MTZ Belarus

da li neko zna da li su ovakvi tegovi


kompatibilni sa ovakvima



, u smislu da mogu da se naredjaju jedni pored drugih i da odgovara ovaj veliki sraf za sve?
u pitanju su tegovi od rusa, stariji i noviji model, od 20kg
 
Kolega vidim da likujete za vašu iformaciju na Yoti 120 ks je otpala radilica u fazi razrađivanja mislim da nije imao 10 rč.
Nema potreba da likujem kolega, to moze i meni da se desi na kinezu. A desava se koliko vidim i na jd, zetor, clas i ostalima. Kod belarusa je bar najpovoljnije za opravku.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
4 цилиндра турбак 105 коњића па још отворен на пуњењу , на 82 се неће то десили скоро никад... али ,најлакше је рећи да је нешто говно
Ajd reci da nije,još pogotovo motor taj 105 ks,hteli su nešto da naprave ali su se sjebali,a za agropanonku šta reći deru narod na ceni ,a kako sepriča tu na forumu narod kupuje.
 
на 82 се неће то десили скоро никад... али ,најлакше је рећи да је нешто говно
Sa onim skoro si se izvukao.
Nov rujan 82.1 400 rs ka bum radilica. Traktor nije bio forsiran jer čovek nije takav, rmbačio je da bi ga mogao kupiti, niti je imao čime da ga forsira.... Za takvu fabriku... Nzm. Imaju tržište, imaju veliki izbor traktora i umesto da idu napred oni sami sebe sputavaju.
 
Мож мислити пукла није ни прва ни последња, није скупо буквално за дан се реши и терај даље а цвркну оне само тако и код оних других
 
Na 2 km od kuce mi je bilo jedno prodajno mesto imt, na 10 km od kuce bio imt remonti centar, imam bar deset kucnih prijatelja koji su radili u istim i znam sta se sve radilo i kako se radilo, to je jednom recju bila sramota i nista vise i video sam dosta masina svojim ocima da bih mogao da zaključim.
Nešo,nisam to napisao da bih nekom sad kontrirao ili nekog provocirao.Imali smo 540 i 560 a sada imamo 82-u i zetora 5911.Na 82-i je bilo najviše kvarova.Da je ne urečem sada radi dobro_Oranje proteklo bez problema.Moj sin je obožava a ja ne volim ruske traktore i kad god se pokvari samo mu pokažem zetora.Mislim da je kod Rusa problem-nabavka kvalitetnih delova.Recimo na zetora sklopka za prekidanje mase nikada nije menjana od 1980 a na Rusa smo promenuli 3,4 takvog istog modela i trajale su najduže 3 meseca.Sada smo uzeli kvalitetnije i sad izdrže godinu dana.Što je ta struja toliki bauk za Ruse.
 
Ma da... Kako je lako napisati..... Izbuljiš 20.000 evra, nemaš drugi traktor a jesen. Jbg, tuđa ruka svrab ne češe.
Za dan teško može da se reši. To možeš pričati nekom drugom. Jedino da ti strugar i svi ostali majstori vise o klinu kada se to desi i da šrafe kao nenormalni. Nije stvar u tome da li se brzo rešava ili ne. Stvar je da si kupio nov traktor koji se samo baš zove nov. A kvari se kao i stari ako ne i više. To ne sme da se desi narednih bar 3000rs pa da je nzm koji traktor u pitanju.
Meni je samo interesantno da kada se dirne u instituciju opravdanja se nađe milion a kad se neki drugi pokvare to je onda normalno, šta ste očekivali kad se zna da je đubre, ne znaju ni patike da naprave itd, itd.
Starim Rusima, IMT-u, Zekoslavu, JD-u i svima ostalima, kapa do poda, a ovo što nam sad uvaljuju.... što kaže Savo: Govna!
-----------------------------
Zorane, ima kvalitetnih prekidača struje ali i koštaju od 4000 pa na više. Ako se dobro sećam cene.
 
Složiliću se da Rus nema kvalitet ali bato opere ti 1 klip skineš glavu i Karter i skrpiš


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nešo,nisam to napisao da bih nekom sad kontrirao ili nekog provocirao.Imali smo 540 i 560 a sada imamo 82-u i zetora 5911.Na 82-i je bilo najviše kvarova.Da je ne urečem sada radi dobro_Oranje proteklo bez problema.Moj sin je obožava a ja ne volim ruske traktore i kad god se pokvari samo mu pokažem zetora.Mislim da je kod Rusa problem-nabavka kvalitetnih delova.Recimo na zetora sklopka za prekidanje mase nikada nije menjana od 1980 a na Rusa smo promenuli 3,4 takvog istog modela i trajale su najduže 3 meseca.Sada smo uzeli kvalitetnije i sad izdrže godinu dana.Što je ta struja toliki bauk za Ruse.
Zorane nije se moj post odnosio na vas vise na sinisin a i uopsteno jer sam gledao kako je i sta radjeno.
 
