MTZ Belarus

I ja koristim i ovako i onako,nekad ne moram da stanem,pa je uključim u hodu. Nema ni kod mene nikakvih problema,ali čisto da pitam iskusnije. Hvala na odgovoru! :ppozdrav:
 
Pozdrav ljudi.Imam jedno pitanje,dali je neko montirao servo volan na 52-ku,tu je stari tip prednjeg trapa,i fabricki nema ostavljeno mesto da se montira drzac za cilindar.Pa me zanima kako resiti drzac cikindra,bio bi zahvalan kad bi mi neko poslao sliku da vidim.Montirao sam servo volan na vise komada ali svi su imali noviji tip trap,i tu samo izbusio rupe,urezao navolj i gotovo.
 
1300 рч сам натуко од замене комплетног уља сае 90 у диференцијалу мењачу и грбавом мосту на 820. Хоћу да сипам сае 140 јел може свуда или напред иде сае 90
 
Interesuje me dali je neko od vlasnika belarus 1221 traktora stavljao na traktor vazdušni filter nekog poznatog proizvođača ?
Nesviđa mi se kad čistim filtere na mojim traktorima uveg ima malo prašine i na malom filteru. Po meni to nebi smelo da se desi i na drugim motorima uvek mali filter je čist.
Mislim da su ovi orginalni Belaruski filteri nekvalitetni pa bi hteo da nabavim nešto kvalitetnije. Dali znate gde ima da se kupe ?
 
Poslednja izmena:
Ima sad u AP,strana firma u Srbiji,koriste papir od Donaldsona. Mali i veliki filter su 8000.00. I kakvi su oni prethodni bili,ovaj je odlican. Samo trazite te kvalitetnije(skuplje) kad narucujete
 
Na rusu nisam menjao ali sam na Zmaju 142, imao sam onaj njegov standardni veliki, jebavao me je saaalno, biksne, namotaji, te pomocni te glavni, automat.... haos, i sledeci put kad mi je crkao, skinuo ga bacio i kupio Magneton Češki mali brzi za S46 motor po katalogu, vrti motor kao lud, vec sigurno 5-6 godina, a oko 100 i nesto evra ga platio, a za popravke starog sam dao sigurno duplo
 
Ja na jednom rusu imam magneton mali brzi od 2015te plaćen 160 ili 70e,a na drugom vašarski, predpostavka made in China, plaćen 60e pre 2ipo godine... Sa oba traktora sam se preporodio odkad sam njih stavio...
 
Uzeo od drugara,rusa je davno prodao a kad ga prodavao stavio neki polovan brzi,Rusa je kupio 2003 novog nikada sa alnaserem nije problema imao zato ga je i skinuo bilo mu zao da ode,sad i moj rujan pali kao mina,a moj brzi alnaser otisao u smece
754a5c350c6820b4d4f02570a2317094.jpg
 
Mali brzi kineski su smeće. Kada sam skinuo moj koji se unutra raspao za 3 godine i stavio iskrin iznenadio sam se da alnaser može skoro pomerati traktor od 4 tone. Tako da od brzih prejeftinih nema mnogo vajde.
 
Ja na 82.1 imam slovenacki i za 8500sati samo su menjane caure i cetkice. A na 1221 za 4200 menjan automat,pasuje sa MB Atego.
Na ovom novom je neki Belaruski,videcemo kako ce se pokazati.
 
Nazad
Vrh