MTZ Belarus

Kaze radio mi majstor motor nije izdrzao ni tri cetiri godine a poceo da trosi ulje i da dimi. DJUBRE.
ecb25e9f5c0d3b020dd8e0fb0977012b.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne poznajem Rusa, da li je to vazdusni filter? Ako jeste taj od Staljina na ovamo nije ociscen.
 
Ееее да су фине толеранције у мотору не би добацио 3-4 године него дана.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ne mogu da verujem da ima takvih vlasnika traktora! Taj filter nije nikada otvaran! Kako ga majstor nije otvorio kad je generalnu radio?
 
To je vazdušni filter u kom umesto ulja ima zemlje a pene je neko strucno izbacio.
Шта су пене , она три улошка ? Видео сам једног 892 скоро на њиви са таквим филтером .Прика товарио рол бале а трактор грца и не може никако да провуче и прими гас, нисам могао да верујем кад је скино да је то ваздушни филтер, онако добро науљан па потопљен у блато ,тако је изгледао ,ужас један шта су све људи у стању да нараде тим тракторима.
 
Шта су пене , она три улошка ? Видео сам једног 892 скоро на њиви са таквим филтером .Прика товарио рол бале а трактор грца и не може никако да провуче и прими гас, нисам могао да верујем кад је скино да је то ваздушни филтер, онако добро науљан па потопљен у блато ,тако је изгледао ,ужас један шта су све људи у стању да нараде тим тракторима.
Ona tri uloska sto idu zovu neki morske pene pa je i meni tako ostalo.
 
Ја сваке године после бербе кукуруза купим те улошке нове и заменим и њих и уље. Није скупа ставка,а чува мотор. Давно ми је један мајстор из задруге рекао, ако оћеш да сачуваш мотор Русу редовно чисти тај филтер и пази да има увек уља и грама ће ти вечно.
 
Један стари мајстор из села ми је једном приликом рекао кроз шалу децо Чистите ваздушни филтер јер то су плућа мотора....није тема ал ајд кад видим да на змаја ставе јутани џак на ваздушни филтер или га умотају неким крпама ја полудим ем што му ни овако јадном није добро од температуре још га угуше и кажу дими па и ти би димио кад би ти неко запушио нос и ставио џак на леђа....
 
кад видим да на змаја ставе јутани џак на ваздушни филтер или га умотају неким крпама ја полудим ем што му ни овако јадном није добро од температуре још га угуше и кажу дими па и ти би димио кад би ти неко запушио нос и ставио џак на леђа....
To je maska zbog covid 19.
A onaj filter nikad nije čišćen niti je zamenjeno ulje kako se čini.
 
Kad sam kupio rusa 82 pre par god krenem redom da promenim filtere i ulja.Skinem taložnu čašu sito pocepano(namerno),otvorim kućište filtera za naftu papirnog filtera-nema!!!Prve god potrošnja nafte 35l po H oranja!Skinem uljni da očistim i na uljnom nema ono fino sito!!Nisam mogao da se načudim spolja sve oprano fino i čisto a,unutra??!!
 
Svi filteri se promene,vazdušni se očiste i uspe novo ulje-sve to 1X godišnje kao i promena ulja-bez obzira na broj sati.Tako na oba traktora.Ja sam tako radio i naučio decu tako.
 
Za vazdušne filtere(uljna kupatila) kupim SOCIJALNO motorno ulje na vašaru 120_150din po litri
I menjam nekad na 1_2 dana kad je u prašini
Ulje u motoru na 200h na nekim je to 1 god na nekim 3 meseca
Filtere nafte ????
Otkad točim aparatom koji ima filter retko ih menjam!!!!!!
Ulje u liniske bosch pumpe na 20h dolijem
Menjači i hidraulik na 1000_1500h menjam
Uvek antifriz!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Za vazdušne filtere(uljna kupatila) kupim SOCIJALNO motorno ulje na vašaru 120_150din po litri
I menjam nekad na 1_2 dana kad je u prašini
Ulje u motoru na 200h na nekim je to 1 god na nekim 3 meseca
Filtere nafte ????
Otkad točim aparatom koji ima filter retko ih menjam!!!!!!
Ulje u liniske bosch pumpe na 20h dolijem
Menjači i hidraulik na 1000_1500h menjam
Uvek antifriz!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Luka koliko jos ljudi znas da se tako ophodi prema maslinama?
 
Што се тиче цилиндра ц100 једном приликом сам мењао гумице а да нисам скидао цео клип доле ,одвијем она 4 шрафа и извучем клип имао сам неке катерпиларове гумице које се уклапају у ту меру никад више ни кап није пустио...усере се трактор од уља ал опере се...
 
Luka koliko jos ljudi znas da se tako ophodi prema maslinama?
Veruj bar 40% mojih poznanika
Ove SKRNAVE ne razumem uopšte
Juče mi dotera jedan klinac 11god ima dotera klinja 539 kaže ne radi dobro već 2 dana a ćale me tera da radim sa njim
Ono druga dizna propišala skroz!!!
Dete vodi računa a otac mu jok!!!!!!!!!!
Naravno da mu nisam dinara uzeo, takvu decu uvek nagradim!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh