MTZ Belarus

Sta predlazete za kupovinu od belorusa, imam izbor izmedju 82.1 , 820 standard, 820 eurolux i 820 ravan most. Koji se najbolje pokazao od ova cetiri. Koristice se za vucu, oranje i tanjiranje.
 
Sta predlazete za kupovinu od belorusa, imam izbor izmedju 82.1 , 820 standard, 820 eurolux i 820 ravan most. Koji se najbolje pokazao od ova cetiri. Koristice se za vucu, oranje i tanjiranje.
Ako je za te teže radove, 820 rm definitivno...
Interesuje me koga preporučujete za delove za staru osamdeset dvojku, treba mi za jednog prijatelja ?
 
Remont motora radi i boš pumpe, ne znam pojedinosti, čovek je inače sa Kosova.
Ako pricamo nesto u normalnim parama jer realno traktor ne vredi mnogo i glupo je dati pola vrednosti u motor onda mmz sklopove, silikonski dihtung, lezajeve imaju svi iste, semering prednji i zadnji silikonski.
Sve to kod brace ukrainaca ne bi trebalo da predje jedno 350e.
 
Ako pricamo nesto u normalnim parama jer realno traktor ne vredi mnogo i glupo je dati pola vrednosti u motor onda mmz sklopove, silikonski dihtung, lezajeve imaju svi iste, semering prednji i zadnji silikonski.
Sve to kod brace ukrainaca ne bi trebalo da predje jedno 350e.
Njemu treba prodavac koji šalje delove brzom poštom do Bujanovca pa on da preuzme i prenese na Kosovo...
 
Sta predlazete za kupovinu od belorusa, imam izbor izmedju 82.1 , 820 standard, 820 eurolux i 820 ravan most. Koji se najbolje pokazao od ova cetiri. Koristice se za vucu, oranje i tanjiranje.
Kao sto su kolege napisale ako je za da kazemo teske poslove onda 820rm.
Ako je teza zemlja u pitanju a treba da vuce recimo 3 glave plug i 28 diskova tanjiracu razmislite i o 892 i 952 ako razlika u ceni nije preveliki problem.
 
Ljudi su na sve spremni da se osvete jbg.


I moj je 2008 godiste i 3900 sati. Neznam kako ovde postaviti sliku. Da koju postavim
 
Meni je najveca debilana senzor temperature motora koji ne moze da pokaze temp ako nema vode.Van svake pameti.
Ja cu naci neki digitalni i sondu cu vec negde namestiti da otitava sa metala temperaturu a ne vodu.Tako da imam obe informacije.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nebojsa, vukao bi dve glave obrtac, a zemlja jeste teska za obradu, ali za trenutnu kolicinu zemlje koju obradjujem je 82 -ka sasvim dovoljna, ima prostora i jos da se uzme u arendu.
 
Nebojsa, vukao bi dve glave obrtac, a zemlja jeste teska za obradu, ali za trenutnu kolicinu zemlje koju obradjujem je 82 -ka sasvim dovoljna, ima prostora i jos da se uzme u arendu.
Samo da dodam i kod nas je teška i 892 vuče dve glave plug, brži je u oranju od 820 i manji potrošač, a nije velika razlika u ceni.
Ukoliko ciljaš na subvencije koje davala država za traktore kao što je 82, onda je to druga stvar.
 
Drustvo,interesuje me nesto i mislim da bi ovde bilo adekvatno da postavim to pitanje,planiramo kupovinu novog Rusa u drugoj polovini ove godine ako bude bilo moguce,a nadam se da hoce,pa me zanima jedna stvar,koja je razlika izmedju modela 820 i 82.1,vidim da je razlika u ceni vise od 1000e,a na izgled traktori identicno izgledaju.Isti promer felna i guma,samo sto na ovom820 ide i onaj zastitni lim preko motora sa bocnih strana.U pitanju su oba sa grbavim prednjim mostom,zato pitam jaka je razlika u ceni?

Ja imam 82.1 a drugar 820 - razlike su:
82.1 nema tegove na zadnjim točkovima, 820 ima
82.1 nema desne stepenice, 820 ima
82.1 ne dođe sa donjom poteznicom već samo sa kukom za jednoosovinke, 820 ima obe stavke

Ostalo je sve isto. Moj 82.1 (2004. godište) ima i te bočne limove na motoru.
 
Nazad
Vrh