MTZ Belarus

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.464
Sve mislim da će ovako izgledati Belarus traktori u bliskoj budućnosti.Rusi su poznati po dizajnu. 🤣

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.982
U momentu kada sam ja kupovao. Identicno je kostao Rus 820rm i Arma 854 24k. Izabrao sam turcina. Da je rus 820rm bio 20k uzeo bi rusa. Da je 1221.3 oko 30-31 uzeo bi ga iako realno nemam potrebe za tolikom snagom.

Rodic

Član
Učlanjen(a)
22 Nov 2011
Poruka
529
Na rusu kad upalim ona gore svetla na kabini i rotaciju, počne obrtomer da brljavi, tj da skaču obrtaji, mislim da je neko pisao o tome da je problem oko punjenja? Dovodio majstora ali slaba vajda... ne konta majstor 12-24, jedan akumulator puni drugi ne puni, moram menjati majstora... Šta bi moglo da bude

Philby

Član
Učlanjen(a)
24 Maj 2013
Poruka
1.646
Provjeri prvo kaiš je li dovoljno zategnut. Kad sve popališ optereti se alternator, kaiš krene proklizavati i onda pošto kupi signal za broj obrtaja sa alternatora počne brljaviti.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.211
Jbt kako sklapaju te traktore dobro to i ide....posalji sliku agropanonki na fb ,samo da vidu,nista drugo.Ako si naravno siguran u to,ako je klackalica radila bez piksne ,trebala bi u donjoj zoni da je vise potrosena,tj da rupa vise nije okrugla,nego vise malo ovalna kao.
Pise gore,2500 rs ima lukasenko.

srdjan7

Član
Učlanjen(a)
23 Dec 2009
Poruka
3.531
Proverili ventile kad nema u jednoj klackalici piksne, kaze drugar potrosile se, ja reko meni ovde deluje da nikad nisu ni postojali, kaze on a kako nisu videli ovi iz agropanonke na prvom servisu, pa reko nisu oni nista bolji od pijanih rusa, bole njih stojko!
Isti slucaj bio na 1025 kod nas...usekle se u osovinu lepo...ne priznaju nista,nije do njih i kraj.sreca pa motor nije gubio pritisak ulja i podmazivanje.

Vrh