MTZ Belarus

Ja nisam nikad orao preko običnog razvodnika, jer moj rus tako ni ne može (osim ako se ne prespoje creva). Orem preko pozicionog regulatora, ali i pored njega koristim točak da mi ograniči maksimalnu dubinu jer je kod mene jako blizu žuta zemlja pa da je ne bih vadio. Ipak i tako se desi da u bočnom nagibu ili kad uleti u mekanu zemlju prva glava malo uhvati te žute zemlje. Ja onda pre takvih delova pokušam da ga poplićim preko pozicionog regulatora, ali slabo to nešto odradi svoju fukciju. IMT hidraulik je za ruski i tata i mama, sa njim nisam imao takvih problema. Mada i ruski donekle odrađuje rardnju. Kad sam u tvrdom i povučem ručicu gore za 5-6-7 mm osetim da trgne na gore poluge, ali u mekom neće da polići i to mi pravi problem. A ne mogu prebacivati topling iz srednje u gornju rupu i obratno svaki prohod...
 
Ja nisam nikad orao preko običnog razvodnika, jer moj rus tako ni ne može (osim ako se ne prespoje creva). Orem preko pozicionog regulatora, ali i pored njega koristim točak da mi ograniči maksimalnu dubinu jer je kod mene jako blizu žuta zemlja pa da je ne bih vadio. Ipak i tako se desi da u bočnom nagibu ili kad uleti u mekanu zemlju prva glava malo uhvati te žute zemlje. Ja onda pre takvih delova pokušam da ga poplićim preko pozicionog regulatora, ali slabo to nešto odradi svoju fukciju. IMT hidraulik je za ruski i tata i mama, sa njim nisam imao takvih problema. Mada i ruski donekle odrađuje rardnju. Kad sam u tvrdom i povučem ručicu gore za 5-6-7 mm osetim da trgne na gore poluge, ali u mekom neće da polići i to mi pravi problem. A ne mogu prebacivati topling iz srednje u gornju rupu i obratno svaki prohod...
Problem u mekanom je sto sto je previse kruta ta opruga na toplingu i ne reaguje na male sile recimo kao kad je u tvrdom na imt je to mnogo finije,a sto se tice oranja preko obicnog razvodnika je smrt...
 
A ona rucica mala jel skroz napred do motora ili ipak zub nazad ka rezervoarima ?.Kod mene je tu ja mislim u sredini postavljena,i sad u razrivanju bukvalno 1mm je dovoljan da reaguju poluge.Ali opet to je mozda zato sto ja jako malo koristim njega,kao sto rekoh cim zavrsim oranje,razrivanje ja tu polugu malu vratim skroz nazad,iskljucim taj pozicioni ,donekle.
 
Na tom pozicionom regulatora ili kako se vec zove,ima kod sedista onaj mali poklopac,ispod njega se prilazi toj maloj polugi gde se bira kakav nacin rada poluga da bude.
 
Pričam u slučaju kad se koristi ručka kod volana, jer ona pored sedišta mi je raskačena i počupano sve, i pozicioni regulator i hidro pojačivač
 
Dukej ,da li si probao da šteluješ osetljivost hidraulike sa točkićem br 2.Ovde je donekle objašnjen rad hidraulike.
 
Na tom pozicionom regulatora ili kako se vec zove,ima kod sedista onaj mali poklopac,ispod njega se prilazi toj maloj polugi gde se bira kakav nacin rada poluga da bude.

Ta mala ručica kod mene ide levo desno, postavljena je u žljeb prema levom točku. To je regulacija preko sile kojom topling deluje na hidraulik.
 
Dukej ,da li si probao da šteluješ osetljivost hidraulike sa točkićem br 2.Ovde je donekle objašnjen rad hidraulike.

Nisam u radu. Tu bi u stvari trebalo da se podešava brzina reagovanja. Okretao sam taj točkić ovako na prazno i on ide beskonačno (tj. okretao sam ga par krugova i onda vratio tačno toliko nazad). Mislio sam da on ima ograničen hod, npr. jedan krug i da dalje ne može da se okreće. Možda je kod mene taj točkić u kvaru, koliko on može da se obrće kod Vas, jedan krug ili više krugova?

Problem je u osetljivosti hidraulika, a to se postiže položajem toplinga tj. u kojoj rupi se nalazi na traktoru. U najvišoj rupi je hidraulik maksimalno osetljiv i u tom položaju na tvrdim i zbijenim delovima ne mogu da postignem dovoljnu dubinu (a ove godine sam hteo da malo proorem dublje) pa sam topling držao u srednjoj rupi gde je osetljivost manja i samim tim može postići veću dubinu. Problem je što ja u jednoj parceli imam i zbijenije zemlje (dolovi) i manje zbijene (breg), one prvo daleko više, pa ne mogu da se opredelim samo za gornju rupu već moram da ga držim u srednjoj.
 
Nisam odavno radio sa rusom ali koliko me sećanje služi točkić može da se vrti samo jedan krug.
 
Moram sutra ponovo probati koliko se okreće taj točkić. Oranje sam završio tako da ga ne mogu probati u radu.
 
Pisao sam kako radi plivajući kod rusa ali no, radi to jako dobro samo slabo ko to primenjuje, ja radim sa oba 820 na plivajućem i nemam zamerke i u tvrdom i u mekom, manja potrošnja, bolje vuku traktori, lakše i lepše oranje ali no.
 
Pisao sam kako radi plivajući kod rusa ali no, radi to jako dobro samo slabo ko to primenjuje, ja radim sa oba 820 na plivajućem i nemam zamerke i u tvrdom i u mekom, manja potrošnja, bolje vuku traktori, lakše i lepše oranje ali no.

Ja bih to rado pročitao, samo kad bih znao gde si to pisao. ::sramota::
 
Ovo je "bubreg" sa kojim se reguliše rad hidraulika na MTZ traktorima ,koji imaju ovaj tip hidraulike .Šteta, ne znam Ruski ,verovatno ima nešto pametno da se nauči.
 
A kod nas sranje ispod sedišta,koje treba izbaciti i direktno povezati kako je bilo i u 52-kama,inače propao pokušaj da rus napravi hidrauliko kao masej.
 
Nazad
Vrh