MTZ Belarus

Ja sam radio kod Dejana Anusica. Traktor jeste lepo radio, ali imam utisak da je i vise trosio goriva. Dolazio je, malo ga stafcigerom smanjivao, no potrosnja u šetkanju je bila velika, a da nisam mnogo vozio sa visokim obrtajima. Tada su i dizne sredjivane, ulosci bili od stare 82, pa se veca potrosnja i tome pridavala, da su ranije ti ulosci bili za manju ks. Uglavnom pucao jeste od snage, ali lepo srkao.
 
Знам и за тог Опавчана, али некако нисам стекао утисак из приче људи да је тако добар бошиста. Можда и јесте, али нисам имао посла са њима.

А са Анушићем сам задњи пут им'о посла када је ћаћа тер'о ауто да штелују карбуратор*, а ја му правио друштво. ;) Нисам ни знао да раде и за ПВП.

*карбуратор - за оне млађе, то је био уређај на бензинском мотору у коме се под одређеном односу мешао ваздух и бензин. Таква смеса је усисавана у мотор и у одређеној фази ју је палила варница.... Мислим, нешто што данас ретко можете да сретнете под хаубом аута. :)
 
Meni jedna stvar nije jasna, kako ste platili nesto sto u startu nije valjalo.
Ajde ta crkla po isteku garancije, pa niste ni znali da je lose uradjena do tad al kako ste platili nesto sto nije radilo kad je doslo od majstora?
Јбг ми дошли трактор ради он га угасио упалио одма ми отерали кући, после пар дана он неће да упали рекламирали му он опет два,три дана трактор код њега и опет иста прича. После отац попиздео више није хтео да му рекламира,а лик исто надмен и дрзак нико као он и тако је прошло.
 
Знам и за тог Опавчана, али некако нисам стекао утисак из приче људи да је тако добар бошиста. Можда и јесте, али нисам имао посла са њима.

А са Анушићем сам задњи пут им'о посла када је ћаћа тер'о ауто да штелују карбуратор*, а ја му правио друштво. ;) Нисам ни знао да раде и за ПВП.

*карбуратор - за оне млађе, то је био уређај на бензинском мотору у коме се под одређеном односу мешао ваздух и бензин. Таква смеса је усисавана у мотор и у одређеној фази ју је палила варница.... Мислим, нешто што данас ретко можете да сретнете под хаубом аута. :)
Kolega, pomislio sam da ti je ceo tekst od * karburatora.... pa do kraja novi potpis na forumu
 
Јбг ми дошли трактор ради он га угасио упалио одма ми отерали кући, после пар дана он неће да упали рекламирали му он опет два,три дана трактор код њега и опет иста прича. После отац попиздео више није хтео да му рекламира,а лик исто надмен и дрзак нико као он и тако је прошло.
Zato lepo nadjete nekog ko ce da je skine, uradi i vrati i garantuje za nju.
Tako da kad dodje do sr..... nema ti si kriv, on je kriv ili neko je peti kriv,dodjes majstore i popravis brljotinu i to je to.
 
Zato lepo nadjete nekog ko ce da je skine, uradi i vrati i garantuje za nju.
Tako da kad dodje do sr..... nema ti si kriv, on je kriv ili neko je peti kriv,dodjes majstore i popravis brljotinu i to je to.
Па он је све то радио код њега у сервису и један и други трактор једноставно и 100 пута да сам му рекламирао исто би било једино да сам га тужио. И то би било удри ме до зоре грађанска тужба и године тужења. Таквог мајстора једном и никад више не обилазиш и крај опекао се преживео и јбг терај даље.
 
Meni je desetine pumpi uradio Nika Mičić iz Tovariševa i nisam imao problema!!!
Jatić je iz Obrovca mog sela i njemu nebi dao lopatu da mi nasadi!!!!
Sjebao je bar 20 motora u selu!!!
Mičić je prvo čovek, onda majstor!!!!
Skoro sam odneo rotacionu od jednog 560 i uvek prisustvujem dok radi pumpu jer smo stvarno dobri lepo me pita šta hoću
Punjenje je 4,8kubika a trebalo bi 5,5 kubika ja sam hteo 5,5 i morao je menjati rotor i stator i dobili smo 5,5 kubika i pali na čvrgu!!
Da gazda nije smarač ostavio bi ga na 4,5 palio bi sa recimo 1 krug više verglanja a kasnije nebi bilo razlike u poslu!!!
Na toj rotacionoj ako valja transfer glava onaj prsten i četkice on je živ!!! Baš bude živ!!
Sa linijskom je lakše pojačaš startno punjenje i pali ko grom
Dosta stvari mi je pojasnio majstor Nika!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Па он је све то радио код њега у сервису и један и други трактор једноставно и 100 пута да сам му рекламирао исто би било једино да сам га тужио. И то би било удри ме до зоре грађанска тужба и године тужења. Таквог мајстора једном и никад више не обилазиш и крај опекао се преживео и јбг терај даље.
A dobro jel majstor bar objasnio ko je kriv zato sto traktor ne pali
 
Jel nema u AP?
Ako kod njih nema ima kod Macara ili cak kod ukrainaca, ako treba tacno da ti javim podseti me sutra samo da ne zaboravim i nacicemo.
Zovem ih ujutru tek. Prepakovo sam ceo hladnjak. I sklopio. Na kraju na samom loncu curi. Al nije mi zao. Sta sam sve unutra nasao dobro je to i radilo. Ako ne nadjem zovem te

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
A dobro jel majstor bar objasnio ko je kriv zato sto traktor ne pali
Ма одакле да објасни кад благе везе нема битно му је било да је узео паре,а квар јбг необјашњив. Једноставно ја сам тада испушио и шта да радим да узмем неку штанглу и да га наштелујем? После да останем без оружија,а то ми најмање треба.
 
Malo davimo temu al ako recimo ja smatram da greska nije do mene ja obicno objasnim ili dokazem da nije do mene ako stvarno nije do onog dela koji sam ja radio, ja ne znam kako bih rekao coveku znas ja sam ti uradio pumpu, plati, traktor ne radi al nisam ja kriv i to ti je to a bio si placen da napravis da masina radi
 
Na imt 539 iz 2000 god stelujem ventile i kaze majstor sa skinemo pumpu da se pregleda (ima 4000 sati). Ja reko nikako, nikads vise nece raditi kao sada. Trosi malo, ima snage, lako prima gas. Vruc i hladan radi odlicno. Kad krene da stuca hladan jebali smo jeza, jer onda moramo skinuti je dole. Na 533 sam radio i trosi 10% vise nego 539 a ima manju snagu. Reklamirao bosista pregledao i kaze sve ok. Motor ne trosi ulje, generalna uradjena pre 1200 sati. Ne greje se, ne duva ni u karter ni u rashladnu tecnost. Traktor ne radi tesko pa to ide, ali da mu kacim teret kao na 539 ukakio bi se i trosio kao tenk. Na drugom 539 iz 89 god moram raditi pumpu i dizne i jeza me hvata.
 
Meni je desetine pumpi uradio Nika Mičić iz Tovariševa i nisam imao problema!!!
Jatić je iz Obrovca mog sela i njemu nebi dao lopatu da mi nasadi!!!!
Sjebao je bar 20 motora u selu!!!
Mičić je prvo čovek, onda majstor!!!!
Skoro sam odneo rotacionu od jednog 560 i uvek prisustvujem dok radi pumpu jer smo stvarno dobri lepo me pita šta hoću
Punjenje je 4,8kubika a trebalo bi 5,5 kubika ja sam hteo 5,5 i morao je menjati rotor i stator i dobili smo 5,5 kubika i pali na čvrgu!!
Da gazda nije smarač ostavio bi ga na 4,5 palio bi sa recimo 1 krug više verglanja a kasnije nebi bilo razlike u poslu!!!
Na toj rotacionoj ako valja transfer glava onaj prsten i četkice on je živ!!! Baš bude živ!!
Sa linijskom je lakše pojačaš startno punjenje i pali ko grom
Dosta stvari mi je pojasnio majstor Nika!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Evo skinucu od 539 kad malo se ovremeni i donosim u Tovarisevo. Hteo sam kod Tome a sada me strah kad vidim kako je Shale prosao.
 
Знам али сам мислио да пређу тамо. Ово је тема мтз.
 
Ziva istina da je sa pumpom ispao cirkus, bukvalno 3 puta skidana u tri dana.
Al kao sto sam ti i tad napomenuo to je bio prvi put da se tako nesto desilo sa pumpom koju je Toma radio i evo od tad se nikad vise nije desio problem.
Dal je Majstor imao los dan ili los deo ili se sr.... Jednostavno desilo ne znam.
Kakav je situacija sad sa potrosnjom, snagom, paljenjem, jel to bolje nego pre?

Nebojša, tebi svaka čast, ispali ste i ti i tvoj ćale fer i na vaš rad nemam nikakve zamerke, čak šta više, ko me god pita za rusa, preporučujem vas...

Što se traktora tiče, ne bih tekao da troši manje, snage ima, a paljenje munje isto što je i bilo.
 
Nazad
Vrh