MTZ Belarus

Tako je Luka-podržavam.Od rada se niko nije obogatio.:ppozdrav:
Kolega nije mi ni želja da se obogatim već da pristojno i komotno živim
Evo već 4 generacije od kako moj pradjed 1946g izadje iz plemena (porodične zadruge koja je brojala preko 100 članova)
Polako stičemo Bogu hvala, još nismo osipali i prodavali!!
Ne bih mogao reći da se nešto puno steklo ali kad pomislim da je početo od nule onda jeste, naj zasluzniji u toj životnoj borbi beše moj djed, dal ga je vreme poslužilo ili šta??
Ali nikad ne bih mogao što kažu KLEPATI PO UŠIMA mušterije!!!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nije druže sve ni u novcu kojega nikada neće biti dosta.postoje drugi sistemi vrednosti koji se ne mogu kupiti novcem.Čini dobro-dobrom se nadaj.Vidim ja da si vedra duha.To je veliko bogatstvo za sve one koji se druže sa tobom.E to ne može da se kupi.
 
Nije druže sve ni u novcu kojega nikada neće biti dosta.postoje drugi sistemi vrednosti koji se ne mogu kupiti novcem.Čini dobro-dobrom se nadaj.Vidim ja da si vedra duha.To je veliko bogatstvo za sve one koji se druže sa tobom.E to ne može da se kupi.
Cini dobro i ispadni budala.

U poslu nema dobrote ili saosecanja.Dok sam drzao radnju X puta udje covek daj jednu gumu, palacam kad zavrsimo turu.Pa daj akumulator da odradimo posao pa kad naplatimo.Izgleda mnogi nikad nisu zavrsili turu ili naplatili.
 
Nisi ti tu hteo da budeš dobar, nego da sebi dokažeš da možeš zaraditi i od onog što nema.
Tu priču o svojoj dobroti nemožeš prodati ni samom sebi.
Radnja ti je propala jer nisi bio školovan za vođenje takvog posla. Zato sada radiš za onog ko zna kako se taj posao radi.


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne smeta nista, ja sam imao 150 litara viska kad mi je pobrljavila pumpa i sve prebacivala iz bureta za kipovanje u diferencijal.Dok su majstori provalili sta je problem skoro sam se skumio sa likom sto prodaje ulje na tocenje...
Pumpa ili pogon pumpe bese problem?cesto na osovini zupcanika pogona pumpe procuri,a posto je ona u menjacu tu ulje i zavrsi...
 
Iostra, aj me potseti na koliko ono beše časova je zveknuo menjač i kardan na 1021 od onog našeg zajedničkog drugara? 500-1000? Ako se slučajno sećaš.
Cev kardana prednjeg pogona je odmah u startu to znam. Rezervoar za ulje volana, al ajd to i nije problem. Lamelu i osovinu kupastog iz prednje vuče (otkinuo na zdravo pa je još i hladnjak dobio dva gonga i ping) je nedavno. Traktor sa malo rs.....
 
Ovi izmedju 820 i 1221 izgleda svi falicni po necemu. Na 1021 da su turili dve lamele ne bi bilo problema, a na 1025 zadnji kraj od 1221 takodje bi bio resen dobro.
 
Jel moze neko od kolega da mi napise sto crkava ta lamela,svi imate informacije da mu je to mana pa me zanima zbog cega.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kolega Bojceticu 1021 ne mora da ima dve lamele ima drugog keca u rukavu.
A 1025 nikakav problem nema sa zadnjim krajem,prica o pucanju poluosovina nije zbog preslabih poluosovina vec zbog jakog hidraulika i pametnih gazda,samo vi na njegove poluge zakacite orudje predvidjeno za traktor od 100 ks i nemate brige garantovano.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nisi ti tu hteo da budeš dobar, nego da sebi dokažeš da možeš zaraditi i od onog što nema.
Tu priču o svojoj dobroti nemožeš prodati ni samom sebi.
Radnja ti je propala jer nisi bio školovan za vođenje takvog posla. Zato sada radiš za onog ko zna kako se taj posao radi.


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
A ti znas da mi je radnja propala? 😁 I za koga js to radim, posto vidim da je to rak rana pojedinima 😁
 
Oko 3000mč ali kažem ne potroše se ferode već popuste nitne a to mu dođe uglavnom od opterećenja ali su stalno u ful opterećenju, svaki konj upošljen.
 
Pa ni to nije strašno ako na 3000 sati ode lamela... Ja stvarno na njih ne mogu da, se požalim, a ništa specijalno kvalitetno nije stavljao, već ove od par desetina eura...
 
A ti znas da mi je radnja propala? 😁 I za koga js to radim, posto vidim da je to rak rana pojedinima 😁
Pa ja neznam, ali ti napisa 'dok sam držao radnju'..
Valda radiš za nekog gazdu kada si zatvorio svoju radnju, a pišeš da ideš po terenu, da imate neke pikapove, službene itd..
Svi mi radimo za nekog, pa ne vidim što bi tebe bilo sramota ako radiš za gazdu..
E sad ako si ti gazda svega toga, onda čestitam, nisam ljubomoran ni najmanje, jer ja nemam pretenzije da postajem gazda te kategorije.;)
 
Nazad
Vrh