MTZ Belarus

Budi srećan što ti paljenje nije na 24v vec na 12v. Ja sam tu rusku glupost sa 24v resavao tako sto sam ubacivao BAP preklopnik u njih. Paljenje na 24v sve ostalo na 12v i radi sve kao doxa.
 
Spajić i meni je ta ruska elektronika jela živce i kao na zmaju 190 BAP sklopka i ćao zdravo
On je imao neku kocku napred za punjenje i u sklopki mase neku nauku
PAKISTANAC sve počupa i ZABODE BAP sklopku i vatraaaa

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ruski stručnjaci su vezali akumulatore redno na 24v i iz njih tako vezanih struja se trosi samo u momentu paljenja. Za potrebe instalacije trosi 12v samo iz jednog akumulatora i ne moze nikako da ga dopuni jer su na alternator od 12v dodali onaj usrani pretvarač napona(ona kocka što ume često da plane) na 24v koji puni redno vezane akumulatore. Zato svima koji su u originalu sa tim sistemom na 24v najčešće crkava samo jedan akumulator. BAP je čudo tehnike, i za danasnje doba.
 
Na nesretnom 892(2015) je isti šugavi hidraulični cilindar kao na rusu 820 (mislim da je cx100) samo su se napravili pametni i podigli mu pritisak u sistemu. Koji je cilindar u početku isao na 892? Prskalicu od 1000 litara sa hidro granama ne moze punu da digne gore, kratku tanjiracu od 3m vuče kao govno ali ne moze da je digne i da je nosi,3-brazni plug obrtač ne moze da digne nakon 3 kruga u njivi kada se malo zagreje, tabanalo od 1950 kg mu je svakako u domenu naucne fantastike (na njega i ne racunam). Uzeo sam neki set od Mačara, medjutim cilindri su predugački i ne mogu se tako ostaviti jer kada se glavni cilindar uvuče do kraja pomoćni imaju jos oko 15mm hod (nesto će se kriviti i polomiti) A bas mi se ne rasklapaju nove stvari da im skraćujem hod...
Jel to sistem sa jednosmernim ili dvosmernim klipovima?ja sam napravio home made ta (p)ojacanja,ali jednosmerne...i radi, bez bojazni.
 
Kod mene 24v 13 godina radi savršeno.a hidraulični klip postoji i c 125 ali biće da je tu nešto drugo pošto kod mene diže prskalicu od 1350 kg na leru sa klipom c 100
 
Ruski stručnjaci su vezali akumulatore redno na 24v i iz njih tako vezanih struja se trosi samo u momentu paljenja. Za potrebe instalacije trosi 12v samo iz jednog akumulatora i ne moze nikako da ga dopuni jer su na alternator od 12v dodali onaj usrani pretvarač napona(ona kocka što ume često da plane) na 24v koji puni redno vezane akumulatore. Zato svima koji su u originalu sa tim sistemom na 24v najčešće crkava samo jedan akumulator. BAP je čudo tehnike, i za danasnje doba.
Ja sam imao 820 rm 12 godina, radio po snegu i kiši u repi, prodao sam ga Gruntu i mislim da i dalje nema problema iako je na 24 v. Traktor je 2006 godište...
 
Ruski stručnjaci su vezali akumulatore redno na 24v i iz njih tako vezanih struja se trosi samo u momentu paljenja. Za potrebe instalacije trosi 12v samo iz jednog akumulatora i ne moze nikako da ga dopuni jer su na alternator od 12v dodali onaj usrani pretvarač napona(ona kocka što ume često da plane) na 24v koji puni redno vezane akumulatore. Zato svima koji su u originalu sa tim sistemom na 24v najčešće crkava samo jedan akumulator. BAP je čudo tehnike, i za danasnje doba.
Jeste BAP je cudo ali moras puno cesce da mjenjas akumulatore nego ako imas elektroniku, akumulatori ne vole da budu spojeni paralelno , uvjek jedan trpi vise jer ne postoje da su identicni. To sa elektronskim pretvaracima ima i kod zapadnih , nije to originalna ruska ideja. Postoje sad jeftinija i bolja rjesenja od originalnih ruskih pretvaraca , koji izgledaju kao da se djeca u osnovnoj skoli ucili da prave, aliexpress ili ebay , treba dodati relej i malo drugacije spojiti i dodati osigurac. Imam jedan u pripremi ako original zataji. A ima i razlicitih snaga i napona.
 
