MTZ Belarus

Pa slazem se sa konstatacijom da traktor treba da napravi bar 1000 sati godisnje da bi bio rentabilan, ali mi sitni nemamo gde da napravimo tu satnicu.
Drugi je problem sto akoplacas usluge taj neko dodje da odradi kada on hoce, a ne kada ti hoces i gleda da otaljiga posao sano da se kaze da je uradjeno. Tako da smo prinudjeni kupovati traktore isplatilo se to ili ne...
Kada sam pazario nisam mislio da cu napraviti ni toliko koliko je napravio ali tako ispala godina.
Na manjim traktorima se napravi vise sati godisnje.
 
exxon mobil gas near me

Dragi druze Breznjev,
Danas je tacno godinu dana od kada si se doselio kod nas. Hvala ti za sve sto si uradio do sada, nisi savrsen, ali si negde i vise od ocekivanog.
Zelimo ti da nas sluziz bez kvarova jos barem desethiljada sati!
Hvala

Dobar si,kod mene ima njih dvoje u selo koji i nakon 7godine starosti nemaju toliko satova kod njih kao ti sad.
 
@SaleCar
Vidi svaba kaze da to treba tako, a oni to sve izracunaju. Medjutim druga je stvar ako ti taj traktor mozes sebi da priustis, onfa ti se valjda isplati.

@ninkov
Apsolutno je tacno to sto si napisao. Medjutim jos vucemo obicaje iz stare Juge kada su ljudi sa deset ha imali u dvoristu bar dva, a ne retko u tri traktora.
Tako je bilo jer je to vreme tako dopustalo, a da se ne lazemo ogroman deo mehanizacije jos uvek potice iz te ere.
 
Ako traktor ne uradi 1000 sati godisnje, po meni se ne isplati.

Isto tako nemoj da sejes nista sto ne radja min 10t :osmeh:

Da bi se traktor ispalio moras da radis ili usluge ili ogromne povrsine, u domacinstvu nov traktor je retko kad isplativa investicija tj nerealno je ocekivati da u nekom realnom roku isplati sam sebe.

Ali ako nista nov traktor pruza sigurnost da nece izdati u sezoni kad najvise treba i jeftinije je odrzavati nov traktor nego popravljati stari. I nek napravi i 100sati godisnje ako se sve zavrsi kad treba i kad upali cim ga pogledas, a ima mnogo i do toga kako se vozac oseca kad zavrsi sa poslom dal se drzi za ledja ili skakuce :osmeh:
 
Koliko moze da vredi Belarus 552 uradjena generalna motora napravio 200 sati od tad,pun servo volan,gume solidne.
c5742087cae43aa56453befa222ffca4.jpg


Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
1000 radnih sati je mnogo i za izbrojati a kamoli odraditi.Oralo se od novembra pa skoro do kraja februara u 2 smene,naravno sa prekidima zbog praznika i kiše a napravili 350 radnih sati na traktoru.
 
Mi sa steyrom za 25 dana oranja. Sa 24 sata. Naravno bude koji zastoj i prekid. Napravimo preko 350 radnih sati. Nebroje svi traktori isto. U prskanju za nepunih mesec 200 radnih sati. Rus je u pitanju

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam rusa kupio zbog zdravstvenih razloga, i ne marim mnogo što godišnje ne napravi ni 100 sati. Šta da mu radim kad kod nas nije nikakv izbor (za male pare) traktora sa krštenom kabinom, pa je igrom slučaja upao rus kod mene u dvorište iako nemam dovoljno posla za njega...
 
A na osnovu cega se odredjuje koliko posla je za IMT, a koliko za JD.

Jedino treba gledati KS da zadovolje potrebe i da uvek ima 10% snage u rezervi,kad bi se traktori kupovali spram radnih sati koje bi pravili mnogi bi jos radili konjima i volovima.

Cak i na tom famoznom zapadu se kupuju novi traktori da se "vozaju" po atarima.

Radne sate gledaju kao sto vec rekoh oni koji rade brdo usluga i oni koji ni ne znaju koliku povrsinu obradjuju :osmeh:

U Srbiji je bitno da je pocetni ulaganje sto manje, da je servisna podrska dostupna u sto kracem roku i da je logistika rezervnih delova dobra, naravno i da taj traktor ima sta da radi, a ne da 10ha obradjuje 150 i vise ks, a nije nikakav greh niti bacanje para da tih 10ak ha obradjuje neki nov traktor od 80 do 100ks.
 
Ја сам направио са Махиндром 2600рх за 7 год трактор ради доста вучем воду цело лето викендашима доста возикања,прскање,сетва,све живо....Нешто код вас не штима дал пињони или сатови шта већ....
 
Kad godišnje napravim 1000 to znači da sam **greška ožuljao u Fergusonu,
Setva, veštak, špric, špartač, kultivator, freza, kosačica,presa,berač, transport, krunjač, krupač,
Ali **greška poderano!!!!!
Obično 600-800 gidišnje

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Onda sam ja još rekorder po satima, imt 560 stari tip za dva meseca 600mč :osmeh:, drhto ko dajc na leru uf.
Sta je taj traktor radio ?Pumpao vodu?Ja sam godisnje obradjivao sto moje sto usluga 350-400 kj i sa tri traktora sam pravio 1000-1100 sati a kad sam vukao repu 1300.Orao sam i pripremao oko 200 kj,nije mi jasno kako vi napravite tolike rh...Uglavnom 558 pravi oko 500 sati a ovi veci traktori zajedno toliko.Moj rodjak je pre jedno 20 godina sa 565 usluzno za 50 dana uzorao oko 300 kj i napravio 500 rh,pet puta menjao ulje i filtere,mislio sam da je to rekord ako se ne racunaju neka velika imanja ili traktori koji se koriste u specijalne svrhe.U Zarkovcima na imanju koje su vlasnici Barisici pravili su prosle godine sa JD traktorima po 550 rh mesecno,servis svakih 15 dana,gasili se samo da sipaju gorivo i servise da urade.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh