MTZ Belarus

Nisu ti rusi baš tako neudobni, malo smo se mi ugospodili. Druga stvar pre neki mesec mi se desio prvi ozbikjniji kvar i to je rešeno ekspresno i cenovno prihvatljiva za površinu koju radi. Ima jedna Arma tu jod nas u selu onako na oko ok. Ima naš bivši član Rale od 70 ks i prezadivoljan je dok sam pre neki dan čuo da čovek iz Velike grede koji ima i 105 icu rusa kaže da je dve klase iza rusa. Moj jeduni uslov za mali traktor da ima gume 13,6 eventualno 15.5, klimu i ful gramer. Ostalo mi ne igra ulogu. Neće da ore, sprema, tanjira samo setva, prskalica, špartač, transport.
 
17 januara ce biti godinu dana kako smo uzeli 82.1 .Sada ima 420 sati ,Na prvom servisu mernjali semering na poluosovini ,posle na 320 sati otiso jedan lezaj na planetarcu kardana a na 380sati otisla vodena pumpa tako da nije ni rus to sto je nekad bilo.Sto se snage tice tu je Arma slabija posto kolega ima pa ponekad radimo sa istim prikljucima.
 
I kod mene je posle 100 sati procurio semering .
Inace 82.1 kupljen nov 2008. Sad ima 8500sati,stavljena pomocna hidraulika i poluge od 577 i napred jos jedan red tegova. Traktor je sebe vise puta otplatio,stvarno me je posluzio taj traktor
 
Ima moj drugar armu,ne gasi je. Dobro se traktor pokazao
Njegov otac je orao 2019 godine na ulazu u Vršac, jel to taj traktor?
Orao je lako, malo smo popričali, ali je njegov savet bio da misli da nije jaci od 820, za vučenu tanjiraču, a to mi je bilo jako bitno. Sad oma vlasnika na forumu, mogu reći da li je taj covek bio u pravu. Meni je taj traktor trebao za teške radove.
 
Jeste,to jedina u Vrscu,ima jos par komada u okolnim selima. Ne znam kakva je po snazi,samo znam da je hidraulik mnogo jaci. Mada za 26-27000e moze da se uzme 1021 ili 1025.
 
17 januara ce biti godinu dana kako smo uzeli 82.1 .Sada ima 420 sati ,Na prvom servisu mernjali semering na poluosovini ,posle na 320 sati otiso jedan lezaj na planetarcu kardana a na 380sati otisla vodena pumpa tako da nije ni rus to sto je nekad bilo.Sto se snage tice tu je Arma slabija posto kolega ima pa ponekad radimo sa istim prikljucima.

Upravo tako kako si rekao da rus nije kao nekad,imam jedan zivi primer u dvoristu koji je 88 god. i za kojeg se vise nezna koliko ima moto casova,jos uvek netaknuta vodena pumpa,pumpa volana,pumpa hidraulika i razvodnik,motor i menjac su radjeni jednom
 
To sve stoji da se pojača hidrolik stave jače poluge ali ostaje još jedna slaba tačka kod rusa osovina i ležajevi zadnjeg točka to kako rešiti.
Kolega hidraulik moze pomocni a i ne mora, c110 cilindar i 200bara i mora da dize sta god treba, sto se lezajeva tice ako ce bas biti tovaren kao magare onda valjkaste lezajeve i tu ne sme biti problema, sto se osovina tice osovina mogu da vam garantujem glavom da je prica preduvana 500%.
Pukne osovina, nije da ne pukne ali ni priblizno toliko koliko se neka prica vrti.
One koje sam ja imao prilike da vidim polomljene pukle su uglavnom kombinacijom lufta( izmedju lezaja i osovine, ili lufta u lezaj) tezak priključak i vagas ili rupa.
 
@olalija
Vidi , nemam razloga da lazem, a mislim da sam pominjao cenu servisa u jednom postu pre par dana u ovoj temi.
Meni su naplacivali 20l Mabanola kao cenu servisa. U to je ulazila zamena ulja, fiter ulja, filter goriva, stelovanje ventila i sve na sta bih se eventualno pozalio.
Naravno nisu ventili podesavani svaki put nego na 50 i , mislim, na 500 rc. Jednom su videli da je sumnjiv kais alternatora i montirali drugi za dz.
Ne znam da li imam koju priznanicu od servisa, ako pronadjem skeniracu da vidis cenu servisa. Pa nemam razloga da lazem.
 
@olalija
Vidi , nemam razloga da lazem, a mislim da sam pominjao cenu servisa u jednom postu pre par dana u ovoj temi.
Meni su naplacivali 20l Mabanola kao cenu servisa. U to je ulazila zamena ulja, fiter ulja, filter goriva, stelovanje ventila i sve na sta bih se eventualno pozalio.
Naravno nisu ventili podesavani svaki put nego na 50 i , mislim, na 500 rc. Jednom su videli da je sumnjiv kais alternatora i montirali drugi za dz.
Ne znam da li imam koju priznanicu od servisa, ako pronadjem skeniracu da vidis cenu servisa. Pa nemam razloga da lazem.
Optimista jel su to cene servisa od kada je arma 20000 evra plus pdv? :)
Jbg mora malo šale, deca pucaju petardama razvališe grad, na RTS doček iz 2015, moram se malo razvedriti.
 
Možda su mene oderali, misle ovca za šišanje...Mislim da ne pričamo o istim stvarima, ti pričaš o malom servisu u garantnom roku gde naplaćuju samo ulje, ja sam radio servis van garantnog i sve se plaća, ulje, filteri, prevoz, ruke...
 
@aca74
To su cene servisa 892 rm, a cene Armi 854 (kod nas u selu) su oko 30000 din (mali servis). Ima ljudi na forumu koji imaju Arme pa bolje znaju koliko su platili servis, mogu sami da napisu
 
@olalija
Da ja sam pisao o ceni servisa u garantnom roku. Posle garantnog roka sam sam menjao ulje, a jos uvek nisam imao drugih intervencija sem redovne zamene ulja
 
Ma svakako belorus je mama za kućni budzet i gazdinstvo. Dobar radnik, nisu previše skupi i zahtevni sa uljem i gorivom, jedino su delovi koji se po tezgama i raznim magacinima sumnivog kvaliteta. Završni kvalitet svugde pada, no ni drugi nisu imuni, kada je rus imao sve metalno u kabini jd je imao sinhro menjač i tapaciranu kabinu.
 
Nazad
Vrh