MTZ Belarus

Па што ниси рекао :ROFLMAO: јбг на оном старом никад нисам имао тај проблем... е сад кажем не знам дали ће у ради да искаче или да је вежем узицом:ROFLMAO:.
 
Ipak je kuglica sa prednje strane, sad sam bio da vidim. Taj deo prskam WD-om svaki 2-3 dan kad radim sa prednjom vučom, i to ga okupam i od nazad i od napred i od gore i od dole, ali i pored toga često imam problem sa isključivanjem. Kod uključivanja se vuče šipka i tu uglavnom nema problema. Ali kod isključivanja se šipka gura i imam utisak da se tu ukezeči taj deo kroz koji ide šipka i da mu to ne da da siđe dole. Može li se rasklopiti to malo kućište sa kuglicom da se detaljno očisti od ulja i zemlje?

 
Sa koje strane je ta kuglica koja zabravljuje šipku, sa zadnje ili prednje strane šipke? Kod mene je sa zadnje strane i onda kad prskam sa wd-om moram iz dalje da gađam mlazom to mesto na šipki jer mu ne može prići nikako sa bočicom spreja.
Dukej to kućište sa kuglicom i šipka po kojoj klizi se lako skida i onda lepo opereš u nafti i izduvaš kompresorom pošto se tu nakupilo prašine i verovatno rđe i onda svremena na vreme sa čistim motornim uljem iz kabine pustiš nuz šipku malo ulja i povlačiš je gore-dole i ide lepo.
 
Код мене на 82.1 је то другачије али исто имам проблем при укопчавању предње вуче. Код мене је она кука што се вуче.ка горе и к а онај кљун са којим се узупчује у просеке.
 
E jbg 😊 drale, kod mene taj stari sistem nikad nije zatajio, a i nema šta da zataji, osim ako nešto nije krivo ili udareno ..
 
Ma nije zatajio nego se u poslednje vreme mnogo teze ukopcava jbg moram bas krvnici da potegnem,a polako na kvacilo da popustam da traktor kao lagano krene da bi ukopcao. Kada je iskopcam obavezno moram u rikverc krenuti ili dok idem u napred da vrsim pritisak rukom na nju da bi iskopcala.
 
Nazad
Vrh