намонтораш негде у кабини

Je l' ravna površina (obrađena) oko rupe gde se uvrće elektro davač? Mislim zbog dihtovanja, pošto je na el. davač konusni navoj (mislim).
 
Obratite paznju na medju plocu, da nije pukla negde i da lepo staje u dobos, ako je losa ume da napravi problem lako.
 
можеш са редуциром да оставиш тај електро. и додаш механички и у исто време имаш два сликаћу ти како то изгледа и шта ти треба
Редукција за обадва сата
IMG-20210228-164455.jpg
IMG-20210228-164505.jpg

Мислим да је корак навоја 1.0мм ставиш холендер и црево на њега од механичког и заврнеш у центрифугу а одгоре заврћеш онај електро давач од комбинованог сата. Сат намонтораш негде у кабини
Video sam ovde na temi kako se to montira. Ne radim sebi tako da neću da se zezam sa tim. Samo hoću da promenim taj davač. Sad vidim da ima skoro 10 modela i iznerviram se... Mislim, ja razumem da ne mogu biti isti onaj napravljen 90. i neki iz 2010. ali moj i ovaj što radim sad su godinu dana razlike i dosta stvari nije isto na njima. Ne verujem da su napravili dve serije da su potpuno iste. Ma šta serije dva traktora nema da su potpunopuno ista. Svaki traktor je priča za seba. Svaki ima dušu. :)
Sad moram da idem da merim navoj.

Ljudi gde delove da naručujem?!?
 
Nazad
Vrh