MTZ Belarus

Obradmiki da li si promenuo uticnice (brze spojke) za kipovanje, tj da li su iste na.plugu kao na traktoru? Imao sam problem sa spustanjem.i dizanjem vucene tanjirace. Kada sam stavio kvalitetnije i iste na spojke na tanjiraci traktoru sve je funkcionisalo odlicno.
 
Prebaci poluge u najblizu rupu ka plugu, da ima sto manju polugu pa probaj. Tebi nesto na hidrauliku ne stima, on mora taj plug da digne. Kod nas sa 1221.2/3 nose cudovista od masina i nabacuju napred tegova iz cele avlije sto nadju da mu ne dize prednjicu.
 
Nisu tu problem rupe na poteznici već neki sitni mali gremlini Taj traktor treba bez po muke da dize taj plug,zagrejan ili ne.
 
Kad neko nema srece on bas nema, uradim menjac coveku danas.
Sklopimo ga, ode covek da ga proba radi kao sat, vrati se u dvoriste kad nesto promeni motor zvuk, poceo prvo da skripi pa da lupa.
Kad ono ima sta i da se vidi.
dd818bb546db855ee33c845c3d196bd5.jpg
459d5397a307849ea293a47578bc86b5.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Stavi kontrolu vuce na minimum ili je otkaci. Takodje proveri oprugu og kontrole vuce da li je pukla , moguce je ostao na najosetljivijem pa nece da digne plug. Ako nije to onda je ventil. Da li je cupkao prije sa teretom.
 
Nije cupkao,nov fiter i ulje sam juce sipao pre probe,nov komplet ventil sam kupio u Agropanonci i juce ga montirao nazad,jer gumice za reparaciju nema ni Agropanonca ,ni ostali preprodavci
 
Ocigledno ne ,stavili smo nov ventil i opet isto ,necu da ga forsiram i zeznem i ovaj ventil i gumice,javio se majstor danas da dolazi uskoro
 
Brate,zabijes manometar i izmeris pritisak,jel to problem,i odmah dobijes sliku krvnog pritiska i zdravstveno stanje pumpe,i odatle se krece dalje,kad se ide u rikverc onda vise kosta po dzepu.....
 
Ocigledno ne ,stavili smo nov ventil i opet isto ,necu da ga forsiram i zeznem i ovaj ventil i gumice,javio se majstor danas da dolazi uskoro
Uzmi i otvori u kabini taj tapacirung oko te dve rucice i imas na njima matice za 13 kljuc i dotegni ih malo. Te rucke moraju teze da idu,ako idu lako,hidraulik pravi problem. Kod mene nije hteo da spusti
 
Nazad
Vrh