MTZ Belarus

Posle konsultacija sa majstorom Nebojša100, i intervencije na pumpi VP i diznama kod majstor Tome, 1221.3 je dobio dodatne snage.
Premali je ovo ogled da bih sad mogao svedočiti o kompletnim performansama, potrošnji, brzinama kojima može da vuče u odnosu na pre, pošto nemamo gde trenutno da ga uposlimo i da ne počupamo nešto na plasteniku, pa je dobro došlo i ovo kao proba :)
Utisci:
- praktično koliko smo na ovom malom ogledu primetili a što se možda na snimku ne vidi (ne čuje) - neverovatna je razlika u snazi. (nema "knedle" na oko 1600 rpm,
- drugačije radi i čuje se,
- kreće iz mesta sa zarivenim plugom na 30cm dubine - a pre intervencije to je bilo gotovo nemoguće za izvesti,
- odziv na papučici gasa je momentalan do punih obrtaja i u opterećenju,
- prilikom startovanja upali trenutno (ranije je verglao 2,3 sekunde možda)
- u planu je dodavanje kilaže traktoru + 500-1000 kg pošto ima njiva teških za obradu gde mu inače fali kilaže za 4 brazde

Za sada, s moje strane preporuka svim vlasnicima istog traktora, za male novce.



 
Čuo sam mišljenje jednog ovdašnjeg majstora da je imao više slučajeva da na 1221 pucaju šrafovi koji spajaju diferencijal sa menjačem. Po njegovim rečima tu je slaba tačka tog traktora kad se optereti teškim oruđima koja odgovaraju njegovoj snazi.
 
Čuo sam mišljenje jednog ovdašnjeg majstora da je imao više slučajeva da na 1221 pucaju šrafovi koji spajaju diferencijal sa menjačem. Po njegovim rečima tu je slaba tačka tog traktora kad se optereti teškim oruđima koja odgovaraju njegovoj snazi.
Nisam to čuo. Doduše ovaj traktor je kod nas agregatiran sa ovim plugom od 2010, ima i spremač 5.7m i tanjiraču od 3,6m i 2.7 tona tako da ga nećemo dodatno opterećivati a nisamo imali sličnih problema. Ovaj potez je bio malo iz dosade, malo iz potrebe da olakšamo rukovanje u pojedinim situacijama.
 
Ako sam dobro razumeo ti si povecao punjenje pumpe iakp je sve bilo ispravno,ispravi me ako grešim.
Tako je. Motiv je bio saniranje fabričkog nedostatka "knedle" na 1500-1600 obrtaja, + koja ako dobijemo još KS više, to je gratis pozitivno. Traktor je ispravan, 3200 rh, mada po bošisti, sve dizne su bile za remont tako da je dobro što smo skidali svakako...
 
Jeste sa klipom c125 ide i drugačiji poklopac jači sa jačim uškama
Kolega je bio u pravu. Neće c125 da udje bez problema na mesto c100. Napravicemo drugi nosač jer nam svi nude kompletnu gornju plocu od mtz1025. Nebojsa, postoji li samo ovaj držač klipa sa višljim uškama za 892 ili da ga pravim?Jedna strana kočnica sredjena, sutra nastavljamo.
73d283d2c4c8162649b71eaffc42bf8d.jpg
ef4ea5934d8d3ed8f460154cb8031811.jpg
26fb5179fedffbd59291c6c297c847e7.jpg
 
I kod mene na 1221 je isti problem bio dok Toma nije uradio pumpu,jako je lenj bio.
A 1221.3 je vec u fabrici stavljen kako treba,nema knedle bukvalno od 1000 obrtaja sa spustenim podrivacem u sekundi dize na 2000.
Ja sam razumeo njihovog majstora da je maximum 150ks.
 
Morao bih da se raspitam, nisam menjao nikad na 892, uglavnom smo ubacivati na 1025 a tu nije bilo problema.
Mozda sigurnija varijanta je ploca cela nego varenje uski.
 
Na 1221 se prepravke i ne rade tj ne podize se konjaza.
1221.3 je druga prica, na njemu moze bez problema da se izvuce konja koliko hocete bez posledica.
Kod kolege Milovana na 1221 je verovatno pvp bila lose nastelovana.
 
Na 1221 se prepravke i ne rade tj ne podize se konjaza.
1221.3 je druga prica, na njemu moze bez problema da se izvuce konja koliko hocete bez posledica.
Kod kolege Milovana na 1221 je verovatno pvp bila lose nastelovana.
Upravo tako,od 6 kom 1221 u Vrscu,samo jedan je stigao da je nastelovan kako treba,ostalih 5 ni jedan nije imao startnu snagu.
Posle Tominog stelovanja traktor se preporodio.
Sto se tice 1221.3 sa njim sam napravio 95 sati i to sve u podrivanju,za tih 90ak sati sam uocio da ne trosi ni kap vise od 1221 a da je jaci-jaci je.
 
1221.3 je jaci traktor daleko od 1221.
Jedino sto mi se ni malo ne svidja to igranje Panonkinih majstora sa sravcigerom i pumpom.
 
Meni je majstor Vidakovic bio na prvom servisu i proverio samo koliko mm je taj sraf uvrnut. Rekao je da je sve u redu i da ne dam nikome da cacka.
 
Nazad
Vrh