MTZ Belarus

Kad uključujem prednju vuču najpre ubacim menjač u neku brzinu pa na laganom puštanju kvačila uključujem vuču. Kod isključivanja je isti postupak ali menjač ide u rikverc.
 
Ja to ukljucujem iskljucujem po potrebi u hodu,povuces,ukljuceno,gurnes dole iskljuceno ,jednostavno :D.Kod vas tu nesto ne valja,gledajte onu kuglicu ispod kabine da uvek bude podmazana,mora to jednim prstom ici.Kako bi smeli stali u nekom blatu npr sa prikolicama,tu jednom kad stanes ne krenes vise bez slepanja.
 
Ja sam uvek u hodu palio čak i na ovom rusu gde se nogom pali spustim nogu i osetim da ukopča
A kad gasim skinem nogu i u roku 2_3 metra ona sama iskoči

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Зеза ме укључивање предње вуче јако тешко иде чак некад морам и да куцнем чекићом,сама полугица на улазу у кућиште није запекла,па и кад је укључим хоће у раду да искочи сама...нема неког лупања крљања итд 820 је у питању.Шта мислите?
Samo natrljaj masti na polugicu i sama ce da ukljucuje😉
 
Јел говорите о полуги за укључивање на самом улазу у кућиште извода предње вуче?
Gde sipkica izlazi iz kabine Ispod samog patosa ima "mehanizam" zabravljivac tj zljebovi, opruga i kuglica, hoce to da zariba pa da zeza.
Sa desne strane kabine propratis rucicu gde izlazi iz kabine i ulazi u jedno kao malo kucice, to dobro okupas wd, neko pomera rucicu gore dole u kabini i ako je tu problem razradice se bez problema.
 
Grunt ja sam ručiču i nogom dodirivao kada je uključena prednja vuča. Mozda je tako isključiš, malo noga drmne i izbaci je iz položaja uključivanja.
Da nije u automatskom modu uključena, pa se isključuje po potrebi?
 
Не није то једноставно из кабине не могу да укључим нема шансе тек од доле кад куцнем чекићем добро и горе неко вуче ручицу тад укључи.
 
Не није то једноставно из кабине не могу да укључим нема шансе тек од доле кад куцнем чекићем добро и горе неко вуче ручицу тад укључи.
Gde kucneš čekićem? Po ručici tj polugi koja se nastavlja na ručicu, ili u kučištu?
Ako je po nastavku ručice, onda prvo nasprejiši sa WD tu kuglicu, i sve pokretne delove do kučišta. Mora da je negde zapeklo, imao taj problem, posle ide kao u sir.
 
Sa koje strane je ta kuglica koja zabravljuje šipku, sa zadnje ili prednje strane šipke? Kod mene je sa zadnje strane i onda kad prskam sa wd-om moram iz dalje da gađam mlazom to mesto na šipki jer mu ne može prići nikako sa bočicom spreja.
 
Ma da, mora da se prska na svakom spoju poluga, i na kućištu. Ne treba štedeti wd, ako se teško poluga uključuju. Drndajte je i mora da ide kao u sir.
To vam je značenje mora rus da curi. Čim ne curi, zapekne :ppozdrav: ::traktor1::
 
Najbolje je da se iz kabine naulji šipka koja prolazi kroz pod, pa onda to ulje uđe u kućištance sa kuglicom. To može sam jedan čovek da odradi, ne mora jedan da drmusa a drugi da šprica.
 
Nazad
Vrh