MTZ Belarus

Na kompresor i nagazni ventil od motorne kočnice kamiona!!!!!!!!!!!!!
Stisneš petom leve noge i čim pustiš isključi

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pozdrav kolege kako resiti blokadu zadnjeg diferencijala na mtz 82 bila je na ulje sa kucista volana .Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da pitam hvala unapred
Preko 20 godina koristim blokadu na vazduh,treba jedna slavina i dva creva.....i radi bolje nego uljna a vise nema nikakvog curenja i balavljenja pod traktorom i da obloge budu masne,slavinu sam iskoristio sa prikolice sto bude pre spojke,znaci mora da ima rupicu na sebi da kad se zatvori ispusti vazduh,obratiti pri montazi smer,ima strelica
 
Nemam pri ruci trenutno sliku al redosled je sledeci,crevo se zavrne na zadnji kraj boce kompresora i sprovede u kabinu kroz patos,ja sam stavio slavinu s desne strane kabine ispod prekidaca mase a drugo crevo ide sa slavine direktno na blokadu gde se inace zavrce cev od ulja
 
sto bi smetalo,u svakom slucaju kad je takva godina da je blokada potrebna jel lakse na jednom kraju ukljuciti a drugom iskluciti ili je lakse non stop drzati s kraja na kraj stisnutu pedalu nogom
 
Jel nisi mogao uzeti pritisak posle kijavca, pa na nagazni ventil koji košta 20e, pa sa njega na blokadu, nagazni ima rasterećenje kad pustiš nogu
Ili 2 elektro magnetna ventila od plina koja su džaba
Prvi puni, drugi raspušta pritisak i prekidač 1_0_2


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sto se tice prvog pitanja procitaj ponovo sta sam napisao gde je crevo zavrnuto,drugo da sam hteo nagazni i da non stop petom stiskam ventil po ceo dan i da mi noga otpadne ja bi to uradio,a sto se tice prekidaca na 12v koja je razlika drndati prekidac ili slavinu levo desno,slavina mi je s desne strane sedista pri ruci i uopste mi nije tesko da je okrenem.....
 
Kad otvoriš slavinu proslediš vazduh pod pritiskom u blokadu. Kad je zavrneš kako se iz blokade oslobodiš pritiska, tj. gde izađe vazduh i rastereti blokadu?
 
Da,to su slavine koje skoro ima svaki imt traktor i zmaj prikolice,slavina koja dodje odmah posle spojke za prikopcavanje vazduha,prvo nju zavrnete na traktoru pa onda spojite traktor i prikolicu pa opet odvrnete protok vazduha,slavina ima na sebi rupicu na koju kad se slavina zatvori ispusti vazduh,mora se samo postovati smer montiranja slavine na kojoj ima i strelica kako bi radilo kako treba,ako se spoji kontra onda na tu rupicu non stop curi vazduh
 
Nije isto stiskati papuču mehaničke blokade i nagazni vential ,papuča konstantno pruža otpor a ventil samo propušta vazduh i čim kreneš da stissneš kvačilo blokada je isključena i nema da bude kabum zaboravio sam e jebiga.::sramota::::traktor::
 
Davno mi je jedan stariji traktorista rekao da nevalja uključivati blokadu kad je traktor u pokretu već da treba da stane pa onda da se uključi. Ja nisam imao neku preku potrebu za blokadom pa ni nemam iskustva u tome, uglavnom prednja vuča odradi posao. Pošto kažete da vam prekidač bude na levoj nozi to znači da je uključujete u pokretu jer nemože i kvačilo i prekidač istovremeno. Jesam li ja bio u zabludi što sam slušao ovoga starog ili je možda bio u pravu.
 
Nazad
Vrh