MTZ Belarus

Ljudi ima dobrih bosista, znaju ljudi da urade pumpu, pa nije to svemirski brod.
Da ne dodje do zabune ima i budala kojima ne treba dati ni nakovanj na remont a ne pumpu.
Тако је код нас и а као неки бошист тај ме нагрдио за 5106 ми је узео 200евра и цркла је други дан плсле истека гаранције. На МТЗ 52 супер нам је радио пумпу као електронско штеловање паљења,па није могао да уштелује и продужавао је канале на пумпи на спојничкој. Трактор после тога није могао да упали без шлепања око 2 км и то закачим Брену па 5 брзом пун гас док не састави. На крају отац гледа и провали да АЦ пумпа не ради како треба заменили је вратио паљење и на мали акумулатор од кола је палио на чвргу. И да ту услугу нам је наплатио 250 евра.
 
Meni jedna stvar nije jasna, kako ste platili nesto sto u startu nije valjalo.
Ajde ta crkla po isteku garancije, pa niste ni znali da je lose uradjena do tad al kako ste platili nesto sto nije radilo kad je doslo od majstora?
 
Ima i u Crepaji.
Nisam bas zadovoljan sa njim,radio mi jednu pumpu od traktora,posto je pre toga pukla radilica ,nosili smo pumpu na proveru kao sumnju da ima prejako punjene,jer bas je imao nekako ostar zvuk kad se dodaje gas.Nesto je radio sa pumpom,dal smanjio sta ,nebitno,posle toga mi pumpa pusta gorivo u karter.Kad smo ga zvali kaze nema sanse da je do pumpe,a u pumpi nema ulja puna goriva,inace se sipa ulje u nju.
 
Eto ti u drugo selo od tebe.
Ima i u Crepaji.
За "бошисту" у Црепаји, ако је онај на улазу, знам још од када сам био клинац, али то је било ооооодавно, па не знам какав пос'о уради сада, а не знам а кога мислиш "из другог села", осим тог Црепајца.
 
Ne dao bog da opet moram raditi boš pumpu... Ja više živaca nemam, nek kaže neko da ima dobrog bošiste, ja nemam snage da proveravam jel istina ili nije..
 
Ljudi pa vi imate u dvoristu po 1,2, 3 traktora i radite pumpe jednom u 10 god a kukate kao da ih radite dva puta nedeljno.
Pa zamislite da se recimo Luki ili meni desavaju stalno takve stvari koje vi navodite, pa nista drugo ne bi radili nego pumpe reklamirali.
Ja sam od pocetaka februara imao 3 pumpe na remontu, sve ih je radio Aca iz Ogara i sve rade perfektno.
 
Nebojša, zamisli ti, da imamo 2 ili tri traktora u dvorištu, i da u periodu od 5 godina bar dvaput godišnje skidaš pumpu, i kako ko kaže za nekog bošistu ti nosi kod njega, a traktor i dalje ne radi pa ne radi kako treba
 
Milenko znam ja sta je igranka veruj mi, kombi su mi popravljali verovao ili ne 45 dana i na popravke otislo ravno 2000e i on idalje nije radio, uzeo ga decko iz Banovaca na kraju u devet ujutru i u pola jedanest zvao da je popravljen i da dodjemo po njega a popravka 120e.
Znaci nosise kod nekog proverenog i kod nekog ko stoji iza svog posla.
Znam da zvuci kao da pametnujem ali za sve mora imati resenje.
Pricao si ti meni ako se secas za muku sa jednim rusom i pumpom.
 
Kod vlade ću nositi od zmaja verovatno... A sa rusa više ne skidam pa nek crknem i ja i traktor... Kad bude riknula pumpa kupujem novu i u majčinu...
 
A o lelektričarima da ne krećem tek... Sve go q..c...svi pametni, sve sam go majstor, ne do bog novih mašina kad počnu da, se kvare, pa ro je tek robija, samo lap top znaju da nose, al da dijagnostikuju eeee...
 