820 rm je cena 23590 sa pdv, a od ponedeljka ide cena za 100 e gore. A verovatno ce jos posle toga poskupeti...
 
Na nesretnom 892(2015) je isti šugavi hidraulični cilindar kao na rusu 820 (mislim da je cx100) samo su se napravili pametni i podigli mu pritisak u sistemu. Koji je cilindar u početku isao na 892? Prskalicu od 1000 litara sa hidro granama ne moze punu da digne gore, kratku tanjiracu od 3m vuče kao govno ali ne moze da je digne i da je nosi,3-brazni plug obrtač ne moze da digne nakon 3 kruga u njivi kada se malo zagreje, tabanalo od 1950 kg mu je svakako u domenu naucne fantastike (na njega i ne racunam). Uzeo sam neki set od Mačara, medjutim cilindri su predugački i ne mogu se tako ostaviti jer kada se glavni cilindar uvuče do kraja pomoćni imaju jos oko 15mm hod (nesto će se kriviti i polomiti) A bas mi se ne rasklapaju nove stvari da im skraćujem hod...
Mislim da je tu resenje da se Ramena pomere jedan ili dva zuba na ricnama ka gore. Time ce se dobiti da se produzi hod pomocnih klipova. A c100 i dalje ostaje uvucen do kraja. Samo treba obratiti paznju da ramena ne udare u rezervoare. Ali mislim da se nece to desiti.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Meni je ostao onaj produžetak žljebaste čaure, što se nalazi na nju pa tek onda klip
Ako kontate o čemu pišem, smanji hod hidraulika ali udvostruči snagu

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mislim da je tu resenje da se Ramena pomere jedan ili dva zuba na ricnama ka gore. Time ce se dobiti da se produzi hod pomocnih klipova. A c100 i dalje ostaje uvucen do kraja. Samo treba obratiti paznju da ramena ne udare u rezervoare. Ali mislim da se nece to desiti.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

koliko me secanje sluzi to je neizvodljivo
 
Kolege mnogo komplikujete, nikad prostiji hidraulik, ako treba nesto bas manijacki da dize c125 cilindar i pumpa na 220bara i dize sta god.
 
Vala bas,hidraulik mu je prost do bola i veoma lako utvrditi problem,jedan manometar koji nekosta mnogo bas pomogne,kod mene recimo c100 dize na leru prskalicu 1000lit 15mrx bez problema,jedino sto je pumpa M4,@spajke,izmeri brate pritisak,X puta se dogadjalo da i nova pumpa nevalja,dok je ladno ulje radi,cim se malo ugreje padne na 100-120 bara i onda zeza kod tezih orudja,ti sad kako hoces
 
Recimo danasnja intervencije brzinski, 820 sa imt viljuskarom nazad, 1200kg paletu viljuskar podigne na leru bez greske ali poluge nece da podigne sa sve viljuskarom i paletom, pritisak 170bara,dva kruga sravcigerom, pritisak 220bara,dize sve zajedno kao od sale.
Da ne dodje do zabune to ce toj pumpi skratiti vek sigurno ali i kad strada za koju godinu 100e druga i opet pici dalje.
 
Recimo danasnja intervencije brzinski, 820 sa imt viljuskarom nazad, 1200kg paletu viljuskar podigne na leru bez greske ali poluge nece da podigne sa sve viljuskarom i paletom, pritisak 170bara,dva kruga sravcigerom, pritisak 220bara,dize sve zajedno kao od sale.
Da ne dodje do zabune to ce toj pumpi skratiti vek sigurno ali i kad strada za koju godinu 100e druga i opet pici dalje.
Osim ako leziste ventila na razvodniku nije "dobilo"...onda se moze dovrtati do kraja bez efekta...a pumpa i ventil samo zuje.a nove pumpe zaista jesu dosta lose.
 
Nazad
Vrh