Ziva istina da za dan ne moze al kad bih se zainatio za dva moze garantovano.
Danas je trebalo 3 sata da motor bude na zamlji i rasturen, srecom bukvalno je samo radilica pukla, da je hitno delovi bi stigli za par sati i trnovanje bi bilo zavrseno za par sati uz molbu u masinskoj, treba jedno sedam osam sati lepog rada i on moze u brazdu.
 
Kad posao ide, onda ide, a kad ti se nešto zalomi? Skidali smo kolega i ja menjač sa Stojadina za 10min, a vraćali ga za 15. Skidao sam sam menjač sa 123-ke mercedesa za još kraće vreme. Skidao sam saam motor sa Rakovice i rasturao ga za otprilike isto prosečno vreme kao i ti rusa ali ništa od toga nije merodavno. To nije posao. Takav tempo ne ide dugo.
Nedavno je kolega sat vremena pokušavao da razdvoji 1025-icu motor-menjač. Samo da razdvoji. Sve je bilo rastavljeno al neće pa neće. Zatego ležaj u zamajcu i nema razdvajanja dok ne rastaviš korpu od dole na špijunku. Rastavio je pa je opet teško razdvojio traktor. Zakačili limovi korpe za navoje brenzona i pokidali se.
Ok, zamoliš u mašinskoj da te ubace preko reda. A šta kad tebe izbace iz tog nekog reda zbog padobranca kakav si ti onda bio? Šta kad se zalomi neki šaraf? Šta kad je kišna jesen, kao npr kod nas 2004-ta i još ako zavisiš od tog traktora 100%.....
Danas mi drugar priča kako se namučio pumpadžija na nekoj miks mašini (stočarskoj) da povadi dizne iz Iveco motora. Pa daj pravi alat, pa pazi da je ne otkineš, pa krene pa stane, dve izašle a 4 nikako.... A i kad je sastavio nazad, namučio se i da upali motor. Sve je na svom mestu al prvo paljenje neće, pa neće. Kad je konačno sastavio, posle pali na dodir.
Sve ovo pišem jer vrlo dobro znam šta je gvožđe i kakvih sranja možeš imati sa njim. Ne bitno da li je traktor, kombajn, automobil ili nešto 8-mo u pitanju. Ali pisati da je to ništa, kada je rus u pitanju, da se desi kvar na dvocifrenom ili trocifrenom broju rs, praktično na novom traktoru, meni je to nepojmljivo. Za ostalo gvožđe, kao što sam napisao, to je normalno.
Meni nije, pa da je koji.
 
Ne znam koja je tema Gora, ova ili tema yto... Samo kvarovi neki, a ja u dvorištu baš samo ruse i kineza imam...
A eno miletov itemac stoji pokvaren...
Sve je to isto, koliko sam šarafao na rusu toliko sam i na itemcu..
Žutu felnu nisam tero, pa ne bih znao..
 
Sremac mislim da taj Kinez kako se koji zalomi baš kao i Rus
I jugo što je bio i ovi naši domaći od 95 pa na ovamo
Ima Rusa po selu 2002-2005-nisu pipnuti
A ima 2016 puko ventil u glavi na 120h
Ima i 2018 nema šta nije dirao
A opet mislim da dosta zavisi od gazde
Ima i 1 Kinez 120 oko 8000h pola sela ga vozilo baš kao i ovaj i nije mnogo muke zadao gazdi
Ovaj 90ks 4500h pola sela teralo
Onaj drugi 90 4000h muke dosta bilo
Mi smo kupili nov 539 2010 terali jednu jesen i u novine pojeo nas
Znam još dosta primera sa novijim IMT
A znam i da su se neki baš dobro pokazali




