MTZ Belarus

Hvala, jeli to dovoljno promijenit sano kakav semering na pumpi ili treba druga pumpa
 
Ja sam uzeo novu (kobajagi jacu) od rusa 105ks, nova bila oko 5000 u lazaru.

Hteo sam tu kobajagi jacu jer sa obicnom kad kucu na leru da brze namotam volan kao da zapinje, vwrovatno nema dovoljan protok, dovoljno da obetaje signem 900-1000 i to prestane.

Nisam je jos montirao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Znam da ima nekoliko velicina ,tipa 10-12 i tako,hteo sam i ja uzeti vecu,ali se pricalo da kod vecih treba skinuti nosac filtera ulja rotacionog da bi prvo uglavio pumpu...sad nzm jel to za 14-ku vazi ili koju vec,meni je i ova njegova dobra,kad je ispravna,i kod mene zapinje kao na leru,ali to bas ako hoces brzo namotati.
 
Ja sam uzeo novu (kobajagi jacu) od rusa 105ks, nova bila oko 5000 u lazaru.

Hteo sam tu kobajagi jacu jer sa obicnom kad kucu na leru da brze namotam volan kao da zapinje, vwrovatno nema dovoljan protok, dovoljno da obetaje signem 900-1000 i to prestane.

Nisam je jos montirao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja sam sa njom resio teze motanje.
 
Znam da ima nekoliko velicina ,tipa 10-12 i tako,hteo sam i ja uzeti vecu,ali se pricalo da kod vecih treba skinuti nosac filtera ulja rotacionog da bi prvo uglavio pumpu...sad nzm jel to za 14-ku vazi ili koju vec,meni je i ova njegova dobra,kad je ispravna,i kod mene zapinje kao na leru,ali to bas ako hoces brzo namotati.
Ne mora se skidati centrifugalni-samo malo teze se uglavi,trebe joj naci ugao kako ide.
 
Ide bez problema i 14 i16ica ja sam ih stavljao zbog prednjeg utovarivača ali uz te pumpe za pravi učinak ide i deblja dolazna cijev od ulja a kom treba još bolji volan ide i klip c-63
 
Mozda je nekom zanimljivo a dosadno pa da ima da se zanima
d3bb27147038c13f094c09b3b0a4d672.jpg
67d3fcb47f39404e32c12d6a48bdc807.jpg
27f29f9115e2cf161920431efac285fd.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Kolege da li je za nove bos pumpe koje su kod nas na trzistu (mtz 82,820) potrebno stelovanje kod bosiste pre ugradnje ili su one vec fabricki nastelovane?
 
Hvala,drugaru treba druga pa cu mu preneti.Znaci ako bi se odlucio za te remontovane trebalo bi da je proveri?
Inace koliko otprilike moze najvise da kosta remont pumpe za mtz 82 kod nekog krstenog bosiste?
 
Kao sto je Radoslav napisao bude tu oko 200e, ma da zavisi dosta i u kakvom je stanju, ume da bude i dosta jeftinije.
Usput moj savet uraditi i dizne ako ima potrebe.
 
Za drugu razmislja jer mu je neki navoj ostecen na telu pumpe i to je nekako reseno pomocu gumice,ne bas najsrecnije,ali radi.Traktor inace dobro radi,jedino kada je dosta opterecen ima malo crnog dima ( mada ne trosi mnogo)i hoce posle duzeg rada da ispusta naftu na onoj cevcici sa zadnje strane.
 
Moj drug uzeo kod vase za t25, i radi odlicno za sada.. Ima vec dve godine. Ako im je takva i za 82-ku ja se ne bi bakćao sa bošistima.
 
Samo da vam olakšam malo i rusi nose kod bošiste u Novi sad (prijatelj sam sa jednim od njih pa su mi otkrio tajnu di nose)
 
Nazad
Vrh