MTZ Belarus

Upravo zbog tih milimetara i sublera i sravcigera i kazem da mi se to ni malo ne svidja, ni na polovnom traktoru a ne na novom.
Koliko sam ja pricao sa raznoraznim bosistima nije stvar samo u tome posebno sa majstor Tomom koji ima svoju neku matematiku na tim pumpama.
Ako ste nekad gledali kako se paljenje steluje onda ste mogli da primetite koliku razliku prave nijanse i delovi milimetra u radu traktora, tako da se na svako nestrucno igranje sa pvp prosto najezim.
 
1221.3 je jaci traktor daleko od 1221.
Jedino sto mi se ni malo ne svidja to igranje Panonkinih majstora sa sravcigerom i pumpom.
Ni meni to baš nije delovalo sigurnim, pa sam odlučio za Tomu i redovno podešavanje pumpe. Pritom je trebalo i neki semering na njoj zameniti i dizne nisu valjale iako je ok radio traktor.. Tako da je ispalo super što sam skinuo pumpu. Plus koliko sam shvatio Majstor Tomu, on radi uslužno pumpe agropanonki. Iz nekog razloga naši elementi na pumpi su ok, što nikad nije slučaj na motorpalu posle 3000rh. Da li on radi samo zavrtanje tog šrafa ili nešto dodatno nemam pojma, ali definitivno sam sigurniji kad bošista da amin. E sad, demokratska smo zemlja, svako ima pravo da misli i deluje kako misli...
 
Majstor Toma je serviser AP, on radi sve njihove pumpe.
Koliko smo pricali radi se tu svasta nesto, daleko od samo zavrni sraf na odredjenu meru.
 
Vidakovic i radi u dogovoru sa majstor Tomom. Zato sam i trazio da on dodje na prvi servis,posto sam video da je sraf obelezen. A Vidakovic je sto se Belarusa tice jednostavno doktor. Bukvalno nema tajni za njega,ima ogromno iskustvo,specijalizacija itd.
Ima raznih u Ap-u i nije ni meni bilo sve jedno kad sam video da je obelezen sraf.
 
Da me pogresno neshvatite, coveka ne poznajem, nemam razlog da sumnjam u njegovo znanje i strucnost niti mi je namera da vredjam nekog.
Moje misljenje do kojeg sam dosao nekim svojim radom i iskustvom je da se pvp ne cacka bez stola i pravog majstora.
Svako ima pravo na svoje misljenje i da radi kako misli da treba i vlasnik i majstor,recimo od mene i da zahtevate da to uradim i na vasu odgovornost ja bi odbio, pozajmio bih vam subler i sacekao da zavrnete ili odvrnete koliko god hocete ali ja ga ne bi cackao.
 
Nekim cudom a mozda i nije cudo za ove traktore dosta srafova poodvijano na nosacu motora, neki i fale a ima i slomljenih.
Na prednjem nosacu sa leve stoji sraf bez matica, na desnoj popustene matice i od tri m12 koje su uvijene u motor jedan fali.
Na polovini sa zvonom obe gornje m12 zalomljene, "cudo bozje"
 
Mozda i znam coveka.
Upoznao sam vecinu AP majstora al iskreno nisam bas popamtio sve, hvala bogu ima ih dosta a i niko se ne predstavlja i imenom i prezimenom.
Pitao sam ga da li poznaje majstor Nebojsu. On mi rece: znam,mlad decko rade on i otac zajedno,odlican momak,zvao me je jednom prilikom. E sad mozda je pogresio ili se ti ne secas.
 
Jel kod nas nema da se kupi 892/952 sa dodatnim klipovima za hidrauliku, pa mora da se naknadno ugradi?
Osim klipova da li treba jos nesto dodati oko pumpe, posto je sad veca kolicina ulja potrebna za dizanje prikljucaka?
 
na stranim oglasima ima podosta tih 952 sa monoblokom a ovde kod nas slabo tj u oglasima ih i nema.....bas to sad pratim ovih dana posto trazim nesto tu od 90..95ks Neznam kakvi su ti Pronar traktori znam da ih sklapaju u poljskoj i daje ko MTZ jel ima neko to ovde kod nas?
 
Pitao sam ga da li poznaje majstor Nebojsu. On mi rece: znam,mlad decko rade on i otac zajedno,odlican momak,zvao me je jednom prilikom. E sad mozda je pogresio ili se ti ne secas.
Da ne kazem da znam sve njihove majstore ali 90% sigurno znam, x puta sam bio u radionici kod njih i razmenjivali koje kakva iskustva, kada bih video coveka najverovatnije da ga znam al iskreno nisam popamtio sva imena a cim covek kaze da se znamo verovatno da je tako, bas cu pitati sledeci put kad budem tamo.
 
Nazad
Vrh