MTZ Belarus

Tu tesko da ima metematike, racunica je da kod Tome sad donesete vasu pumpu ona ce ladno izbaci 200e.
Znaci taj neki ukrainc je neku tamo svoju pumpu morao da odnese i da plati Tomi 200e za remont, ta neispravna pumpa je morala biti placena neki dinar kakva god da je a oni je na kraju prodaju za 180 e.
Gde je matematika u toj prici?
 
Radi sa njihovim dijelovima i mijenja samo nužno i odmah i njega opskrbljuju dijelovima
 
Menja "NUZNO" znaci natera je da radi.
To je daleko od remonta pvp.
Bas zbog ovakvih remonta i ovakvih delova imamo stalnu polemiku na ovom forumu kako su delovi losi i kako kratko traju.
Kad se uzme takva pumpa ( sklepana sa sto manje delova da bi izasla sto jeftinije) i ona pocne da brlja za 5,10 ili mesec dana, kome se zalis, Misi, Vasi, Judmili ili nekom trecem ili je bacis u gvozdje i trazis drugo resenje.
Odneses svoju pumpu, das pare,ako dodje do nekog problema imas bar koga za " gusu da vatas".
Primer kolege Vlade, jeste Toma ispao nekorektan sto se ponasanja tice, pokidao ljudima a i meni zivce ali je na kraju ipak priznao reklamaciju, jeste ta zajebacija opet izazvala dodatni trosak ali opet manji nego da je sve islo jovo nanovo.
 
Molim pomoć. Pored promjene ležajeva u diferencijalu i potpunog remonta prednje vuče došo je red i na rasklapanje "buse" tj. međuoslonca kardana od prednje vuče na MTZ-892. E sad me zanima na koliko kila stežete maticu na osovini di su lamelice? U literaturi nalazimo podatke od 30-40 kg, pa čak i na jednom mjestu 80 + kg. Nešto mi je to sve puno kila, pogotovo ovih 80 kg.
 
Priča od pre 10tak godina...

Na 539 treba da radim pumpu (linisku), Ramač u NS mi traži 180e sigurnih a kad otvori pumpu onda će znati tačno. Komšija koji radi kao vozač busa kaže da njihov bošista iz firme radi dobro i povoljno pumpe. Uglavnom taj bošista iz komšijine firme mi uradi pumpu koja i dan danas posle 10 godina odlično radi. Dobio sam račun iz prodavnice gde je kupovao delove za pumpu: 3 X nešto plus 3 X nešto ukupno 2400din plus ruke 2000din sve zajedno 4.400din tj manje od 40e...

Posle godinu-dve počnem ja da radim u toj firmi i prvo aj da nađem bošistu, firma više nema bošistu sad i njima rade uslužno a ovaj otišo u peniji i navodno niko nema kontakt e jbga.
 
Molim pomoć. Pored promjene ležajeva u diferencijalu i potpunog remonta prednje vuče došo je red i na rasklapanje "buse" tj. međuoslonca kardana od prednje vuče na MTZ-892. E sad me zanima na koliko kila stežete maticu na osovini di su lamelice? U literaturi nalazimo podatke od 30-40 kg, pa čak i na jednom mjestu 80 + kg. Nešto mi je to sve puno kila, pogotovo ovih 80 kg.
Mogu sutra pogledati ali negde mi je u podsvesti da se ta matica steže na 13kg ali nisam siguran. I meni je delovalo malo ali sam je tako ostavio i radilo je dobro.
 
To mi je već nekako "prihvatljiva" kilaža. Tako nekako smo i planirali stegnit, po vlastitoj procjeni na 15-ak kg. Ako ti se da uslikaj taj dio teksta iz radioničkog priručnika ili odakle već planiraš uzeti podatak.
 
Meni su rekli da stezem koliko mogu pa jos malo,xe,xe nema sanse da stegnes prejako zato su tu lamelice da proklizaju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
To mi je već nekako "prihvatljiva" kilaža. Tako nekako smo i planirali stegnit, po vlastitoj procjeni na 15-ak kg. Ako ti se da uslikaj taj dio teksta iz radioničkog priručnika ili odakle već planiraš uzeti podatak.
Imam u kompu pdf " БЕЛАРУС 892/892.2 РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ 2014. ", i tamo sam našao ovo:

Предохранительная муфта в
промежуточной опоре не пере-
дает требуемый крутящий мо-
мент
Отрегулируйте муфту на передачу крутящего
момента 50..70 кгс·м (500..700 Н·м) подтяжкой
гайки фланца со стороны раздаточной коробки



edit: Iz pdf-a od 820 stoji ovako:

Предохранительная муфта в
промежуточной опоре не пере-
дает требуемый крутящий мо-
мент
Отрегулируйте муфту на передачу крутящего
момента от 400 до 800 Н·м подтяжкой гайки
фланца со стороны раздаточной коробки

A za 820 sam našao još i ovo:

 
Poslednja izmena:
Po meni te lamele nemaju funkciju uopšte
A što Nebojša kaže kad treba da grabi one kližu onda sam u par navrata toliko divljao da sam zapalio to kućište
Uvek kasnije sam ih izbacivao i nije bilo problema


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
A mozda lamelice peglaju razliku obima kad u nekom momentu nisu isto potrosene gume, pa tu preklizavaju.

Kad se izadje na tvrdo i zaboravi iskljuciti prednja , ako nema lamelica kontam da su svi zupcanici u dobrom naprezanju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kad se izadje na tvrdo, zaboravi prednja vuca i potera devetom onda obicno dolazi neko da vidi sta je sve sj..... u vuci,ovo vazi za grbavi most, rm trpi mnogo vise.
 
Е тешко може да се на МТЗ-а заборави предња вуча и крене по асфалту. Мој почне да урла и кочи га чим кренем и шестом,а не деветом да га потерам.
 
Sta sve ljudi urade, tare je dok prednji tockovi ne blokiraju, kaze zaboravio da iskljuci kad je krenuo sa njive.
Eee da smo jednom radili osovine zbog devete brzine i asfalta.
 
Nazad
Vrh