MTZ Belarus

Ovakav nek turi i nema brige
9a845b4a219d787e6cce46efba897f36.jpg


Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
 
Od nedelje će da turimo tačku na hidrauliku. Ili će mu život biti cveće ili njega kod mene više biti neće. Ali šta onda da krpim i opravljam ako ga ne budem više imao? Iz kog razloga kočnice sa jedne strane hoce da blokiraju? Obloge ko nove, kućišta dobra jedino nisam jos rasklopio ono kućište sa kuglicama. Jel moguće da je tu zardjalo nešto pa da zato blokiraju?
 
Ljudi nemoj da se ljutite al vi meni niste jasni.
Od toliko prostih stvari vi napravite nauku.
Dobar set pomocnih cilindara i resen problem.
C125, cetvorka pumpa, jaci pritisak resava problem.
Uske nece pocupati sve dok su srafovi dobro stegnut, nema brige.
 
Od nedelje će da turimo tačku na hidrauliku. Ili će mu život biti cveće ili njega kod mene više biti neće. Ali šta onda da krpim i opravljam ako ga ne budem više imao? Iz kog razloga kočnice sa jedne strane hoce da blokiraju? Obloge ko nove, kućišta dobra jedino nisam jos rasklopio ono kućište sa kuglicama. Jel moguće da je tu zardjalo nešto pa da zato blokiraju?
Kocnice hoce da blokiraju i zbog obloga, ako pri stiskanju pedale docak zakuca velika verovatnoca da obloge prave problem.
Dobre obloge, kvalitetne opruge, ispravne kuglice, ociscena lezista i bakarna mast.
Mora da radi kao sat
 
Sve je jos uvek prva ugradnja na njemu. Traktor ima oko 3500h. Rasklopicu taj deo sa kuglicama da vidim šta se unutra zbilo.
 
I meni stalno blokira dok se ne protera,zagreje otkud znam,prvih sat,dva problemi posle normalno koci.Tako teram dok ne pukne nesto,jeb.. ga konstruktor to ne bi smelo nikad da se desava,bolje da se pokvari pa ne koci uopste nego ovo sr... odvalice nesto unutra kad tad.
 
I meni stalno blokira dok se ne protera,zagreje otkud znam,prvih sat,dva problemi posle normalno koci.Tako teram dok ne pukne nesto,jeb.. ga konstruktor to ne bi smelo nikad da se desava,bolje da se pokvari pa ne koci uopste nego ovo sr... odvalice nesto unutra kad tad.
Kolega bez ljutnje al logika vam i nije neka.
"terate dok ne pukne nesto" kad pukne onda ce majka ruska, poluproizvod i ostalo.
Remont te kocnice nemoze da izadje 100e i za taj novac vi rizikujete kvar od ko zna koliko i ne daj boze bacanje traktora u stranu, kanal ili nesto slicno.
 
Ni na jedan drugi traktor ili neku drugu masinu nisam imao slican problem,to ne sme nikad da se desava,tocak da blokira pri najmanjem dodiru kocnice,totalna ludost .....nek crknu kocnice i nek ne koci,ali ovo brate mili ni pod tackom razno se ne bi smelo desavati.Lose mu odradjene kocnice i tu nema price vise,pre neki dan kacio neku masinu i kako sam zakocio pred nju on blokirao nije mogao ka napred ici dok nisam u rikverc krenuo i posle je popustio,psovao sam mu sve redom.
 
Ni na jedan drugi traktor ili neku drugu masinu nisam imao slican problem,to ne sme nikad da se desava,tocak da blokira pri najmanjem dodiru kocnice,totalna ludost .....nek crknu kocnice i nek ne koci,ali ovo brate mili ni pod tackom razno se ne bi smelo desavati.Lose mu odradjene kocnice i tu nema price vise,pre neki dan kacio neku masinu i kako sam zakocio pred nju on blokirao nije mogao ka napred ici dok nisam u rikverc krenuo i posle je popustio,psovao sam mu sve redom.
Kocnice nisu lose odradjene, kocnice su jako proste i jeftine i jako dosta mogu da traju.
Vasa kocnica je jednostavno crkla i trazi popravku i to je to.
Kakva je razlika dal blokira ili je nestala, i jedna i druga su za remont i tacka.
E sad druga stvar je sto ste vi na to navikli i tako vozite i usput vam je zao da date neke pare za popravku iste nego tako vozite uz objasnjenje da je to rus sklepotina i da to tako mora.
 
Volim ja rusa druze,ali me njegove kocnice najvise iritiraju,to blokiranje tocka ne sme da se desava,kocnice se potrose i ne koce,to je normalno i tako treba biti,nikako drugacije.
 
Volim ja rusa druze,ali me njegove kocnice najvise iritiraju,to blokiranje tocka ne sme da se desava,kocnice se potrose i ne koce,to je normalno i tako treba biti,nikako drugacije.
Ne znam dal se razumemo, kocnica ne sme da blokira tu ste upravu ali onog momenta kad je pocela da blokira kad je postala neispravna tj pokvarila se i treba da bude popravljena i to je to.
 
I meni jesenas poceo da blokira, pokidana manzetna bila problem. Otvorio obe strane, ocistio zljebove kod kuglica, namazao, zamenio sve tri manzetne, sve u svemu sat vremena posla. Sad kocnice rade kao da su hidraulicne.
 
Nazad
Vrh