MTZ Belarus

Zar nije mogao da ga odšlepa negde nego da ga radite nasred puta
Tratkor je crkao dok je radio usluge pedesetak km od kuce,slepanje 16/8 menjaca nije bas preporučljivo a da placa covek slep 100 i kusur e ne isplati se,za jos malo ce platiti ruke tako da je ovo bila jedina opcija.
 
E kad spomenu već, a svakako čekaš delove, što taj menjač ne voli da, se šlepa? Zbog podmazivanja? Ajd za hidro pogon, power shift I ostalo, al ovo je mehanika, samo što ima sinhro...
 
E kad spomenu već, a svakako čekaš delove, što taj menjač ne voli da, se šlepa? Zbog podmazivanja? Ajd za hidro pogon, power shift I ostalo, al ovo je mehanika, samo što ima sinhro...
Nije stvar u sinhronima vec u podmazivanju lezajeva.
Kroz sve osovine prolazi ulje pod pritiskom nesto kao kroz radilicu u motoru a skoro svi lezajevi su iglicasti i jako malo se podmazuju buckanjem jer su 99% zatvoreni sa svih strana.
A prilikom slepanje se deo menjaca vrti a podmazivanje jako lose i tu moze da dodje do problema.
 
Ne može da se fizički raskači da se menjač ne vrti tokom šlepanja?Powershift i hidro pogon imaju tu mogućnost i šlepaj dokle god treba.
 
Ne može da se fizički raskači da se menjač ne vrti tokom šlepanja?Powershift i hidro pogon imaju tu mogućnost i šlepaj dokle god treba.
Nazalos ne, deo reduktora se uvek vrti, dobija pogon sa konusnog zupcanika.
Moze on da se odslepa par km naravno da ne ostane na njivi nece mu nista biti za toliko sigurno ali ovaj je ostao 50 i vise km od kuce, to vec nije pametno vuci toliko.
 
Čak i mnogi power shift menjači nemaju opciju da se prebace na režim šlepanja
Pa smo skidali Kardan prednje vuče i dizali zadnji kraj pa ga tako reći nosili!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Tratkor je crkao dok je radio usluge pedesetak km od kuce,slepanje 16/8 menjaca nije bas preporučljivo a da placa covek slep 100 i kusur e ne isplati se,za jos malo ce platiti ruke tako da je ovo bila jedina opcija.

Svaka tebi cast,al sto bi mu ja radio taj posao na terenu po ovakvom vremenu zbog 100e nosenja kamionom do kuce.......druze cuvaj ti svoje zdravlje a ne njegovih 100e
 
Poslednja izmena:
1 % од вредности трактора за превоз. Стварно пуно.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Svaka tebi cast,al sto bi mu ja radio taj posao na terenu po ovakvom vremenu zbog 100e nosenja kamionom do kuce
Svako ima pravo na svoje misljenje, moje ide nekako ovako, vlasnik traktora je stvarno ok covek,stara misterija, ispostovao me svaki put i kao coveka i kao majstora, nabacio x poslova do sad i preporucio me na x mesta, desila mu se ne planirana glupost sa traktorom, ako negde mogu da ga spasim neki dinar drage volje cu to uraditi, 100 i neki euro na slepu, dosta para je ostalo na delovima jer sam ja isao da ih nadjem i dobio sam rabat svuda, ja sam radio dizne i dobio rabat itd itd, znaci kad se sve sabere kostace 30% manje nego sto bi kostalo da je mene bilo bas briga i da je sve platio kako treba, po meni nije bas sve do para, treba biti i covek a para ce biti uvek.
 
1 % од вредности трактора за превоз. Стварно пуно.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Sto bi jedan moj poznanik rekao "ovaj svet ide u rikverc mora doci kraj" ja kao tamo neki majstor sam probao vlasnika da usparam na svaki moguci nacin i to samo na svoju stetu i to ne valja.
Da sam ovde napisao da sam zahtevao slep i garazu i sve uslove normalne za rad vi bi opet rekli da nije normalno i da je moglo bez toga.
Tacno narodu ne mozes ugoditi.
 
Neljutim se ja nista,nemoj pogresno da me shvatis,svi mi gledamo drugacije i svako iz svog ugla,mene licno bi bilo sramota kao gazdu takvog traktora da vodim tebe ili bilo kog drugog majstora da radi u takvim uslovima,ili bi cekao bolje vreme i traktor sklonio negde u stranu(ako bas nemogu da se oprostim od tih 100e) ili bi ga odneo kuci,znam dobro kako je to po takvom vremenu raditi takav posao i drzati u rukama alat i delove na tim temperaturama,al ako ti imas volje druze samo radi
 
Кад једног дана будете тражили ово што сте навели онда ће вам тако и рећи као што сте навели. Вама свака част.
Нисам мајстор, али у послу којим се бавим захтевам неке ствари због којих ме 50 % више не зове( не зеза ме) већ сами ураде или зову другог. И обавезно им кажем јавите како сте прошли.




Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Neljutim se ja nista,nemoj pogresno da me shvatis,svi mi gledamo drugacije i svako iz svog ugla,mene licno bi bilo sramota kao gazdu takvog traktora da vodim tebe ili bilo kog drugog majstora da radi u takvim uslovima,ili bi cekao bolje vreme i traktor sklonio negde u stranu(ako bas nemogu da se oprostim od tih 100e) ili bi ga odneo kuci,znam dobro kako je to po takvom vremenu raditi takav posao i drzati u rukama alat i delove na tim temperaturama,al ako ti imas volje druze samo radi
Vlasnik nije zahtevao da se tu radi, nije hteo da bude cicija za prevoz, ja sam rekao da cu tu da ga uradim, da ga radim za dzabe ne mogu jer i ja moram od neceg leba jesti ali zato mogu da ga usparam tamo gde mogu jer kao sto sam vec napisao korektan covek, nabacio mi je x poslova a ovo je moj neki nacin da se njemu oduzim za to.
Kao sto sam napisao ja na posao gledam iz nekog drugog ugla, mnogo mi je recimo bitnije sto mi je taj decko nabacio drugih 10 poslova nego zamena jednih klipova, hilzni i karika na 1025 koje sam ovde radio.
 
Кад једног дана будете тражили ово што сте навели онда ће вам тако и рећи као што сте навели. Вама свака част.
Нисам мајстор, али у послу којим се бавим захтевам неке ствари због којих ме 50 % више не зове( не зеза ме) већ сами ураде или зову другог. И обавезно им кажем јавите како сте прошли.




Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Evo ovako da probam da objasnim, moj posao je vezan za njivu i teren i blato i djubre i koje kakve lepe stvari jos,ne znam kojim poslom se bavite i kako ga radite al cim pisete ovde verovatno i nekom poljoprivredom, uzmite primer da je vama stao traktor u sred njive i da je stani pani, kisa, sneg ili sve zajedno a vi me nazovete a ja vam trazim da traktor donesete, dovezete, doslepate u garazu u toplo pa da onda radim a vi ne znate ni sta bi mi kud bi, sta bi vi meni na to rekli?
 
У таквој сам ситуацији да имам на располагању тешку механизацију. Ништа није проблем извући из њиве. Не бавим се ратарством само идем у испомоћ као возач. Једино што смо радили једном на њиви је кад је пукла осовина на беларусу и замена гума. Све остало се вуче у двориште.
Једино је мука кад пун комбајн стане а не може да испразни бункер. То сам имао прилике прошле године да видим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Дангеру пријатељу па они то рокају као ови моји другари што кољу свиње услужно њих четворица са шурилицом на струју као на траци...или као што ја рокам кад одем у бирцуз🤣🤣🤣Поштен човек неће да дере људе хоће човек да ради на дуже стазе,и зато му скидам капу.
 
У таквој сам ситуацији да имам на располагању тешку механизацију. Ништа није проблем извући из њиве. Не бавим се ратарством само идем у испомоћ као возач. Једино што смо радили једном на њиви је кад је пукла осовина на беларусу и замена гума. Све остало се вуче у двориште.
Једино је мука кад пун комбајн стане а не може да испразни бункер. То сам имао прилике прошле године да видим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Hvala bogu pa imate cime i kako.
Kazi te mi sto tog belorusa niste odneli u radionici nego ste ga radili tu na njivi i koji je to majstor koji je radio traktor na njivi, sto nije zahtevao uslove i radionicu.
Nadam se da shvatate sta sam hteo da kazem.
 
Па није радио мајстор већ власник.
Имао сам у фамилији случај да је белорус еуролукс преполовљен у њиви. Погурале га приколице. Морали су да скидају тегове грајфер није могао да подигне предњи мост, мотор и тегове. Све на приколице и у двориште па састављај. Пукао на звону. Остао у њиви једну ноћ и то су морали га чувају. Зајебан крај.



Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Наравно да схватам шта кажете али 99 пута урадите нешто 100-ти пут не урадите зато што нисте у могућности или нешто друго исто ће вам рећи.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Наравно да схватам шта кажете али 99 пута урадите нешто 100-ти пут не урадите зато што нисте у могућности или нешто друго исто ће вам рећи.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
A ni to kod mene nema, trudim se da saradjujem sa normalnim ljudima, trudim se da ispostujem sve i svakoga ali ako neko bas preteruje onda mu se lepo zahvalim na saradnji i pozdravim ga i sa moje strane to je to.
 
Nazad
Vrh