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kad posao ide, onda ide, a kad ti se nešto zalomi? Skidali smo kolega i ja menjač sa Stojadina za 10min, a vraćali ga za 15. Skidao sam sam menjač sa 123-ke mercedesa za još kraće vreme. Skidao sam saam motor sa Rakovice i rasturao ga za otprilike isto prosečno vreme kao i ti rusa ali ništa od toga nije merodavno. To nije posao. Takav tempo ne ide dugo.
Nedavno je kolega sat vremena pokušavao da razdvoji 1025-icu motor-menjač. Samo da razdvoji. Sve je bilo rastavljeno al neće pa neće. Zatego ležaj u zamajcu i nema razdvajanja dok ne rastaviš korpu od dole na špijunku. Rastavio je pa je opet teško razdvojio traktor. Zakačili limovi korpe za navoje brenzona i pokidali se.
Ok, zamoliš u mašinskoj da te ubace preko reda. A šta kad tebe izbace iz tog nekog reda zbog padobranca kakav si ti onda bio? Šta kad se zalomi neki šaraf? Šta kad je kišna jesen, kao npr kod nas 2004-ta i još ako zavisiš od tog traktora 100%.....
Danas mi drugar priča kako se namučio pumpadžija na nekoj miks mašini (stočarskoj) da povadi dizne iz Iveco motora. Pa daj pravi alat, pa pazi da je ne otkineš, pa krene pa stane, dve izašle a 4 nikako.... A i kad je sastavio nazad, namučio se i da upali motor. Sve je na svom mestu al prvo paljenje neće, pa neće. Kad je konačno sastavio, posle pali na dodir.
Sve ovo pišem jer vrlo dobro znam šta je gvožđe i kakvih sranja možeš imati sa njim. Ne bitno da li je traktor, kombajn, automobil ili nešto 8-mo u pitanju. Ali pisati da je to ništa, kada je rus u pitanju, da se desi kvar na dvocifrenom ili trocifrenom broju rs, praktično na novom traktoru, meni je to nepojmljivo. Za ostalo gvožđe, kao što sam napisao, to je normalno.
Meni nije, pa da je koji.
Ima kolega toga da kad posao ide on ide i sve bude mnogo lakse al da se poznajemo licno znali bi ste da kod mene nece i nemoze ne postoji, bitno je samo koliko vremena, rada, truda, muke i novca treba uloziti da se nesto resi i zavrsi.
Kod mene posao i taj tempo bogu hvala ide vec godinama, mlad, jak i lud kad je posao u pitanju a imam i neverovatno dobru pomoc u poslu.
Ja se kolega ne bavim nicim drugim nego mehanikom, 99% posla su mi rusi jer sam ja tako odluci iz nekih meni poznatih razloga.
Na posao dolazimo uvek spremni za sve moguce i nemoguce situacije, uvek imamo i sve pratece sto bi moglo da nam zatreba tj i elektricar, bravara, masinsku radionicu itd i od svega imamo nekoliko mogucnosti bas iz razloga ako neko trenutno ne moze da uvek ima neko ko moze jer kad je nekome stani pani onda gledamo da coveka ispostujemo koliko god mozemo ne vezano za novac.
Kvacilo na 1025 i 1221 cim nece napolje ili radi hidraulika da ga iscupa ili se skida korpa unutar zvona, pojeli smo ono sto se ne jede x puta pa znamo kako stvari stoje.
Rus kada se rade dizne a pumpa ne dira i ne upali na dva tri normalna verglanja ide slepanje jer u 90% slucajeva kad napuni klipove paljenja nema tako da se sve uglavnom brzo resava.
Da ne bude bas sve bajno ima koski dosta puta ali kao sto sam i napisao da treba radilo bi se i dan i noc i bio bi u njivi na vreme ako je to nekome bitno.
 
Jedan primer pucanje poluosovine, teren je bio relativno blizu, od momenta kad nas je covek pozvao do momenta dok je traktor nastavio sa radom nije proslo vise od 3 sata.
Dok smo ga mi rastavljali drugi su bili poslati za NS po delove, delovi stigli, sve vraceno i traktor nastavio posao, poluosovima je "zajela" nutove i nije htela napolje, verovali ili ne cupana je lancem i kasikom od skipa al je izvadjena.
f04441a8f743e8d7dea01e9f72470451.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
1025 radjen na putu izmedju Kovacice i raskrsnice Idvor, Sakule.
Pukao lezaj poluosovine, sreca spoljni, trebalo nam je jedno dva sata da dodjemo, pola sata posla i traktor je nastavio svojim putem.
Kao sto sam napisao kada se zainatim ne postoji nemoze i nece.
3c2c328e704163a77d52836e9ce5f582.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Drugare, nisi shvatio, ali ne krivim te. Komunikacija ovako preko foruma tipkanjem vrlo često bude pogrešno shvaćena. Nigde nisam ni za tebe a pogotovo ne za mene napisao ne mogu i neću. Ako napišem šta smo sve radili.... Ne smem. Al evo par brzinskih primera: čovek, za vreme embarga, nikako nije mogao da reši motor u svom Audi 100 jer nije mogao da nađe ventile (imao je retku verziju motora 2.0 ali sa 4 cilindra, išao je i u Porše 924) a kod nas je bio rešen. Nabudžili smo mu ventile od Ursusa... Mojoj Alfi boks motor benzinjari sam osposobio motor koji se sigurno mogao baciti, sa delovima motora iz Pežoa linijskog dizela. Trenutno imam u radionici viljuškar iz vremena Jurasik Parka za kojeg nigde nema delova, a pri tom je sav colovan pa i njega polako rešavamo. Mislim da ti je onda jasno koliko zagrizemo za svačiji problem. Skoro da ga doživljavamo kao lični problem.
Ide to dok si mlad (nisam ni ja valjda mator :) ) i dok imaš ekipu oko sebe (u Subotici od par dobrih mašinskih radionica ostale su samo dve. Prebukirani su i niko i ništa ne ide preko reda. A to strašno koči posao) dok ti ne dopizdi muka sa kvalitetom delova, rad sa narodom i dok te ne klepe neke stvari u životu. Do tad guraš.
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh