MTZ Belarus

На западу је BHP што одговара мерење на радилици. Немци мало другачије рачунају, американци исто имају неки свој начин.
Пре пар месеци смо писали на ову тему где сам написао да сам чуо од старог мајстора да стандард ссср је рачунао снагу на точку.
На јт има снимака кад мере снагу на pto. 892 је више показивао него што је наведено у документима. Мислим да је показивао око 100 кс.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Imao sam 892 (i ravni i grbavi) a sad imam hatata od 110ks. Kupljeni su novi. Hatat ide malo brže i lakše vuče iste priključke. Pogotovu kamionku. Mislim da je cela poenta u menjaču. Uzimao sam od drugara plug za probu, on ima 1025.3 idem 1km na sat brže od njega.
Stariji model ima duplo manje brzina, velika je razlika, ima 3,4 u okolini.
 
Ajde sad malo o mitovima , rusi mjere snagu na tocku , komedija.

Razlika u mjerenju snage je da ameri mjere na radilici bez ventilatora i ostalog prikaceno na radilicu , dok ostali standardi mjere sa ventilatorom i ostalim nakacenim na radilici, kakve gluposti mjerenje na tocku , jel mozda u blatu ;);)
 
Takodje ostale americke umotvorine , nominalna pa maximalna snaga i ostale gluposti , snaga je samo jedna i na odredjenom broju obrtaja traktor ima samo jednu nema ih vise ;)
 
Jedino sto njih(amere) nema tko da naguzi kao oni WW sa slicnim glupostima pisanim malim slovima.
 
Грабик, невезано за тракторе а везано за кс. На америчком тржишту има доста возила која су забрањена из разлога што су мало мање или више петљали са кс. Јапанци, немци и италијани. Једни су приказивали више а једни мање од реалног стања. Из разлога што је свако мерио по неком свом стандарду.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Po Iso standardu X motor ima jednu snagu, po Din (nemackom) standardu drugu snagu. Razlike su u zavisnosti od motora 0-3%. Kako god rusi merili njihovi motori ispadaju nadmocni u odnosu na konkurenciju po snazi. Rus 820 kako vuce Tehnostroj zdk 1100 nijedan zapadni te snage to ne moze.
 
Ко ј..е амере нек мере како оће совјети су посебна прича за себе то је посебан веома зајебан строј и сој ;)
 
I eto, hteo ne hteo napisem nesto pa pokrenem ponovo staru raspravku.

Mislim da je najvaznije osvrnuti se na to da svako od nas iznosi neko svoje subjektivno misljenje, koje ako se razlikuje kod dva coveka ne znaci nuzno da je jedan od ta dva coveka los, lazov ili neznalica. Svi mi razlicito percepiramo slicne ili iste stvari i odatle krece cela prica.
Tako da, ako se vratim , na poredjenje MTZ 820 vs Arme 854, ljudi tu odlucuju nijanse. Takodje svaki od njih ima nekih svojih malih prednosti, a covek koji ovo cita treba da prepozna koja od tih malih prednosti odgovara onome sto njemu treba i na osnovu toga donese zakljucak sta je bolje za njega.
Nemoguce je da jedan od ova dva traktora bude hiljadu svetlosnih godina ispred dugog, jer tada bi to trziste nuzno prepoznalo i onaj koji je losiji bi isceznuo.

Srecna NG svim clanovima foruma!
 
Traktor ne odredjuje samo motor koliko u nekoj situaciji moze da povuce. Izmedju je mjenjac koji pretvara okretni moment da motor moze max da se iskoristi, odnos tezina naprijed nazad, gume , i jos dosta toga. Normalno ako ima vise brzina da je bolje , a sto nema veze sa motorom.
U selu ima legenda vladimirac izvuce sa 25ks vise od ferge koji je jaci iz blata , a niko ne gleda je ovaj prvi puno tezi i drugaciji raspored tezine i ne znaci da je 25ks jace od 33 ili 39ks. Tako da stara komunisticka podjela traktora po maksimalnoj vucnoj sili u kN je pravilnija od navodjenja samih kW motora.

Onaj link sa kirovcem gdje pokazuje podvoz sa ogibljenjem jakim lisnatim oprugama , neko ce se smijati sta su stavili , stavili su da svaki pogonska guma ima max pritisak na podlogu i takav traktor ne samo teoretski vec i prakticno treba na zemlji vise da povuce , zapadnjaci to rjesavaju sa ultra mekanim gumama , pitanje je u praksi sta bolje radi, pretpostavljam na jako neravnom sistem sa gibnjevima.
 
Nazad
Vrh