MTZ Belarus

Kad domacin postuje majstora i majstor domacina tu saradnja traje, a dobrih majstora je sve manje.
 
Vlasnik nije zahtevao da se tu radi, nije hteo da bude cicija za prevoz, ja sam rekao da cu tu da ga uradim, da ga radim za dzabe ne mogu jer i ja moram od neceg leba jesti ali zato mogu da ga usparam tamo gde mogu jer kao sto sam vec napisao korektan covek, nabacio mi je x poslova a ovo je moj neki nacin da se njemu oduzim za to.
Kao sto sam napisao ja na posao gledam iz nekog drugog ugla, mnogo mi je recimo bitnije sto mi je taj decko nabacio drugih 10 poslova nego zamena jednih klipova, hilzni i karika na 1025 koje sam ovde radio.
Ovakvo ponašanje majstora je za respekt.Možda bi tako trebalo,svi da se ponašaju.Kod nas takvi ne postoje,bar koliko ja znam.Svi su prezauzeti.Ono što ti uradiš za pola dana-kod nas rade nedelju dana.
 
Ima, ali ih je malo. Uopste majstora mehanicara malo, Neki ostarili, neki bas dobro radili pa odustali, zaposlili se van struke, a posla imali preko glave. Kaze dosta mu masnoce, i hladnoce. Sad radi posle posla, ali to vise nije to. Mada ga ne menjam jer mi traktore odrzavaju vec 30 godina.
 
Kad domacin postuje majstora i majstor domacina tu saradnja traje, a dobrih majstora je sve manje.
Dal je neko mehanicar ili je moler ili je cobanin apsolutno je po meni nevazno, bitno je uzajamno postovanje i LJUDI da budemo pre svega, za te proklete pare svi radimo, ne okrece te vi tu zemlju i gledate u nebo zato sto volite nego zato sto da kazem morate tako i ja ne radim svaki dan po ceo dan traktore zato sto sam lud i ne mogu bez njih nego zato sto treba zaraditi taj prokleti dinar.
Svaka saradnja mora biti na obostrano zadovoljstvo, ja moram da napalatim svoj rad isto kao i vi svoje zito i sve ostalo ali ni to me znaci da ja treba nekome da skinem kozu sa ledja.
 
Ovakvo ponašanje majstora je za respekt.Možda bi tako trebalo,svi da se ponašaju.Kod nas takvi ne postoje,bar koliko ja znam.Svi su prezauzeti.Ono što ti uradiš za pola dana-kod nas rade nedelju dana.
Svako od majstora radi i ponasa se prema musterijama kako misli da treba.
Sto se obima posla tice i zauzetosti, otac i ja radimo zajedno i imamo uvek posla bar za nedelju dana u napred, majstori koji neke gluposti odugovlace po sedam dana to rade jer jednostavno ili nemaju drugi posao iza tog ili im novac nije preterano potreban.
Ja ne vidim razlog za takvo ponasanje, primer kvacilo na 820 se radi ispod 2 sata kada sve naravno ide kako treba, manjac iz 820 se izvadi recimo za jedno 3 sata, posao se uradi, naplati i ide se na drugi i to je to.
 
Ima, ali ih je malo. Uopste majstora mehanicara malo, Neki ostarili, neki bas dobro radili pa odustali, zaposlili se van struke, a posla imali preko glave. Kaze dosta mu masnoce, i hladnoce. Sad radi posle posla, ali to vise nije to. Mada ga ne menjam jer mi traktore odrzavaju vec 30 godina.
Mislim da nije samo mahanicara manjka, sve zanatlije je sve teze i teze naci, pricam naravno o ljudima koji znaju svoj posao, ja sam trazio 2 meseca majstore da mi ozidaju 9m ograde, jedva sam na kraju nasao neke koji su je zidali kao skadar na bojani, majstor koji pravi metalne delove je pre mesec dana trebao da ih namontira a jos ih nije ni napravio, al drugog izbora nije bilo nego on i mislim da ce sve gore i gore biti po tom pitanju.
 
