MTZ Belarus

Кад сам возио служени југо у машинској радионици су сипали long life уље 20-50. Исто то уље је ишло у мтз. Нису се они бунили а није ни југо. Мислим да је било модричино уље тамне боје.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
I ovo sipas i u menjac?
Da.
AP preporučuje mono 50 takođe i svi majstori.Ja sam ipak poslušao proizvođača.
Mislim d je AP bila distriburter nekog ulja pa je tako i štampala upustva ,kod Cipu84 je jedno ulje kod mene u uputsvu drugo(mabanol) a u suštini nema veze sa proizvođaćkom specifikacijom.Kovačevu su još na prvom servisu rekli u menjač i dif 15w-40....meni mono 50....itd
 
Stalker je pisao isto za 1221 tamo negde 12-13 g,potraži u temi.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko da poseduje Belarus 320,4 ili 321 ,nasao sam karakteristike na site-u proizvodjaca ali bih rado procitao iskustva vlasnika.
 
6 brzohodna ili 7 sporohodna ja mislim da bi ti odgovarale,zavisi koje obrtaje motora zelis za tu brzinu kretanja,a tacno nzm ti reci naravno,nekako uvek zaboravim.Znam pri 1750-1800 obrtaja motora za oracku 5 sporohodnu i 4 brzohodnu kao i 8 brzohodnu,samo ni jedna od tih brzina tebi ne odgovara.
 
Je l se baš tako zove ta aplikacija? Tražio sam po tom nazivu u Play prodavnici ali nisam je našao.
Ove prve dve aplikacije
d37dcdfcaea7161b61cc9f374b1ac302.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sta preporucjete od ulja za hidrauliku 1221.3?
Kažu belorusi:
Industrial oil
IGP-18
TU 38.10 1413 -97
(winter)
MGE-46V
TU 38.001
347-2000
(summer)
To su neki njihovi stndardi za hid.ulja koliko sam uspeo da konvertujem sa neta u pitanju su 32 i 46 .
Sipam 10w-40 i 15w-40 zavisi šta imam na stanju u avliji.Uglavnom isto ko i u motor.
 
Nazad
Vrh