MTZ Belarus

Dva pitanja:
1. Kako se aktivira grejač da bi lakše upalio? Na tabli ima prekidač, onaj klik klak a ima i iznad motora ona posudica za petrolej - da li je taj prekidač za tu posudicu ili je to neki drugi grejač? Malo teze je upalio pre neko jutro pa zato pitam.
2. U sistemu mi je voda i prethodni dan sam ispustio a radilo je grejanje ok. Taj dan nisam imao grejanje. Da li je moguće da je ostalo vode u radijatoru grejanja ili se zamrzla slavina? Treba da pređem na antifriz ali ne bih dok ne uradim prolećnu pripremu da ne bi procurio i gde treba i gde ne treba pa da žurim da to rešim do pripreme. Ovako, posle pripreme mi neće trebati duže vremena pa planiram tada.
U pitanju je 82.1, 2011. godište.
Sta ce ti antifriz posle prolecne pripreme? Ako ga do tada ne sipas onda i dalje samo ispustaj vodu iz bloka i hladnjaka, a kad ispustis vodu gore iz sistema za grejanje izduvaj jer hoce da se zadrzi voda u tom radijatoru kako ga ti nazivas.
 
Sve sam video, svakakve budzevine sam prepravljao i popravljao a umem i da nabudzim nesto ako situacija zahteva ali ovo je vrhunac budalastine.
Kako su spakovali traktor da covek ne veruje, al moram priznati za ideje i mastovitost treba da dobiju pice a za ostalo po nosu.
d002e939190646a70eedcd12371702d3.jpg
3c8a046c505d058a568f5cd50489048a.jpg
Šta je problem? To krpljenje ili nisu dobro sastavili?
 
Ако је човек завршио сезону (па и више њих) без штете за трактор и ванредног улагања у исправљање незгодног квара, онда је ова закрпа била права ствар.
 
Covek je kupio traktor koji je izdrzao mesec dana da kazemo rada, tj zajebacije i raspao se, nema ispravnog dela na njemu, zakrpa je najmanja budzevina bila.
 
О, трактор значи држан на окупу уз помоћ жице, шрафова и плека?

Па... и то је једна врста уметности. ;)

И шта сад, човек решио да га доведе у ред? Јесте ли направили неку тријажу и груби предрачун?
 
То је најбоље исплаћен и искоришћен трактор за паре којима је плаћен. Мислим на претходног власника. За новог власника ... Вероватно га је узео на брзину и за цену која је била мало нижа од просека за тај модел и стање.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kupio ga je kao dobar i ispravan, naravno za neki dinar manje nego sto je trebao da ga plati al zato da ga dovede u neko pristojno stanje treba mu jos toliko para koliko ga je platio.
Stvarno su ga spakovali mnogo, kad covek kupuje nesto polovno i ne treba da ocekuje novu masinu i bez dinara ulaganja ali ovo je bas mnogo, jednostavno nema sta nije spakovano i nabudzeno.
 
82.1 15k evra? A 1221.2 monoblok bio skuplji nego sada. Takodje 1025 20% razlike vs 892 a sada je manje. Zakljucak je da 82.1 bi kupio da sam mogao po ovoj ceni umesto Arme pa nek nema ni klimu i desne stepenice.
 
..ovo su cene posle poskupljenja koje se desilo tipa godinu dana pre. Mi smo 2004. kupili 952 eurolux platili 13.700 ako se dobro sećam, +- koja stotina. Ironija je što sada isti taj traktor od 15+ godina možemo prodati za slične novce kao što je koštao nov....
 
..ovo su cene posle poskupljenja koje se desilo tipa godinu dana pre. Mi smo 2004. kupili 952 eurolux platili 13.700 ako se dobro sećam, +- koja stotina. Ironija je što sada isti taj traktor od 15+ godina možemo prodati za slične novce kao što je koštao nov....
Još je veća ironija da se onda moglo kupiti za 14 hiljada evra od 10 o 14 jutara zemlje,bar kod nas,tako da mi mislimo da smo dobro prošli a u stvari nismo,al sad šta je tu je.
 
Zato sam ja prodao mog 820 jer sam dobio isto para kolko sam ga ja platio a sedam godina ga ja koristio.
Ja bih jos i zaradio, al fora nemam sta drugo da kupim za te novce.
Jedino sto bih menjao je da sam na licitaciji kad je bilo 3 rusa, a ja uzeo 1 i druga dva isla u drugi krug, da sam znao kupiti i da su stajali 3 godine bila bi kamata kao zelenas da sam.
 
Pozdrav kolege kako resiti blokadu zadnjeg diferencijala na mtz 82 bila je na ulje sa kucista volana .Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da pitam hvala unapred
 
Nazad
Vrh