MTZ Belarus

Ako je istina ono sto sam ja cuo po terenu, cena odrzavanja arme nije mala, tj nije mala u poredjenju sa rusom.
Al opet nije sve ni u odrzavanju tj ceni, bitno je dal ta cena opravdava dobijeno a to ce tesko neko nekad izračunati, ono sto je nekom vazno nekom nije, ono sto nekom smeta neko i ne vidi itd, tu ce svako morati da racuna sta mu se isplati ili ne.
 
@olalija
stvarno ne znam koje su cene servisa za Armu posle garantnog roka, ali sam ja u garantnom ustedeo bas 1000e na servisima.
Posle garantnog roka tesko da cu zvati Panonku jer imamo bar dva-tri odlicna majstora za Belarus u selu koji ih poznaju ekstra. A na kraju krajeva ima i ovaj majstor Nebojsa na forumu (koga ne poznajem) ali izgleda da je doktorirao ruse.
Sto se tice delova slazem se, ali gore pominjani majstor Nebojsa kaze da su u Agropanonci dobri delovi, a cena im je smesna u poredjenju sa zapadnima, onda ne vidim razlog za pazar na pijaci sem ako to kupuje neko kao taj majstor koga se plase da zeznu.

Nedavno mali servis na Armi 854. I prica mi vlasnik posle servisa, kako je majstor naterao naftu posle izmene filtera elektro ac pumpom, ma milina nema luftiranja. Al kaze kad crkne ista ta pumpa 700e ili 70000din (zaboravio sam tacnu cenu). Jbt za te pare delovi za generalnu rusu.
Opet ponavljam da nemam nameru da blatim Armu niti sam neko ko uziva u hvaljenju rusa. Samo iznosim kako meni to sve izgleda.

Na kraju krajeva, ja da sam mogao kupio bih novog Zetora al...
 
Napisao sam ti koja je cena servisa za Armu, kada sam radiš košta približno isto. Ta je cena jer ti donesu nov filter vazduha, mali i veliki, cena 9000 dinara, menja se filter ulja hidraulike koji je 4000 din a nema potrebe svaki čas da menjaš. Razlika je nekih 2500 dinara, imam i jedan i drugi traktor, fora je što ti ovi uvaljuju ono što ti nije neophodno. Kod Rusa ti ostane 8 litara ulja, ovi ti donesu u litru. Jedino dobiješ nešto hidrauličnog, računaju da se prospe kod zamene filtera.
 
Da vas obavestim da sam za mali servis na D.F dao 30.000 rsd bez majstora jer sam ga sam uradio.U tu cenu ušlo je 20l originalnog motornog ulja, originalni filter ulja, filter goriva, oba vazdušna filtera, litar red brake ulja za kočnice i poštarina od N.S do mene.
 
Ja sam platio ravno 20000.00 prvi servis na 1221.3
Doneli su ulje,sve nove kajseve,vazdusne filtere,uljne filtere i filter goriva.
Do 1000sati placamo samo materijal koji potrose prilikom servisiranja. Put i ruke i otklanjanje eventualnih kvarova placa AP.
 
Ne menjaju ali ti donesu. Ja sam ih promenuo zato sto je taj fabricki jako lose uradjen,papir se odlepljuje. Nisam hteo da rizikujem pa sam stavio nove
 
Servis za kubotu u garantnom roku je oko 3000 evra,samo španer menjan za dž i to je od kvarova,jeino kukla na menjaču pukla ,ali je od teškog sranja od plastike kao da je kinesko,85 ks je u pitanju,elektro punpa je činimise i u jto 90 konja a ako nije ,ali sigurica je da je cena tolika kao za armu što ste napisali.
 
I mene muči taj od 80-ak ks,neminovno da moram uzeti jedan za lakše poslove i dvoumim se izmešu rusa,arme i bašaka.Svi su tu negde ali nekako mi oči najviše idu na rusa.
tu ima par armi ali nekako mi deluju dasu slabije u snazi od rusa jeste udobnija sto je jako bitno al nemoze povuci ko rus ja isto gledam tu armu 854 al nekako mi ispada bolji mtz952.3 jer meni je dovoljan 1 traktor za sve poslove i stose tice odrzavanja i delova za nedaj boze jer svaki traktor vremenom ostari i treba ga popravljati e sad videcemo sta i kako vreme ce pokazati kolko su te arme izdrzljive
 
Poslednja izmena:
Ekonomski ispativijeg traktora po jedinici uradjene povrsine neke operacija od Belarusa ne postoji. Arma je nijansu slabiji a udobniji traktor. Za teske poslove je 1221.2/3 verovatno naisplativiji traktor na trzistu.
@skal arma 854 i mtz 952.3 nisu u istoj klasi traktori. 10ks vise ima rus, ima intercooler i turbo. Tezi je rus itd.
 
@olalija
Nedavno mali servis na Armi 854. I prica mi vlasnik posle servisa, kako je majstor naterao naftu posle izmene filtera elektro ac pumpom, ma milina nema luftiranja. Al kaze kad crkne ista ta pumpa 700e ili 70000din (zaboravio sam tacnu cenu). Jbt za te pare delovi za generalnu rusu.
Za tu pumpu je zaduzen Perkins, Arma ih dobija komplet sa motorom. Cena od 700e mi deluje bas visoka, za te pare bih sigurno prepravljao na neko jeftinije resenje.

70 dolara original sa kucistem filtera:
 
Ekonomski ispativijeg traktora po jedinici uradjene povrsine neke operacija od Belarusa ne postoji. Arma je nijansu slabiji a udobniji traktor. Za teske poslove je 1221.2/3 verovatno naisplativiji traktor na trzistu.
@skal arma 854 i mtz 952.3 nisu u istoj klasi traktori. 10ks vise ima rus, ima intercooler i turbo. Tezi je rus itd.

Kolega tvoja Arma 854 jeli sa širim ili užim gumama i jesi li probao da ideš u redove (prskanje) i da seješ?
 
Poslednja izmena:
Kada bi u stvari znali koliko ti turci i kinezi imaju manje konja od toga što oni kažu, ostali bi zaprepašćeni.
Ja sam bio u Hatat fabrici,pred nama su testirali jedan traktor od 110ks na masini sa maksimalnim opterecenjem ako se dobro secam na kardanu je izmereno 95ks a na motoru 98ks uglavnom bilo je ispod 110ks koliko oni kazu da ima.
 
Za tu pumpu je zaduzen Perkins, Arma ih dobija komplet sa motorom. Cena od 700e mi deluje bas visoka, za te pare bih sigurno prepravljao na neko jeftinije resenje.

70 dolara original sa kucistem filtera:
200+ eura smo platili tu pumpu,i to ne originalnu.
 
Nazad
Vrh