MTZ Belarus

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.530
У мотор стаје 11,5-12лит уља не знам да иде 15лит. важи за 82.1 ,820,920

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
3.951
Hvala,Frenky :ppozdrav:
Znači 10,5 litara ukupno.
Mislio sam da ide SAE 90,kao i obično u diferencijale i menjače...

jjova

Član
Učlanjen(a)
28 Sep 2011
Poruka
2.353
Danas sam menjao ulje u filteru vazduha. Posuda sa uljem se sa jedne strane lako skida tj pristupanja je leptir matica ali sa druge... Ne bi bio problem da tu nije i crevo za grejenje kabine, uglavnom jako nepristupacno. Nije toliki posao skinuti, veći je vratiti tu stranu. Na staklu gde je ispisana šema brzina piše da tu stane 1,5l ulja, a za motor piše 15l. Ja sam sipao oko 1,3l.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.242
Je l' može u filter vazduha da se sipa hidraulično ulje (npr posle zamene hidrauličkog ulja da se to staro koristi u filteru vazduha)?

Kojcica

Član
Učlanjen(a)
18 Dec 2008
Poruka
171
Danas sam menjao ulje u filteru vazduha. Posuda sa uljem se sa jedne strane lako skida tj pristupanja je leptir matica ali sa druge... Ne bi bio problem da tu nije i crevo za grejenje kabine, uglavnom jako nepristupacno. Nije toliki posao skinuti, veći je vratiti tu stranu. Na staklu gde je ispisana šema brzina piše da tu stane 1,5l ulja, a za motor piše 15l. Ja sam sipao oko 1,3l.
Nemaš potrebu da odvijaš onaj leptir iza. samo ga popusti malo , a ovaj prednji popusti malo više. Kada vraćaš filter sa uljem samo nabaciš prorez iznad leptira kako prednji tako i zadnji i stežeš.

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
3.130
Hvala i meni je ostalo 125 u glavi a davno sam čačkao oko SUPERAŠA

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

SaleCar

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2011
Poruka
925
Da li neko zna sa sigurnošću ( možda ima negde u nekim knjigama ) koje su dimenzije gumica na ruskim hidruličnim priključcima....?

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
3.130
Po mom iskustvu valjkasti, lakše nosi teret
A dimenzije se nesećam

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.530
Данас је била на тесту руска електроника и сат температуре,о томе се толико причало и полемисало овде.Пошто ми је вероватно пробио заптивач почео је да се греје и тачно је тако и показивао подизање темп.док није избацио воду ,после до куће се више пута десило исто.

nebojsa100

Član
Učlanjen(a)
14 Nov 2012
Poruka
499
Boga mi lepa cena.
Ako menjate oba lezaja tj spoljni i unutrasnji,ako su poluosovine napolju provrtite ih na strugu da vidite da ne bacaju jer ako bacaju razbice lezajeve vrlo brzo.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Vrh