Svako od majstora radi i ponasa se prema musterijama kako misli da treba.
Sto se obima posla tice i zauzetosti, otac i ja radimo zajedno i imamo uvek posla bar za nedelju dana u napred, majstori koji neke gluposti odugovlace po sedam dana to rade jer jednostavno ili nemaju drugi posao iza tog ili im novac nije preterano potreban.
Ja ne vidim razlog za takvo ponasanje, primer kvacilo na 820 se radi ispod 2 sata kada sve naravno ide kako treba, manjac iz 820 se izvadi recimo za jedno 3 sata, posao se uradi, naplati i ide se na drugi i to je to.
Ne znam,to oni znaju.Samo jedan je došao kući kod nas zarad nekih sitnica a inače je tvoj imenjak.
 
Небојша као човек а и мајстор сте реткост,мислим у потпуно позитивном смислу ,зато код осталих изазивате свакакву врсту реакције и то је и нормално али знате ви ваше и да сав тај труд није узалудан, све се то једном врати. Овакве егзибиције и ове изазове је тешко прихватити и радити као што радите ,то је дар који вам је дат и који имате и он никог не оставља равнодушним.Не може свако да буде племенит и да воли посао на начин како га ви волите , доказе за то смо сви видели... Већина би нашла сто и један изговор да овако нешто не прихвати, код вас је то друга прича а то вас и издваја од неких сасвим обичних просечних мајстора.
 
Poslednja izmena:
Небојша као човек а и мајстор сте реткост,мислим у потпуно позитивном смислу ,зато код осталих изазивате свакакву врсту реакције и то је и нормално али знате ви ваше и да сав тај труд није узалудан, све се то једном врати. Овакве егзибиције и ове изазове је тешко прихватити и радити као што радите ,то је дар који вам је дат и који имате и он никог не оставља равнодушним.Не може свако да буде племенит и да воли посао на начин како га ви волите , доказе за то смо сви видели... Већина би нашла сто и један изговор да овако нешто не прихвати, код вас је то друга прича а то вас и издваја од неких сасвим просечних обичних мајстора.
Hvala vam za sve pohvale koje ste napisali.
Svoj posao shvatam jako ozbiljno i jako ozbiljno se ponasam u poslu, ima ljudi kod kojih sam radio a koji su clanovi ovog foruma pa mogu i da kazu.
Ja ako kazem da dolazim recimo sutra u 8 ujutru mogu da dodjem samo u 7:55 nikako u 8:05.
Poslove se trudimo da uradimo maksimalno korektno.
Ako ne daj boze dodje i do nekog problema dal nasom greskom(a umamo i da pogresimo) ili pak nekom petom ne pravimo se ludi vec resavamo problem.
Takav pristup poslu je nagradjen konstantnim poslom i novim musterijama a i starim sto je mozda jos vaznije.
A sto se tice nekih egzibicija meni je to izazov, ja to volim da radim, volim da resavam probleme, volim da koristim glavu za nesto drugo sem da mi kisa ne upada u stomak.
 
Грешимо сви само нисмо сви кадри да и признамо то :osmeh:
Jedan stari majstor za imt hidrauliku nazalost umro je pre par godina inace drugar mog oca jednom prilikom kaze meni mali dodji da ti pokazem kako se steluje poklopac hidraulika pravilno i da te naucim najvažniju lekciju u mehanici,pokaza on meni kako se steluje poklopac ja ga pitam jel to ta najvažnija lekcija kaze majstor Mica ma jok, nije to nego " i kad te uhvate da si zajebao ne priznaj nikad" 😂
 
Da se i ja pridružim ovoj odi i da kažem da iako majstor popravlja te zaostale istočne traktore, prati i suvremene trendove, popravlja i virtualno, na daljinu ::svaka cast:: . Javno havala. :ppozdrav:
 
6isVetp.jpg
 
Da li se mogu staviti nazad 15.5 gume a napred da ostanu 8.3-20 zbog prednje vuce,ili moraju sa 15.5 da idu 11ke napred?
 
Kad imaš posla sa ljudima ništa nije teško!!!!
Ali verujem da se i Nebojši dešavalo da jedva čeka da završi posao i pobegne iz dvorišta!!!!!!
Ja za moje mušterije ginem, ali bilo je slučajeva gde sam samo ušao u dvorište uradio defektažu i kad sam čuo mudrosti nikad više!!!!!!!!
Verujte da ima kuća gde nema normalnih ukućana!!!
Ima mnogo ljudi u okolini sa kojima NE želim da saradjujem jer znam kakvi su!!!
A opet ima ljudi za koje bi išao na kraj sveta i ako smo samo saradnici
Posao i prijateljstvo ne treba mešati!!!!
Prijatelj ti je onaj koji ti na slavu dolazi,i kojeg možeš zvati u gluvo doba u pomoć
ostalo su poznanici i saradnici!!!!
Cena posla?
Nije isto raditi isti posao u dve različite kuće!!!!!!!
Jesenas odem da uradim adaptaciju na dominatoru 106
Uradim za popodne, ljudi normalni uredni
Sutra po preporuci tog gazde odem da radim njegovom kolegi
Zovem čoveka da pitam jer ima kompresor kaže imam al nedam da ga koristiš
Kombajn krš nad krševima parkiran u blatu, zamolim ga da istera na beton jedva to uradi
Skinem grlo, izvadim korpu i vidim da je pukla rozetna bubnja!!
Pokažem gazdi i objasnim da ga ja ne bih tako sastavljao dok se ne zameni rozetna, rasprava kao da sam je ja slomio!!!
Izvadim bubanj napolje lako je kod 106
3_4dana čekam rozetnu jer on špekuliše gde da je kupi kolica za grlo mi zarobljena
Kasnim sa drugim adaptacijama
On napokon kupi rozetnu, namontiram korpu i bubanj,
Naravno sam izvadim korpu i bubanj jer on ne može nikako da pomogne a sve vreme stoji nad glavom
A znate da ta korpa ima izmedju 80_100kg
donese mi blinde skroz od djubra baš djubra bile u kokošinjcu, šrafovi u nekoj kantici skroz zardjali ja šta ću sve ih čisti on se smeje na kokošija govna i zardjale šrafove
Vratim grlo završim sve, nisam ponudjen ni čašom vode
Očekivao sam samo šoljicu kafe ništa dalje!!
Kažem to više nije cena adaptacije, jer sam vadio i bubanj i menjao rozetnu, dolazio dva puta po 60km u jednom pravcu, čovek počne da se raspravlja samnom što je meni veoma neprijatno u njegovom dvorištu
Na kraju plati samo adaptaciju
Posle 10 dana me zove crkao mali reduktor na bunkeru ja odem skinem i donesem kod mene kući uradim ga i zovem sad njega da dodje po reduktor
Kad je došao malo se stresao jel se ponašao kao da sam ja zadnji bednik a sad vidi gde ja živim
E onda sam ja udario 3x cenu i naplatio sve i što treba i što ne treba i dao mu reduktor da sam montira!!!
Verujte da mi je opet bilo neprijatno!!
Te pare su otišle kao i sve druge ali ožiljci su ostali







Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kad pogrijesis , nesto si naucio , ako nisi pogrijesio , nisi nista ni naucio tada .

P.S. Nek ostane ovo kao moja neka izreka kad me nebude nekad , sad mi pade na pamet kad sam citao tvoje dogodovstine.
 
MTZ 921.3, jel gledao neko možda, mišljenje?
Treba mi traktor za "manje" poslove a naravno da je i kadar uskočiti u pomoć i za teže. Samo nov je opcija. Gledam turke i ruse, kineze otpisao a verovatno i turke ću.
Ovaj mi se nekako najviše sviđa.
 
Nazad
Vrh