MTZ Belarus

Ovo je pravi traktor rus, jos i 2020 godine ima srp i cekic na haubi, jedino neznamo kako se meckin motor snalazi unutra :)
Није то на свим "Кировцима". Ти трактори са српом и чекићем су из јубиларне серије поводом 75 година од победе у 2 светском рату од, логично 75 трактора.

А свакако их се више прода са тутаевским (ТМЗ 8481, 8486, 8522) него са "Мерцедесовим" моторима.
 
Kada bi u stvari znali koliko ti turci i kinezi imaju manje konja od toga što oni kažu, ostali bi zaprepašćeni.
Za turke neznam al za kineza znam sigurno,yto 445 na primer nosi isti prikljucak kao 539,u ovom slcaju navescu tarup .539 ga mnogo lakse nosi i brze se krece od yto,probano u istoj njivi sa istim tarupom....
 
Kome treba traktor od 82 konja za teske poslove njemu preporucujem rusa jer moze vise da povuca , a kome treba za lake poslove njemu Armu zbok konfora i hidraulike
 
Prilikom oranja sa starim mtz82 levi točak mi ubacuje zemlju preko rezervoara pa ispod klipa hidraulike. Jel kod mene nešto fali izmedju kabine i rezervoara pa se to dešava ili je to kod svih tako. Orem sa ravnjakom 610.14 tako da ne znam da li bi ubacivao i desni točak.
 
Koliko su ti točkovi suženi na osovinama? Možda da ih malo raširi pa će biti više lufta između točka i blatobrana...
 
Prilikom oranja sa starim mtz82 levi točak mi ubacuje zemlju preko rezervoara pa ispod klipa hidraulike. Jel kod mene nešto fali izmedju kabine i rezervoara pa se to dešava ili je to kod svih tako. Orem sa ravnjakom 610.14 tako da ne znam da li bi ubacivao i desni točak.
Na rusima sa novom kabinom se stavi lim ili guma od ruba kabine da prekrije taj prazam prostor između kabine i rezervoara, verovatno tako nešto može da se izvede i kod starih modela.
 
Prilikom oranja sa starim mtz82 levi točak mi ubacuje zemlju preko rezervoara pa ispod klipa hidraulike. Jel kod mene nešto fali izmedju kabine i rezervoara pa se to dešava ili je to kod svih tako. Orem sa ravnjakom 610.14 tako da ne znam da li bi ubacivao i desni točak.
Fali ti "plek" kao i meni na mom traktoru, jos jedna glupost je sto taj prostor izmedju rezervorara i kabine nije zatvoren. Negde se pisalo o tome i pisano je da cak kada se tu nakupi stvarno velika kolicina zemlje da to moze da zezne i klip.
Ali postoje ovde mnogo bolji poznavaoci ruske tehnike od mene, pa verujem da ce to neko pojasniti dodatno ako ptreba.

Jednostavno resenje skinuti tocak i zastafiti komad lima da se zatvori to i kraj!
 
Овако сам ја решио тај проблем !
a160339942d384c2397f93ff8a1745cf.jpg
 
Prilikom oranja sa starim mtz82 levi točak mi ubacuje zemlju preko rezervoara pa ispod klipa hidraulike. Jel kod mene nešto fali izmedju kabine i rezervoara pa se to dešava ili je to kod svih tako. Orem sa ravnjakom 610.14 tako da ne znam da li bi ubacivao i desni točak.
Fale ti džakovi ,ja sam nagurao za prvu ruku.
 
Hvala za ideju svima a ja sam konkretno mislio da uradim identično kao što je nikt uradio jer sam pitao jednog starog majstora oko toga i on mi je rekao da ne bi trebalo da se ubacuje izmedju kabine i rezervoara ništa jer kako kabina radi na onim gumama pa da nebi vršila pritisak na rezervoar.
Prošle godine mi je klip procurio izmedju cilindra i one ploče gde ide klin kojim se klip kači na nosač i mislim da je bio jedini razlog to što je ispod bilo sabijene zemlje. Odradio remont klipa i svaku veče kad dodjem kući kompresorom izduvam taj deo ali bih da rešim to trajnije.
 
Није то на свим "Кировцима". Ти трактори са српом и чекићем су из јубиларне серије поводом 75 година од победе у 2 светском рату од, логично 75 трактора.

А свакако их се више прода са тутаевским (ТМЗ 8481, 8486, 8522) него са "Мерцедесовим" моторима.

Gledao sam jednog poljaka koji ugradjuje gps navigaciju u traktore , imao je snimke velikih 300ks fendova i ostalih zapadnjaka ali je ovaj novi kirovec kaze zvjer , ali kako kaze da rusi nisu kompatibilni sa zapadnim traktorima pa nije ni hidraulika , i nije jednostavno prikopcati proporcionalni hidraulicki ventil da bi rjesio autopilota , kod njega je orbitrol samo pobuda mocnijem hidraulickom sistemu(veci tlak i protok) koji upravlja traktorom preko ogromnih cilindara. Inace poljaci nisu previse gadljivi na te traktore iako se vole sa rusima kao pas i macka:)
 
Ne mogu da nadjem u temi, a cini mi se da je bilo reci o tome, koliko prostora treba rusi 820 da okrene jednu zmajevku?
Znam da nemaju cesto isti ajnslag levo i desno, al nije bitno da bude precizno
 
Neznam, ali pisali su ljudi ovde na forumu da lakse smota na jednu stranu, cenim da klip nije na sredinu, odnosno da ne izlazi jednako za obe strane,pogotovo kod onih koji su sami pravili nosac klipa
Da okrene iz cuga treba oko 12 metara ako su ti celi blatobrani. Kad sam na 820 slomio blatobrane u repi okretao je na oko 11 metara.
 
Nazad
Vrh