MTZ Belarus

Smesna jeste, najzalije je sto 90% ljudi odma kaze sto tako skupo kad su tamo negde jeftiniji.
Ja bih vrlo rado platio više samo da je kvalitet. Treba ove godine da radim generalnu na 82.1 pa da polako pripremam sklopove i šta već sve ide pride. Jer kad majstor dođe u dvorište biće idemo u prodavnicu po delove, a ko zna šta će tad biti u radnji...
 
Pisano je 100 puta o razlikama, posebno 820 rm. Nemaju sinhro menjač, prvi sa sinhro je 952.
Olalija 820 sa sinhro menjacem je ustvari 920.
Potpuno isti traktori sem menjaca, 820 nosi 18/4 a 920 14/4 sinhronizovan.
Da samo dodam da je 920 najlošiji traktor iz MTZ, bas zbog tog menjaca, los raspored brzina za taj motor, dok 952 je vec druga prica, kao tenk samo mu fali malo krajnje brzine.
 
Davno mi je jedan stariji traktorista rekao da nevalja uključivati blokadu kad je traktor u pokretu već da treba da stane pa onda da se uključi. Ja nisam imao neku preku potrebu za blokadom pa ni nemam iskustva u tome, uglavnom prednja vuča odradi posao. Pošto kažete da vam prekidač bude na levoj nozi to znači da je uključujete u pokretu jer nemože i kvačilo i prekidač istovremeno. Jesam li ja bio u zabludi što sam slušao ovoga starog ili je možda bio u pravu.
Rus ima tako reći kvačilo za blokadu za razliku od ostalih traktora!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ja bih vrlo rado platio više samo da je kvalitet. Treba ove godine da radim generalnu na 82.1 pa da polako pripremam sklopove i šta već sve ide pride. Jer kad majstor dođe u dvorište biće idemo u prodavnicu po delove, a ko zna šta će tad biti u radnji...
I ja vise volim da platim neki dinar vise i da mirno spavam sto se kaze al nazalos malo je takvih ljudi.
Da kazem da je sve u novcu slagao bih, ima ljudi koji stvarno nemaju i stvarno jedva skrpe ikako da ga urade pa i razumem da se trazi jeftinija varijanta al radio sam kod x ljudi koji imaju i koji održavaju bez problema mnogo skuplje masine pa je opet prva recenica sto toliko para i jel moze jeftinije nesto.
Ipak mislim da je tu nas mentalitet najveci problem.
 
Olalija 820 sa sinhro menjacem je ustvari 920.
Potpuno isti traktori sem menjaca, 820 nosi 18/4 a 920 14/4 sinhronizovan.
Da samo dodam da je 920 najlošiji traktor iz MTZ, bas zbog tog menjaca, los raspored brzina za taj motor, dok 952 je vec druga prica, kao tenk samo mu fali malo krajnje brzine.
Tako je, skroz sam zaboravio 920.
 
Ja sam belarus traktore vozio 3 puta za 30god zivota i kad ih vidim meni su svi isti. Poceo sam da razmisljam o njima zbog ovih povracaja za traktore ako bude kao prosle godine. Da izbacim rakovicu a da uzmem nekog rusa. Malo mi nelogicno da sad traktor nema sinhronizovan menjac a ima 18 brzina ali ajde.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ja sam belarus traktore vozio 3 puta za 30god zivota i kad ih vidim meni su svi isti. Poceo sam da razmisljam o njima zbog ovih povracaja za traktore ako bude kao prosle godine. Da izbacim rakovicu a da uzmem nekog rusa. Malo mi nelogicno da sad traktor nema sinhronizovan menjac a ima 18 brzina ali ajde.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Ako je da kazemo za teze poslove jednog 820rm i polako, svako za tri dana moze da nauci taj menjac bez problema.
 
Brzo se covek navikne na novo i dobro, imam druga kukavac od kada se rodio iz rakovice i 560 nije izlazio i letos kupio novog 820rm ljudi moji pa on spava u njemu. Kad ode na njivu moraju naftu da mu nose jer taj se kuci ne vraca dok ne poradi sve cak je i snajku navadio da ide sa njime u rusa pa te miline po ceo dan se ne vade iz njega.Napravio joj sediste pored svog,a oboje tuteski ili ti pozamasni pa u kabini nema mesta vise ni za komarca kad se naguraju u nju,a klima samo pici i leti i zimi.
 
Ljudi gde uzeti dodatne cilindre sa drugim ramenima hidraulike za rusa 892? Slaba mi je hidraulika na 892 i moram je pojačati.
 
Ako nekad kupim rusa, voleo bih 952, a verovatno nikad, zovem ja Nebojšu da me lepo obuči i uvede u posed.
 
Rajka ce otici brzinom svetlosti. A ko ima dosta zemlje dobar je rus kao univerzalac. Uz subvenciju-zlatan.
Neboj se ako si odlučio, garantujem da je rus udobniji od rajke.
 
Na nesretnom 892(2015) je isti šugavi hidraulični cilindar kao na rusu 820 (mislim da je cx100) samo su se napravili pametni i podigli mu pritisak u sistemu. Koji je cilindar u početku isao na 892? Prskalicu od 1000 litara sa hidro granama ne moze punu da digne gore, kratku tanjiracu od 3m vuče kao govno ali ne moze da je digne i da je nosi,3-brazni plug obrtač ne moze da digne nakon 3 kruga u njivi kada se malo zagreje, tabanalo od 1950 kg mu je svakako u domenu naucne fantastike (na njega i ne racunam). Uzeo sam neki set od Mačara, medjutim cilindri su predugački i ne mogu se tako ostaviti jer kada se glavni cilindar uvuče do kraja pomoćni imaju jos oko 15mm hod (nesto će se kriviti i polomiti) A bas mi se ne rasklapaju nove stvari da im skraćujem hod...
 
Poslednja izmena:
Na nesretnom 892(2015) je isti šugavi hidraulični cilindar kao na rusu 820 (mislim da je cx100) samo su se napravili pametni i podigli mu pritisak u sistemu. Koji je cilindar u početku isao na 892? Prskalicu od 1000 litara sa hidro granama ne moze punu da digne gore, kratku tanjiracu od 3m vuče kao govno ali ne moze da je digne i da je nosi,3-brazni plug obrtač ne moze da digne nakon 3 kruga u njivi kada se malo zagreje, tabanalo od 1950 kg mu je svakako u domenu naucne fantastike (na njega i ne racunam). Uzeo sam neki set od Mačara, medjutim cilindri su predugački i ne mogu se tako ostaviti jer kada se glavni cilindar uvuče do kraja pomoćni imaju jos oko 15mm hod (nesto će se kriviti i polomiti) A bas mi se ne rasklapaju nove stvari da im skraćujem hod...

Prodaj ti taj traktor zajedno s dve zmajevke.............;)
 
Uzmi ti njemu izmeri pritisak kad posle 3 kruga s plugom nemoze da digne da vidis koliki je,mozda te i pumpa zeki cim se malo ugreje oslabi,sto neuzmes novi klip c110,oko 200e kosta
 
Nazad
Vrh