MTZ Belarus

Kod mene na 82.1 stoji sa leve strane kontrolne table i mora da se zavrne ka sebi da bi ukopcao blokadu,ja je ukopcavam u hodu jos nije bilo nekih problema.Verovatno kod tih starijih modela sto idu na noznu polugu treba mozda stati pa je pritisnuti i krenuti.Ja sam na 542 pokidao kandzu za blokadu kada sam u proslajfavanju je pritisnuo kod njega se mora stati nagaziti poluga blokade pa tek onda lagano krenuti.
 
Kaze nema kvalitetnog dela,sve ima i sve se moze kad se hoce.
2743061a397b7cf49f322ee37065685a.jpg
356b7a4a609726e883032f69ed39e8ce.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Конзервација. Ово је из неког заборављеног магацина. Можда чак и ссср.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Овако нешто сам давно видео зато ми је остало у сећању. Мислио сам да је старо.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Овако нешто сам давно видео зато ми је остало у сећању. Мислио сам да је старо.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Retko se vidja jer su prave stvari prestali da uvoze, sad raspakujes garnituru lezajeva a ona ni nauljena nije a ne konzervirana, zbog takvih delova i delazi do problema.
 
Колико је овакав део скупљи од претходно наведених које можемо купити на сваком ћошку?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Колико је овакав део скупљи од претходно наведених које можемо купити на сваком ћошку?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ova garnitura je palcena negde oko 30% vise od ovog ostalog sto ima u ponudi.
 
Koje su razlike izmedju 820 i 82.1? I da li ovi traktori mogu da imaju sinhronizovan menjac? Traktor bi radio povrsinske poslove i transport.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Rašo lično mislim da nije taj menjač bauk da mora da bude sinhronizovan. Rusa sam kupio a da nisam znao ni da ga upalim. Lako sam naučio da menjam brzine. Lakše je sinhronizovan menjač šaltati, ali to je problem ako je vozač neiskusan, za redovnog vozača nema zime.
 
Nazad
Vrh