MTZ Belarus

Neznam da li 1025 ima mogućnost podizanja pritiska kod uljanog filtera kao što ima 820.
 
Оптимисто, значи ли да је моја препорука за модричко уље била на месту?
Ulje je potpuno u redu. u nekim momentima je stabilniji pritisak ulja bio sa mineralnom Pristom. To znaci da u oranju pri dobro zagrejanom motoru kada okrecem traktor na leru pritisak nekada zna pasti ispod 3 Bara, sa Pristom to nisam primetio.
Naravno da to ne uzimam kao losu stvar kod Modrice.
E sada, kao sto smo vec diskutovali u temi o uljima, razlike i kakvo dobro ili zlo ulja cine nasim motorima mi ne vidimo. Mogu samo jos reci da je na stotinjak rs Rusic popio mozda 2 deci Modricinom ulja.

@Spajki Istina je da AP na nekim mestima preporucuje 20w-50 ulje za 892, ali to je malo suludo za nov traktor. Na kraju krajeva prvo su donosili 15w-40 ulje na servis, a onda 2 puta se pojavili sa guscim jer nisu imali 15w-40.
Ovo je jako interesantno sto kazes da je cistije ulje iz Rusa nego iz Case-a
 
Kod mene ulje u rusu pocrni odmah jer uvek zaostane staro ulje u hladnjaku ulja (nema slavinu) pa onda ofarba i novo. U rakovici mi ulje ostane žuto dosta vremena nakon sipanja.
 
Kod mene na 90 sati bilo bas dosta zuto ulje,e sad koje ulje sipaju u fabrici pitaj boga. Inace kod mene je pritisak ulja kad je hladan 5.5bar,a kad uhcati radnu temperaturu 80C onda drzi na 4.5bara.
Na 1221 drzi na 3 bara
 
Kako u lokalu nisam mogao naci originalno crijevo kutno za 1221 ono sto izlazi iz filtera zraka , morao preko ebaya iz Latvije da ga kupim , original kakvo stavljaju u tvornici sa postarinom me izaslo 27E , stiglo danas.
Ovdje prodaju neka mala privreda koje ne stoji dobro i jako tesko ga namontirati , bacio ga.
 
Bogami je drugar imao problema sa 1025.3 od prvog dana sa niskim pritiskom ulja. Kad se zagreje motor i pusti obrtaje na ler upali mu lampicu i svira neka sirenica u tabli. Kad je sipao gušće ulje, 20-50, problem nestao.
Nesto tu ne valja.ne sme izaci iz ap bez provere...to su mi rekli u ns po preuzimanju. Sipao sam mabanol-nije nista specijalno,ali nis 15-40 turbo drzi ceo bar nizi pritisak u radu od istog pristinog ulja .inace hladan 4.5,vruc 3 bara. traktor 1025.2
 
Kakvo paljenje lampice na leru, kakvo gusce ulje, zoves lepo majstore tj servisere iz AP pa neka vade oci sa njim, tacno vodu da sipas ne sme nov da upali lampicu i zujalicu, 4bara, 4.5 bara hladan 2bara, 2,5 vruc na leru i tacka. Sve ostalo nije to to.
 
Pa znaš kako, hladan motor ima dobar pritisak.... Zato je prošao proveru ako je i bilo.
Nebojša , ne znam zašto nije zvao majstore (koliko se sećam da ih nije zvao) u garantnom roku, ne sećam se.... A sad već ima oko 2500 rs. Jbm ga, tako ga tera.
 
Kod mene na 90 sati bilo bas dosta zuto ulje,e sad koje ulje sipaju u fabrici pitaj boga. Inace kod mene je pritisak ulja kad je hladan 5.5bar,a kad uhcati radnu temperaturu 80C onda drzi na 4.5bara.
Na 1221 drzi na 3 bara
Kad je Nebojša radio menjač kod mene ja sam kontaktirao fabriku da mi pošalju njihovu preporuku za ulja u 1221.2.
za menjač , diferencijal i motor
SAE 15W-40-leto
SAE 5W-40-zima
Hidrauliku
neki njihov standard koliko sam sa neta uspeo da kovertujem 32 i 46 zima-leto
Za reduktore prednjeg mosta SAE 80w-90
Ubacio sam svuda osim u reduktore 10w-40 SUTO (univerzalno) Texaco.
Posle 180 i nešto sati u dif je isto,u motoru još se žuti.
 
Ljudi 20w50 ulje je isto kao i svako drugo ulje.
Nek postavi neko neki link da pise da je za starije,losije motore
I da je gusce od 15w40
Sipao sam ga do prosle godine u mtz 820 sa 6000rs ne trosi ulje bez intervencija na motoru.Sem glava sto je radjena zbog siceva
 
Kad je Nebojša radio menjač kod mene ja sam kontaktirao fabriku da mi pošalju njihovu preporuku za ulja u 1221.2.
za menjač , diferencijal i motor
SAE 15W-40-leto
SAE 5W-40-zima
Hidrauliku
neki njihov standard koliko sam sa neta uspeo da kovertujem 32 i 46 zima-leto
Za reduktore prednjeg mosta SAE 80w-90
Ubacio sam svuda osim u reduktore 10w-40 SUTO (univerzalno) Texaco.
Posle 180 i nešto sati u dif je isto,u motoru još se žuti.
Koje ti je to 10w40 suto ulje?
 
Nazad
Vrh