Ima svakakvih iskustava, ali bas da je to tolika tragedija nemoguce.
Da sam je ja recimo nosio na remont i da nije htela da radi tj traktor nije hteo da radi, ja bi doneo tri druge ako treba pa stavio na traktor da ustanovim dal je bas 100% do pumpe pa ako jeste morao bi majstor koji ju je radio da vidi sta je radio i radio bi je sve dok ne bi bila u full stanju ili bi vratio sav novac i platio skidanje i namestanje svaki put pa da vidimo sta se vise isplati.
 
Pa i ja nisam svaki put bio siguran da je do pumpe, pa sam i radio motor, dva puta kod dva majstora, jer od muke nisam znao šta bi drugo... A motor ko doksa navodno.. Jbg.. Ni sad nije 100 posto ko što ja hoću, tačnije kakav je traktor to neko bio, al ne pipam više ništa..
Da ne znam kakav je bio još bi i poverovao da to tako treba, i da valja.. Sad je malo tromiji, al bar ne sisa gorivo ko lud, a pošto on uglavnom samo tovari bale i vuče prikolice sa njima sad, takvog ga i ostavljam.. I sa potrošnjom je sad ko ferguson..
 
Nebojša, video si iz ličnog ugla da nisam jajara, ne pitam pre posla koliko će to koštati, i kad ti kao majstor kažeš treba to i to, ja se slažem bez podpitanja jel baš mora.. Ne znam sam da opravljam, al mi nije žao platiti da bi znao šta imam od mašine, jer mi ona treba ispravna... Ali isto tako si video da samo kod mene neke gluposti mogu da se dese, što se inače ne dešava kod drugih ili nikad...
 
Pa i ja nisam svaki put bio siguran da je do pumpe, pa sam i radio motor, dva puta kod dva majstora, jer od muke nisam znao šta bi drugo... A motor ko doksa navodno.. Jbg.. Ni sad nije 100 posto ko što ja hoću, tačnije kakav je traktor to neko bio, al ne pipam više ništa..
Da ne znam kakav je bio još bi i poverovao da to tako treba, i da valja.. Sad je malo tromiji, al bar ne sisa gorivo ko lud, a pošto on uglavnom samo tovari bale i vuče prikolice sa njima sad, takvog ga i ostavljam.. I sa potrošnjom je sad ko ferguson..
Zato sto ima premalo goriva zato i jeste trom, trebalo se malo igrati tu i sa paljenjem i svasta necim.
Znam da ste sve to radili i prosto mi nije jasno sta je tu tolika nauka.
Znam da ne zalis pare i da ne pravis pitanje al stvarno si izgleda baksuz kao i ja, i kod tebe ima gremlina.
Ja od komisije pozajmim loptu, covek preduzimac ima jedno 50 lopata na gomili, ja uzmem jednu, dodjem kuci prva lopata sljunka da ubacim u mesalicu i ona pukne na pola, odes lepo kupis lopatu i vratis komisiji i vise ne zajmis apsolutno nista.
 
За "бошисту" у Црепаји, ако је онај на улазу, знам још од када сам био клинац, али то је било ооооодавно, па не знам какав пос'о уради сада, а не знам а кога мислиш "из другог села", осим тог Црепајца.
Ti si znao za oca a sada radi sin, da na ulazu u Crepaji, za imt je dobar, za ostalo ne znam!
U Opovo imas Djuricu meni je spakovao na MB 352 sa kamionskog rezima na kombajnski i nemam nikakve primedbe! Mala potrosnja sve je udesio! Nekada kad sam na kombajn imao S46 kod Anusica u Pancevo uradi remon sa zamenom rotora jer je jako lose palio kada je vruc i kako je dosla od njega potrosnja 12l ni gram manje, nije me mrzelo posle sezone skinem i odnesem je kod Djurice u Opovo on je presteluje i tu se vrtelo oko 9-10-11l/kj.
Znam da mi je jos ranije govorio da radi samo Kamionski program al posto mu sinovac zivi ovde kod mene u selu i nekada je i on radio ovde u PIK-u da ce mi raditi sta god mi treba. Dal radi jos nisam bio odavno, od kad mi je sve pumpe uradio vise gidina ne trazim bosistu 😂😂😂
 
Nazad
Vrh